REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karalius Felipe VI (Felipė VI) ketvirtadienį perėmė Ispanijos sostą – kitą dieną po to, kai jo tėvas atsisakė karūnos su ašaromis akyse – ir davė pradžią iškilmėms vėliavomis išpuoštoje sostinėje.

Karalius Felipe VI (Felipė VI) ketvirtadienį perėmė Ispanijos sostą – kitą dieną po to, kai jo tėvas atsisakė karūnos su ašaromis akyse – ir davė pradžią iškilmėms vėliavomis išpuoštoje sostinėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

46 metų, beveik 2 m ūgio buvęs olimpietis buriuotojas priėmė karūną po emocingos ceremonijos, įvykusios pirmojo sosto paveldėjimo po monarchijos atkūrimo proga.

REKLAMA

Teisiškai Felipe karaliumi tapo vidurnaktį (1 val. Lietuvos laiku), įsigaliojus parlamento aktui, kurį pasirašė jo tėvas ir kuriuo oficialiai baigėsi 76 metų Juano Carloso (Chuano Karloso) karaliavimas, trukęs 39 metus.

Felipe VI laukia didžiulis iššūkis. Kaip karalius jis privalo atkurti gerą monarchijos įvaizdį po savo tėvo karaliavimo, kurį pastaraisiais metais lydėjo skandalai, įkvėpti ispanus, besigrumiančius su 26 proc. nedarbu, ir pabandyti suvienyti šalį, kai šiaurės rytuose esantis Katalonijos regionas siekia lapkričio 9-ąją surengti referendumą dėl nepriklausomybės.

REKLAMA
REKLAMA

Tūkstančiai raudonos ir geltonos spalvų Ispanijos vėliavų plevėsuoja visoje sostinėje, išpuoštoje baltomis gėlėmis karališkosioms iškilmėms, budi 7 tūkst. policininkų. Parduotuvės pardavinėjo marškinėlius ir šaldytuvo magnetukus, skirtus naujai karališkųjų asmenų šeimai.

Net dalis tų ispanų, kurie paniurę sėdėjo Madrido baruose ir stebėjo, kaip jų didvyriai iškrenta iš futbolo pasaulio čempionato, rezultatu 2:0 pralaimėję Čilei, atrodė pasirengę suteikti naujajam monarchui progą.

34 metų pardavėjas Joaquinas Lamasas (Choakinas Lamasas), apsikabinęs alaus bokalą miesto centre esančiame bare „Taberna del Gijon“ ir guosdamasis dėl ispanų pralaimėjimo, sakė manantis, kad Felipe žengimas į sostą yra geros naujienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis yra žmogus, kuris kažką duos Ispanijai. Galvoju apie karalių ne kaip apie karalių, o kaip apie ambasadorių, kuris atstovauja Ispanijai, ir kaip toks jis yra pasirengęs ir įneš savo indėlį“, – sakė J.Lamasas.

Džiugi atmosfera

„Tvyro džiugi atmosfera. Tai linksmybės naujajam karaliui, – anksčiau sakė praeivis Carlosas Tesorero (Karlosas Tesoreras). – Visi Ispanijos žmonės tiki juo. Jis labai gabus ir, galvoju, bus geras karalius“.

Elegantiškoji Ispanijos karaliaus 41 metų žmona Letizia (Letisija), buvusi televizijos žinių pranešėja, kurios senelis buvo taksi vairuotojas, dabar tapo karaliene.

REKLAMA

Pora turi dvi žavias, šviesiaplaukes dukteris: septynerių Sofią (Sofiją) ir aštuonerių Leonor, kuri dabar yra jauniausia sosto įpėdinė Europoje.

Kai duos priesaiką išpuoštame parlamente ir bus paskelbtas karaliumi, Felipe bus su generolo kapitono raudono šilko juosta.

Jis turi pasakyti kalbą deputatams, o paskui važiuos per Madridą su karaliene Letizia, kurios suknelė vis dar yra didžiausia paslaptis.

Su Letizia ir savo tėvais Juanu Carlosu ir Sofia (Sofija) Felipe pasirodys karališkųjų rūmų Madrido centre balkone ir pasveikins minias savo pavaldinių.

REKLAMA

Tada naujasis karalius rūmuose surengs priėmimą 2 tūkst, svečių, tarp kurių bus garbingų asmenų iš užsienio.

Tačiau turint omenyje ekonomiškai sunkų Ispanijai metą, iškilmės bus santūrios, palyginti su kitomis Europos karūnacijomis, į oficialias ceremonijas nebuvo pakviesti svečiai iš užsienio.

Graudus sosto perdavimas

Prieš kelias valandas tamsų kostiumą su rožiniu kaklaraiščiu vilkėjęs Juanas Carlosas su ašaromis akyse užbaigė savo karaliavimą auksinio plunksnakočio brūkštelėjimu, didžiulėje, puošnioje karališkųjų rūmų Kolonų salėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Juanas Carlosas, kuris po kelių klubo operacijų vaikšto pasiramsčiuodamas lazdele, po didžiuliais salės sietynais apkabino sūnų ir trumpam pagriebė jo ranką, kad išlaikytų pusiausvyrą.

Buvęs karalius pelnė daugelio pagarbą tuo, kad po generolo Francisco Franco (Fransisko Franko) mirties 1975 metais atvedė šalį prie demokratijos, ir tuo, kad 1981 metais pasirodymu per televiziją sugebėjo nutraukti bandymą įvykdyti karinį perversmą.

Tačiau 2012 metais jis papiktino visuomenę prabangia dramblių medžiokle Afrikoje, kai ispanai namuose kentė sunkią recesiją.

REKLAMA

Tarp didžiausią žalą jam padariusių skandalų buvo 2011 metais pradėtas korupcijos tyrimas dėl jo dukters, Felipe vyresniosios sesers Cristinos (Kristinos) vyro, buvusio olimpiečio rankininko Inaki Urdangarino (Inakio Urdangarino).

49 metų Cristina buvo susieta su vyro verslo reikalais ir 2014 metų sausį pati buvo paskelbta įtariamąja – dėl susijusių įtarimų mokestiniu sukčiavimu ir pinigų plovimu.

Cristinos problemos gali tapti pirmuoju dideliu iššūkiu Felipe, nes tyrimą atliekantis teisėjas Maljorkos Palmoje ateinančiomis savaitėmis spręs, ar teisti ją teisme.

REKLAMA

Tačiau kitų karališkosios šeimos asmenų populiarumui mažėjant, Felipe populiarumas iš tiesų padidėjo.

Apklausa, kuri buvo atlikta po Juano Carloso paskelbimo birželio 2-ąją, kad jis atsisako sosto, parodė, kad 76,9 proc. respondentų gerai arba labai gerai vertina jo sūnų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų