REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paprastai per darbo pokalbį tikimės, kad būsimas darbdavys užvers klausimais apie mūsų sugebėjimus, darbo patirtį ir žinias apie kompaniją. Sunku patikėti, kad ten galima spręsti, pavyzdžiui, pasaulio maisto stygiaus problemą, o būtent taip nutiko vienam IT specialistui „Amazon“ darbo pokalbyje.

REKLAMA
REKLAMA

Portalo glassdoor.com skelbiamame keisčiausių klausimų, pateiktų per darbo pokalbius 2011 metais sąraše karaliauja didžiosios technologijų kompanijos.

REKLAMA

Tarkime pokalbiuose dėl darbo „Google“ užduodami labai įvairūs klausimai nuo matematinių („Kaip išmatuotum 9 min., turėdamas tik 7 min. ir 4 min. smėlio laikrodžius. Procesas neturi trukti ilgiau nei 9 min.“) iki verčiančių gerokai pasukti galvą („Žmogus atstūmė savo automobilį iki viešbučio ir neteko savo turto. Kas nutiko?“)

Tačiau tokią darbuotoją atrankos metodiką praktikuoja ne tik „Google“. „Apple“, „Microsoft“, „Facebook“ ir daugelis kitų kelia panašius iššūkius savo būsimiems darbuotojams.

„Originaliais klausimais“, žinoma, bandoma priversti kandidatą pamąstyti ir pradėti spręsti problemas vietoje, o ne tik pristatyti iš anksto paruoštas pastabas apie savo karjerą.

Dažnai labai keisti klausimai būna tiesiogiai susiję su būsimo darbo specifika. Pavyzdžiui, klausimai, kuriuose reikia nustatyti teisingą seką, labai artimai siejasi su organizacinių sistemų darbo pozicijomis.

Pateikiame originaliausių klausimų, kuriuose šiais metais kandidatams į darbo vietą uždavė JAV kompanijos, sąrašą:

„Kiek žmonių naudojasi „Facebook“ San Franciske 14.30 val. penktadienį?“ („Google“, pardavimų vadybininko pozicija).

„Jei vokiečiai būtų aukščiausi žmonės pasaulyje, kaip tai įrodytumėte?“ („Hewlett-Packard“, marketingo vadovo pozicija).

„Jums duota 20 elektros lempučių (dūžtančių tam tikrame aukštyje), kurias turite išmesti iš šimto aukštų namo. Kaip išsiaiškinsite aukštį, iš kurio nukritusi lemputė dūžta?“ („Qualcomm“, sistemų inžinieriaus pozicija).

„Kaip išspręstumėte pasaulinio maisto stygiaus problemą?“ („Amazon.com“, programinės įrangos kūrėjo pozicija).

„Jūs irkluojate valtį, kuri yra didžiuliame vandens rezervuare. Valtyje turite inkarą, kurį metate per bortą (jo grandinė yra pakankamai ilga, kad inkaras pasiektų rezervuaro dugną). Ar išmetus inkarą vandens lygis rezervuare pakils ar nusileis?“ („Tesla Motors“, mechanikos inžinieriaus pozicija).

„Pasakykite paraidžiui žodį „diverticulitis“ („EMSI Engineering“, projektų vadovo pozicija).

„Turite gėlių puokštę. Joje visos gėlės, išskyrus dvi yra rožės, visos, išskyrus dvi yra saulutės ir visos, išskyrus dvi yra tulpės. Kiek gėlių yra puokštėje?“ („Epic Systems“, kororatyvinių projektų vadovo/diegimo vadovo pozicijos).

„Ką jūs galvojate apie tuos juokdarius Kongrese?“ („Consolidated Electrical“, stažuotojo pozicija).

„Jei būtumėte viena iš „Microsoft Office“ programų, kuria būtumėte?“ („Summit Racing Equipment“, elektroninės komercijos vadovo pozicija).

„Ar, jūsų nuomone, Mahatma Gandhi būtų geras programinės įrangos inžinierius?“ („Deloitte“).

„Kambarys, darbo stalas, automobilis – kurį valytumėte pirmiausiai?“ („Pinkberry“)

„Kiek lėktuvų šiuo metu skrenda virš Kanzaso?“ („Best Buy“).

„Jei būtumėte superherojus, kokias galias turėtumėte?“ („Rain and Hail Insurance“)

„Ar jūs iškvepiate šiltą orą?“ („Walker Marketing“).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų