REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas Lietuvoje šiandien yra premjeras? Žilvinas Marcinkevičius, Albinas Januška, Aleksandras Abišala? – „Spaudos klubo” laidoje kelia klausimus konservatorius Jurgis Razma.

REKLAMA
REKLAMA

„O kas gi Lietuvoje šiandien yra faktinis premjeras? Ar tai yra Žilvinas Marcinkevičius, kuris gina Vyriausybės interesus liūto projekte? Alibinas Januška? O gal dabar premjeru turėsime laikyti Aleksandrą Abišalą, kuriam patikėtas reikšmingiausias uždavinys - susidėrėti dėl IAE II bloko pratęsimo”, - klausia J. Razma.

REKLAMA

Pasak jo, vien tai, jog tokie klausimai skamba visai realiai, įrodo, jog kalbėti apie interpeliaciją premjerui Gediminui Kirkilui yra prasminga.

„Konkrečią poziciją „Tėvynės sąjunga” dar svarstys. Bet šiaip partijos pozicija yra tokia, kad ministras pirmininkas interpeliacijos tikrai nusipelno. Ypač po to, kai išaiškėjo kaip G. Kirkilas tapo premjeru, t.y. darbiečio J. Pinskaus sodyboje”, - teigė J. Razma.

Tuo tarpu socialdemokratas Česlovas Juršėnas teigia, kad šiandien kalbos apie interpeliaciją premjerui tėra „mojavimas kumščiais po mūšio”.

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad ši iniciatyva yra, kaip yra taikliai pasakęs Andrius Kubilius, tik „mojavimas kumščiais po mūšio”. Viskas yra nuspręsta, prezidentas pasirašė, o dabar vėl žaidimas pradedamas iš naujo. Yra paruoštas kreipimasis į KT. Seime renkami parašai, kad būtų naikinamas Leo LT įstatymas. Kitais frontais mėginama kažką padaryti.

Bet aš asmeniškai dėl to turiu didelių abejonių - likus pusei metų iki rinkimų, ir Seime esant atitinkamai politinių jėgų sanklodai - tai daugiau triukšmo kėlimas, kas mūsų kolegoms kartais, bet reguliariai, pasitaiko”, - „Spaudos klubo” laidoje teigė Č. Juršėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Interpeliacijos G.Kirkilui iniciatyvą paskelbė „Tvarka ir teisingumas“. Partijos atstovai jau surašė septynių klausimų, susijusių su „Leo LT“ bendrovės kūrimu, dokumentą ir artimiausiu siūlys jį pasirašyti visoms opozicinėms frakcijoms bei valdančiajai koalicijai priklausantiems liberalcentristams.

Pagal Konstituciją, nepasitikėjimą Vyriausybės nariu gali pareikšti ne mažesnė kaip 29 Seimo narių grupė. Premjerui atstatydinti galutinai reikia 71 parlamentaro balsų daugumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų