REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į darbą be pateisinamų priežasčių neatvykęs darbuotojas šiurkščiai pažeidžia savo pareigas. Toks nepasirodymas darbe laikomas pravaikšta, darbdavys pravaikštą fiksuoja ir už ją neišmoka atlyginimo. Vis dėlto toks darbuotojų elgesys gali sukelti ir rimtesnių pasekmių.

Į darbą be pateisinamų priežasčių neatvykęs darbuotojas šiurkščiai pažeidžia savo pareigas. Toks nepasirodymas darbe laikomas pravaikšta, darbdavys pravaikštą fiksuoja ir už ją neišmoka atlyginimo. Vis dėlto toks darbuotojų elgesys gali sukelti ir rimtesnių pasekmių.

REKLAMA

Kokių pasekmių gali turėti neatėjimas į darbą naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja portalo „cvonline.lt“ rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė ir kavinės „Huracan Coffee“ savininkas ir vadovas Vytautas Kratulis.

Remiantis naujausia Užimtumo tarnybos atlikta apklausa, kas 4 darbdavys sako, kad pasitaiko atvejų, kai darbuotojai dingsta nieko nepranešę, kodėl jie taip keistai elgiasi?

R. Karavaitienė: Būna įvairių situacijų, priklauso nuo to, kurioje srityje žmogus įsidarbina, kokios jo pareigos ir koks amžius. Kai susideda keli faktoriai, matome tokią situaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, žmogus yra darbo rinkos naujokas, kuris neįsivaizduoja, koks darbas jam tinka, bando skirtingus variantus ir vos sulaukęs pasiūlymo įsidarbinti nelabai svarsto, tiesiog su juo sutinka, o atėjęs į darbą susitinka su realybe. Ji neretai darbo rinkos naujokus išmuša iš vėžių, jie nusprendžia, kad toks darbas jiems netinka, gyvenimas įdomesnis nei darbas, nieko tokio, kad pavėlavau, jeigu niekas nieko nepasakė, tai galima ir neateiti. <...>

REKLAMA

Žmonės neatlaiko krūvio, nesutampa jų ir darbdavių lūkesčiai, trūksta komunikacijos tarpusavyje, neretai dirbantieji iš nežinojimo nemato reikalo informuoti darbdavio, kad neatvyks į darbą.

Su kokiomis istorijomis jūs susiduriate?

V. Kratulis: Tų pavyzdžių yra. Ieškojau vieno darbuotojo, kuriam iki pensijos trūko labai nedaug, priėmėm ir jis staiga dingo savaitei. Ir galų gale jis atsirado ir sako: išvažiavau į Vilnių, sutikau pažįstamą moterį ir užstrigau.

Kalbant apie jaunus žmones, 95 proc. jų yra atsakingi, o likę demonstruoja chronišką aplaidų požiūrį į darbą. Aš matau problemą tame, kad darbas nebėra toks svarbus kaip buvo prieš 10 ar 20 metų. Žmonės yra susireikšminę ir labiau ieško kaip išreikšti save, negu kaip realizuoti save darbu. 

REKLAMA
REKLAMA

Apklausus darbdavius paaiškėjo, kad beveik pusė kandidatų nepasirodo sutartą darbo pokalbio dieną. Ar tai yra normalu?

R. Karavaitienė: Būtų idealu, jei visi pasirodytų sutartu laiku arba informuotų, kad neatvyks. Ši tendencija matoma jau keletą metų. Prieš kurį laiką darėme darbo ieškančių apklausą, pagrindinė priežastis, kuri buvo paminėta, tai, kad gavo geresnį pasiūlymą. <...>

Viena iš dažnai minimų priežasčių yra, kad surado neigiamos informacijos apie įmonę. Būna ir taip, kad kandidatas persigalvoja po darbo pokalbio, jo metu susidaro kitokią nuomonę apie įmonę, nei turėjo anksčiau. Neretai atranką vykdantis asmuo gali padaryti įtaką kandidato sprendimui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kodėl kai kurie darbuotojai nebijo sankcijų už nepasirodymą darbe, nebijo atleidimo?

V. Kratulis: Todėl, kad yra trūkumas norinčių apskritai kažką daryti. Nėra darbuotojų, mes neturim pakankamai pasiūlos. Jos nebuvo prieš 10 metų, jos nėra dabar, jos nenusimato ir ateityje. <...>

Visą pokalbį išgirskite straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Darbo analitikas iš prabangaus ofiso
Darbo analitikas iš prabangaus ofiso
Anksčiau sakydavo stovi eilė už duru dabar patys stovi duris atidare bet nieks neina žmonės jau nebijo pasiūsti verslininkėli save laikančiu dievaičiu pradeda lohai suprasti kad su visais darbuotojais reikia skaitytis
darba visada rasi kita o moters gali ir nerast.
Teisingai pasakyta. Yra darbdaviu kurie visiski idiotai. Dirbi o atlekia ir saukia,reikalauja atlikti kitus darbus ir krauna kuo daugiau. Juk mes ne vergai. Apsisuki ir palieki darba ir toki kvaili darbdavi!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų