REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ispanijos Senatas penktadienį balsavo už tai, kad Madridui būtų leista įvesti tiesioginį valdymą Katalonijoje, netrukus po to, kai šio pusiau autonominio regiono parlamentas pritarė nepriklausomybės paskelbimui.

Ispanijos Senatas penktadienį balsavo už tai, kad Madridui būtų leista įvesti tiesioginį valdymą Katalonijoje, netrukus po to, kai šio pusiau autonominio regiono parlamentas pritarė nepriklausomybės paskelbimui.

REKLAMA

Katalonijos separatistai įstatymų leidėjai penktadienį paskelbė „Katalonijos Respubliką, nepriklausomą ir suverenią valstybę“ ir pareikalavo Madrido nedelsiant surengti derybas, vadovaujantis „lygiateisiškumo principu“.

Ši deklaracija neturi teisinio statuso ir nėra pripažįstama užsienyje arba Ispanijos centrinės vyriausybės, besiruošiančios įvesti šiame pusiau autonominiame regione tiesioginį valdymą.

Ispanijos premjeras Mariano Rajoy penktadienio vakarą pareiškė atstatydinantis Katalonijos vyriausybę, paleidžiantis šio regiono parlamentą ir inicijuojantis jo valdžios rinkimus, turinčius įvykti gruodžio 21 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Kreipimasis į tarptautinę bendruomenę

Deklaracijoje, parengta daugumą regiono parlamente turinčių įstatymų leidėjų, prašoma Europos Sąjungos „įsikišti, kad būtų sustabdyti pilietinių ir politinių teisių pažeidimai“, vykdomi Ispanijos vyriausybės.

REKLAMA

Tačiau ES penktadienį pareiškė atmetanti Katalonijos nepriklausomybės pareiškimą ir pabrėžė tvirtai palaikanti Madridą per krizę, keliančią grėsmę stabilumui svarbioje Bendrijos narėje, jau sukrėstoje Didžiosios Britanijos sprendimo iš jos išstoti.

Katalonijos lyderiui - kaltinimai

Ispanijos prokuratūra kitą savaitę Katalonijos separatistų lyderiui Carlesui Puigdemont'ui (Karlesui Pudžemonui) pateiks kaltinimus sukilimo organizavimu, Katalonijos parlamentui penktadienį nubalsavus už vienašališką nepriklausomybės paskelbimą.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas tuomet svarstys ar priimti kaltinimus C. Puigdemont'ui. Pagal Ispanijos įstatymus už „sukilimo organizavimą“ gali būti baudžiama iki 30 metų laisvės atėmimu.

Vokietija nepripažįsta Katalonijos nepriklausomybės

Vokietija nepripažįsta Katalonijos vienašališkai paskelbtos nepriklausomybės, pareiškė penktadienį vyriausybės atstovas, ragindamas abi puses imtis dialogo.

„Federalinė (Vokietijos) vyriausybė nepripažįsta tokio nepriklausomybės deklaravimo“, – parašė tviteryje vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas (Štefenas Zeibertas).

„Ispanijos suverenumas ir teritorinis vientisumas yra ir visuomet bus neliečiamas“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Viliamės, kad visi suinteresuotieji pasinaudos visomis prieinamomis dialogo ir deeskalavimo galimybėmis“, – pažymėjo.

JK sako nepripažinsianti Katalonijos nepriklausomybės

ritanija „nepripažįsta ir nepripažins“ vienašališko Katalonijos regioninio parlamento nepriklausomybės paskelbimo, pranešime penktadienį sakė šalies premjerės Teresa May (Terezos Mei) atstovas spaudai.

„Nepriklausomybės paskelbimas pagrįstas balsavimu, kuris Ispanijos teismo buvo pavadintas neteisėtu. Mes norime matyti, kad yra laikomasi teisinės valstybės įstatymų, gerbiama Ispanijos konstitucija ir išlaikytas Ispanijos teritorinis vientisumas“, – sakė atstovas.

REKLAMA

E.Macronas sako visiškai remiantis Ispanijos premjerą

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) penktadienį pareiškė visiškai remia Ispanijos ministrą pirmininką Mariano Rajoy (Marianą Rachojų) ir jo pastangas Katalonijoje užtikrinti įstatymų viršenybę, Madridui ruošiantis maištaujančiame regioje įvesti tiesioginį valdymą.

„Pripažįstu tik vieną partnerį Ispanijoje – tai premjeras M. Rajoy. Ispanijoje galioja įstatymų viršenybė ir konstitucijos numatytos taisyklės. Jis siekia užtikrinti, kad visa tai būtų gerbiama, ir aš jį visiškai remiu“, – žurnalistams sakė E. Macronas, viešintis Prancūzijos Gvianoje, jo šalies užjūrio teritorijoje.

REKLAMA

Katalonijos krizė gali sukelti „naujų įskilimų“ Europos Sąjungoje, perspėja Junckeris

uropos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) penktadienį perspėjo, kad 28 nares turinčioje Europos Sąjungoje „gali atsirasti daugiau įskilimų“, Katalonijos regioninei vyriausybei paskelbus nepriklausomybę nuo Ispanijos.

„ES nereikia daugiau įtrūkimų, įskilimų“, – žurnalistams sakė J.-C. Junckeris, viešintis Prancūzijos Gvianoje.

Savo pasisakymu Europos Komisijos pirmininkas netiesiogiai parėmė Ispanijos vyriausybė Madride.

„Neturėtume įsitraukti į vidinį Ispanijos konfliktą, tačiau nenorėčiau, kad Europos Sąjunga ateityje turėtų 95 valstybes nares“, – sakė pirmininkas perspėdamas apie tai, kad ši krizė gali paskatinti kitus separatistinius judėjimus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų