REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keturios buvusios sovietų satelitės centrinėje Europoje, reaguodamos į Ukrainos krizę, penktadienį pasirašė karinį paktą koordinuoti gynybos planavimą ir sukurti bendrą kovinį junginį, kuris veiktų globojamas NATO ir Europos Sąjungos (ES).

REKLAMA
REKLAMA

„Dabartinė situacija Europoje rodo, kad, deja, karinis konfliktas, kuris anksčiau buvo laikomas neįsivaizduojamu, gali įvykti“, – sakė Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas (Tomašas Semoniakas) per vadinamojo Višegrado ketverto (V4) šalių – Čekijos, Vengrijos, Lenkijos ir Slovakijos – susitikimą.

REKLAMA

Kalbėdamas Višegrade Vengrijoje jis sakė, jog Ukrainos krizė parodė, koks svarbus yra „dinamiškesnis bendradarbiavimas“ tarp V4 šalių Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje ir Europos Sąjungoje.

Tačiau kovinis junginys „V4-EU“ NATO ir ES operacijose būtų pasirengęs dalyvauti tik 2016 metais, sakė T.Siemoniakas, kuris pridūrė, kad karinis V4 bendradarbiavimas yra „unikalus“ NATO viduje.

Europos gynybos pajėgumus galima „pagerinti“, sakė jis spaudos konferencijoje.

Vengrijos gynybos ministras Csaba Hende (Čaba Hendė) sakė, kad bendrą junginį sudarys 3 tūkst. karių iš minimų keturių valstybių.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis veiktų kaip regioninis junginys NATO ar ES operacijose“, - pridūrė ministras.

Penktadienio susitarimas, kurį pasirašė visų keturių šalių gynybos ministrai, taip pat apima įsipareigojimus dėl bendrų karinių pratybų ir išlaidų gynybai koordinavimo.

Grupė V4 buvo įsteigta 1991 metais kaip bendrų saugumo ir energetikos klausimų aptarimo forumas jos narėms, kurios visos yra buvusios komunistinės valstybės, dabar priklausančios ES.

Vengrijos užsienio reikalų ministras Janosas Martonyi (Janošas Martonis) ketvirtadienį sakė, kad V4 narės, būdamos ypač „pažeidžiamos“ dėl Ukrainos situacijos, nukentėtų nuo ES sankcijų Rusijai ir tikisi „solidarumo“ iš kitų ES narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkija, Slovakija ir Vengrija turi bendras sienas su Ukraina, kurioje, be to, gyvena nemažos lenkų, slovakų ir vengrų bendruomenės, daugiausia – šalies vakaruose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų