REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš tris savaites vykusios kelių blokados kaltininkų paieškos gali užtrukti ir pusmetį. Ikiteisminį tyrimą dėl kelių blokados atliekantys Kalvarijos, Klaipėdos rajono ir Pasvalio rajono policijos pareigūnai teigė turį peržiūrėti kelias dešimtis vaizdo įrašų kasečių ir apklausti šimtus akcijos dalyvių, ir tai gali užtrukti nuo 2 iki 6 mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA

Marijampolės rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Liucija Kailiuvienė BNS teigė, kad dėl kelio į Kalvarijos pasienio kontrolės punktą blokados tyrimas atliekamas pagal baudžiamojo kodekso straipsnį - riaušės, kurių organizatoriai gali netekti laisvės iki penkerių metų.

REKLAMA

"Straipsnio pirmoji dalis numato baudžiamąją atsakomybę tam, kas organizavo ar išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiukščiai pažeisti viešąją tvarką", - teigė prokurorė.

"Štai ir ieškome to, kas organizavo. Jau apklaustos kelios dešimtys akcijos dalyvių", - sakė L.Kailiuvienė. Prokurorės teigimu, akcijos kurstytojų nustatymas iš išaiškinimas gali užtrukti iki 6 mėnesių.

Pareigūnų teigimu, tyrimą apsunkina ir tai, kad prie Kalvarijos punkto "gyva minia" kelią tvėrė paprasti ūkininkai, organizatoriai viešai nesirodė ir nurodymus protestuojantiems žemdirbiams perdavinėjo mobiliojo ryšio telefonais.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl įvažiavimo į uostamiestį blokavimo, kur dvi dienas būriavosi maždaug 600 ūkininkų, tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį "viešosios tvarkos pažeidimas".

"Ieškome tų veidų, du organizatorius jau nustatėme ir apklausėme. Labai tikimės, kad tyrimui užteks dviejų mėnesių", - BNS sakė Klaipėdos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Mantas Ūsas.

Anot M.Ūso, fermerių akcija prie įvažiavimo į Klaipėdą buvo filmuojama be pertrūkių. Su vaizdo kameromis tarp žemdirbių sukiojosi ir policijos, ir valstybės saugumo pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokuroro teigimu, prie baudžiamosios bylos bus prijungti ir civiliniai ieškiniai dėl vežėjams ir policijos pareigūnams padarytos materialinės žalos. Dėl kelio į Saločių pasienio kontrolės punktą blokados ikiteisminį tyrimą atlieka Pasvalio rajono policijos komisariatas, čia taip pat vyksta ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo.

Tuo tarpu Lietuvos žemdirbių protesto akcijų koordinatoriumi laikomas Žemės ūkio rūmų pirmininkas Jonas Ramonas BNS teigė nebuvęs apklaustas policijoje.

"Nesuprantu, kol kas manęs niekas nejudina, gal mane iškart sodins? Žinau, kad saugumas ir policija kvietėsi ne vienos mūsų organizacijos atstovą - apklausti ir Pieno gamintojų asociacijos, ir Cukrinių runkelių augintojų kooperatyvų žmonės, Ūkininkų sąjungos nariai ir Žemės ūkio rūmų etatiniai darbuotojai - visi, kurie aktyviau dalyvavo", - sakė J.Ramonas.

REKLAMA

J.Ramonas teigė pirmąją akcijos dieną lankęsis visose keturiose žemdirbių susibūrimo vietose - Klaipėdoje, Saločiuose, Kalviuose ir Kalvarijoje, tačiau dėl didelės įtampos ir širdies veiklos sutrikimo pateko į ligoninę ir toliau akcijose nedalyvavo.

Lietuvos fermeriai piketą pradėjo gegužės 20 dieną, o 21-22 dienomis blokavo kai kuriuos kelius, vedančius į pasienį su Latvija ir Lenkija bei automagistralę Kaunas-Klaipėda ties įvažiavimu į uostamiestį.

Kelių blokadą žemdirbiai nutraukė tik gavę Vyriausybės pažadą skirti papildomų lėšų iš biudžeto kompensuoti pieno perdirbėjams, kad pastarieji 1 litrą aukščiausios rūšies pieno iš ūkininkų pirktų už 60 centų. Būtent tokios pieno kainos reikalavo piketuojantys žemdirbiai.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų