REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija ir jos deleguoti ministrai kovoti turi su trimis priešpriešinėmis jėgomis: opozicija, ne visada pritarančiais koalicijos partneriais socialdemokratais ir pačiais valstiečiais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija ir jos deleguoti ministrai kovoti turi su trimis priešpriešinėmis jėgomis: opozicija, ne visada pritarančiais koalicijos partneriais socialdemokratais ir pačiais valstiečiais.

REKLAMA

Jau pusmetį dirbanti opozicija pasižymi taiklia kritika. Visgi, politologė R.Urbonaitė tikina, kad valstiečiai tam suteikia puikią dirvą.

Priežasčių kritikai netrūksta

Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto lektorė Rima Urbonaitė sako, kad dirva opozicijos kritikai tikrai buvo stipri. Ir ją išnaudoti buvo galima dar geriau.

„Praeitoje kadencijoje opozicija atrodė irgi ganėtinai silpna. Šiandien opozicijos aktyvumas tikrai yra pastebimas, to negali nuneigti. Tačiau tam labai gerą dirvą paruošia patys valdantieji. Priežasčių kritikai tikrai netrūko ir net nebuvo sudėtinga tai išnaudoti. Esant tokioms sąlygoms, opozicija galėjo sau ir daugiau leisti“, - pasakoja R.Urbonaitė.

Anot politologės geriausiai kol kas atrodo konservatoriai. Tačiau tai nestebina, nes jų yra daugiausiai.

„Net ir įstatymų projektų teikimo klausimais opozicija nebuvo visiškai pasyvi. Galima sakyti, kad opozicija visiškai nenutilo. Net ir tie patys liberalai, kurie iš viešosios erdvės atrodo merdintys, šioks toks judesys buvo. Tačiau ji buvo jaučiama iš jaunosios kartos politikų. Ir tai tik tiek, kurie stebėjo atidžiai tuos procesus. Partija „Tvarka ir teisingumas“ turėjo konkrečius žmones, tarp jų R.Žemaitaitį. Panašu, kad dominuoja konservatoriai, net pagal jų skaičių galime tai pasakyti. Kiek įmanome, ta situacija yra išnaudota“, - naujienų portalui tv3.lt sako politologė.

REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratai opozicijoje?

Visgi, R.Urbonaitė tikina, kad jei žvelgtume į balsavimo statistiką, stebėdami, kas blokuoja valstiečių idėjas, suabejotumėme, kas iš tikrųjų yra opozicija.

REKLAMA

„Kartais net koalicijos partneriai kartais prieš valstiečius sukyla, jų idėjas blokuodami. Socialdemokratai tas kortas kartais sumaišo. Tai toks dvigubas žaidimas socialdemokratų frakcijai kol kas tinka, nes valdžios resursus jie pasiekia, o kritikuoti irgi gali“, - pasakoja politologė.

Ji taip pat teigia, kad vyriausybei ir valstiečiams priešpriešinių nuomonių ir ugnių tikrai netrūksta.

„Bet didžiausia problema ir yra tame, kad valstiečiai turi realią opoziciją, tada dar vieną – koalicijos partnerius. Ir dar trečio lygmens problemą – vidaus nesutarimai. Pačios frakcijos viduje mes neretai matome tam tikrą susiskaldymą. O vyriausybei tos trys opozicijos yra itin ryškios. Ir niekada nebūna aišku iš kurios pusės palaikymas bus, o iš ko ne“, - situaciją vertina R.Urbonaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė kartais klumpa

Politologė R.Urbonaitė tikina, kad vyriausybė dirbdama tokiomis sąlygomis dažnai suklumpa. Ypač, kai įstatymų projektai nėra tobuli.

„Ir jei pati vyriausybė nėra itin stipri, įstatymų projektai nėra super gerai išdirbti, tada darbas griūna. Kol kas panašu, kad Vyriausybė tikrai sulaukia nemažai pasipriešinimo“, - pasakoja pašnekovė.

Tačiau politologė mato ir išeitį. Tačiau jam reikia pasiruošimo.

„Ir vienintelis kelias, kurį aš matau, tai į Seimą ministrai turi ateiti su labai gerai parengtais įstatymų projektais. Žinoma, visada bus prie ko prikibti. Bet jei dar ir visuomenė būtų įtikinta, Seimo nariai būtų įsprausti į kampą. Ir tada, kalbant S.Skvernelio žodžiais, užčiaupti burnas bus galima ir patiems didžiausiems kritikams“, - naujienų portalui tv3.lt sako MRU dėstytoja R.Urbonaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų