Karti kasdienybė: valstiečiai kovoja su trimis opozicijomis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija ir jos deleguoti ministrai kovoti turi su trimis priešpriešinėmis jėgomis: opozicija, ne visada pritarančiais koalicijos partneriais socialdemokratais ir pačiais valstiečiais.

Jau pusmetį dirbanti opozicija pasižymi taiklia kritika. Visgi, politologė R.Urbonaitė tikina, kad valstiečiai tam suteikia puikią dirvą.

Priežasčių kritikai netrūksta

Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto lektorė Rima Urbonaitė sako, kad dirva opozicijos kritikai tikrai buvo stipri. Ir ją išnaudoti buvo galima dar geriau.

„Praeitoje kadencijoje opozicija atrodė irgi ganėtinai silpna. Šiandien opozicijos aktyvumas tikrai yra pastebimas, to negali nuneigti. Tačiau tam labai gerą dirvą paruošia patys valdantieji. Priežasčių kritikai tikrai netrūko ir net nebuvo sudėtinga tai išnaudoti. Esant tokioms sąlygoms, opozicija galėjo sau ir daugiau leisti“, - pasakoja R.Urbonaitė.

Anot politologės geriausiai kol kas atrodo konservatoriai. Tačiau tai nestebina, nes jų yra daugiausiai.

„Net ir įstatymų projektų teikimo klausimais opozicija nebuvo visiškai pasyvi. Galima sakyti, kad opozicija visiškai nenutilo. Net ir tie patys liberalai, kurie iš viešosios erdvės atrodo merdintys, šioks toks judesys buvo. Tačiau ji buvo jaučiama iš jaunosios kartos politikų. Ir tai tik tiek, kurie stebėjo atidžiai tuos procesus. Partija „Tvarka ir teisingumas“ turėjo konkrečius žmones, tarp jų R.Žemaitaitį. Panašu, kad dominuoja konservatoriai, net pagal jų skaičių galime tai pasakyti. Kiek įmanome, ta situacija yra išnaudota“, - naujienų portalui tv3.lt sako politologė.

Socialdemokratai opozicijoje?

Visgi, R.Urbonaitė tikina, kad jei žvelgtume į balsavimo statistiką, stebėdami, kas blokuoja valstiečių idėjas, suabejotumėme, kas iš tikrųjų yra opozicija.

„Kartais net koalicijos partneriai kartais prieš valstiečius sukyla, jų idėjas blokuodami. Socialdemokratai tas kortas kartais sumaišo. Tai toks dvigubas žaidimas socialdemokratų frakcijai kol kas tinka, nes valdžios resursus jie pasiekia, o kritikuoti irgi gali“, - pasakoja politologė.

REKLAMA

Ji taip pat teigia, kad vyriausybei ir valstiečiams priešpriešinių nuomonių ir ugnių tikrai netrūksta.

„Bet didžiausia problema ir yra tame, kad valstiečiai turi realią opoziciją, tada dar vieną – koalicijos partnerius. Ir dar trečio lygmens problemą – vidaus nesutarimai. Pačios frakcijos viduje mes neretai matome tam tikrą susiskaldymą. O vyriausybei tos trys opozicijos yra itin ryškios. Ir niekada nebūna aišku iš kurios pusės palaikymas bus, o iš ko ne“, - situaciją vertina R.Urbonaitė.

Vyriausybė kartais klumpa

Politologė R.Urbonaitė tikina, kad vyriausybė dirbdama tokiomis sąlygomis dažnai suklumpa. Ypač, kai įstatymų projektai nėra tobuli.


Rašyti komentarą...
t
tadas
2017-07-09 22:41:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip supratau, sis seimas zmonems neturi kada dirbti, stumdosi prie lovio su savo ambicijomis ir tiek.
Atsakyti
0

G
Gintaras
2017-07-10 00:11:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kuri valdžia dirbo žmonėms? Ar bent vieną tokią žinote? Aš nepamenu. Ir dar citata nebloga: ..."vyriausybė dirbdama tokiomis sąlygomis dažnai suklumpa. Ypač, kai įstatymų projektai nėra tobuli". O ar buvo kada tobuli įstatynai pas mus priimti nors kartą per beveik tris dešimtmečius? Nei karto. Bet vieną tobulą įstatymą galiu pasufleruoti. Prancūzija per 20 metų žada važinėti tik elektromobiliais. Žinant, kaip mūsų politikai viską kopijuoja iš užsienio ir tuo pačiu nori pasirodyti dar geriau, tai siūlau Lietuvoje uždrausti benzininius, dujinius ir dyzelinius automobilius uždrausti jau nuo 2025-ųjų. Aplenksime prancūzus, būsime išsprendę kamščių ir stovėjimo aikštelių problemas. Europos Sąjunga mus rodys kaip pavyzdį visam pasauliui. Ar ne tobulas būtų įstatymas? :)
Atsakyti
0

P
Pasmerktieji
2017-07-10 10:36:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pozicija,opozicija kazkoks jovalas stumdimasis,truksmo kelimas,dauzimas su pagaliais i tuscius kibirus,kad butu kuo didesnis ermidelis-darbo imitavimas.Tai kur istiesu darbas Lietuvos labui?Lietuvai reikia konkreciu darbu,ne stumdimasis prie lo.....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų