REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dvi keistos tolimos planetos – viena kieta kaip Žemė, kita – dujinė kaip Neptūnas – yra arčiausiai viena kitos skriejanti planetų pora iš iki šiol atrastų.

REKLAMA
REKLAMA

Šį per 1,2 tūkst. šviesmečių nuo Žemės nutolusį duetą pastebėjo NASA „Kepler“ kosminis teleskopas. 2009 metais paleisto aparato tikslas – ieškoti į Žemę panašių planetų, kurios skrieja aplink į Saulę panašias žvaigždes, praneša naujienų agentūra AFP.

REKLAMA

Jų žvaigždė greičiausiai labai primena Saulę, tačiau yra keletu milijardų metų senesnė, o planetos yra daug arčiau jos, teigiama „Science Express“ paskelbtame tyrime.

Kietoji planeta Kepler-36b yra maždaug 1,5 karto didesnė nei Žemė. Nuo savo žvaigždės ji vidutiniškai nutolusi per 18 mln. kilometrų ir ją apskrieja per dvi savaites.

Vidutinis Žemės atstumas nuo Saulės – 150 mln. kilometrų.

Didesnė, išorinė planeta Kepler-36c yra beveik keturis kartus didesnė nei Žemė ir jis yra vadinamasis „karštasis Neptūnas“, nes jos atmosfera sudaryta daugiausiai iš vandeninio ir helio, be to, ji galbūt turi kietą branduolį.

REKLAMA
REKLAMA

Kepler-36c žvaigždę apskrieja per 16 dienų, o nuo jos nutolusi per 19 mln. kilometrų.

Abi planetos yra beveik tokioje pačioje orbitinėje plokštumoje ir niekada nesusiduria, o būdamos arčiausiai viena kitos prasilenkia per 1,9 mln. kilometrų atstumą – penkis kartus didesnį, nei skiriantis Žemę ir Mėnulį.

„Tai arčiausiai viena kitos esančios planetos, kokias kada nors aptikome“, – teigė Vašingtono universiteto astronomijos profesorius Ericas Agolas, vienas tyrimo autorių.

Žmonės ant kietosios planetos stovėti negalėtų – ji taip arti karštos žvaigždės, kad jos paviršius gali būti išsilydžiusi lava. Tačiau jei galėtų, jie greičiausiai matytų didžiulę dujinę planetą, tris kartus didesnę už Mėnulį, kybančią padangėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų