REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronaviruso pandemijos metu elektroninė prekyba įgavo pagreitį. Elektroninių parduotuvių ir siuntų atstovai tikina, kad dalis gyventojų jau netgi galvoja apie kalėdines dovanas, ypač tie, kurie jas siunčiasi iš užsienio ar ieško nuolaidų.

Koronaviruso pandemijos metu elektroninė prekyba įgavo pagreitį. Elektroninių parduotuvių ir siuntų atstovai tikina, kad dalis gyventojų jau netgi galvoja apie kalėdines dovanas, ypač tie, kurie jas siunčiasi iš užsienio ar ieško nuolaidų.

REKLAMA

Siuntų pristatymo įmonės „DPD Lietuva“ atstovas Tomas Vaišvila pastebėjo, kad kalėdinėmis dovanomis lietuviai ima rūpintis paskutinę lapkričio savaitę, prasidėjus „juodojo penktadienio“ (black friday) išpardavimams.

„JAV ir Kinijoje kalėdinė prekyba prasideda dar anksčiau, jau lapkričio pradžioje. Šiose šalyse lapkričio 11 dieną švenčiama vienišių diena, kurios metu vyksta didžiuliai išpardavimai.

Anksčiau pradėję rūpintis dovanomis žmonės gali sutaupyti ir būti tikri, kad dovaną tikrai gaus laiku. Pastebime, kad paskutinę savaitę prieš Kalėdas nebebūna didelio pirkimo bumo. Žmonės, kurie perka internetu, dovanas linkę įsigyti iš anksto“, – pastebėjo įmonės atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, įprastai elektroninės parduotuvės prekė, kuri siunčiama iš Lietuvos pirkėją pasiekia per 1–2 dienas, iš Europos per 2–7, dienas, o iš JAV ar Kinijos prekė keliauja beveik mėnesį. Tad kalėdines dovanas, ypač pandemijos ir karantino metu, reikėtų planuoti pirkti iš anksto.

REKLAMA

„Pirmojo karantino metu siuntų kiekis išaugo 250 proc. Todėl priėmėme į darbą daugiau kurjerių, darbuotojų skaičius augo nuo 403 iki 600 darbuotojų. Taip pat išsinuomojome 500 kv. m ploto naujų patalpų, plėtėme ir paštomatų skaičių, spalį pastatėme dar 20 naujų.

Tikimės, kad ši plėtra padės atlaikyti ir karantiną ir kalėdinių dovanų pirkimo bumą. Kalėdiniam laikotarpiui pradėjome ruoštis dar rudens pradžioje. Tačiau šiemet jau spalį pasiekėme pernai metų kalėdinius siuntų kiekius“, – sakė T. Vaišvila.

Anot jo, internetinėse parduotuvėse žmonės dažniausiai perka drabužius, grožio prekes ir avalynę.

REKLAMA
REKLAMA

„Karantino metu nemaža dalis žmonių pirmą kartą išbandė elektroninę prekybą. Šiuo laikotarpiu ji saugiausias pasirinkimas. Tačiau yra priežasčių, kurios dar stabdo žmones apsipirkti internetu.

Dar dalis žmonių mano, kad internete atsiskaitymas už prekes gali būti nesaugus, taip pat žmonės nenori papildomai mokėti už prekių pristatymą. O ko gero pagrindinė priežastis, kodėl žmonės neperka internetu yra blogi atsiliepimai apie parduotuvę arba prekes“, – pirkėjų įpročius komentavo T. Vaišvila.

Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ atstovė Raimonda Strazdauskaitė irgi pastebėjo, kad „juodojo penktadienio“ išpardavimai, kalėdinis laikotarpis ir karantinas lems, kad žmonės dažniau apsipirks internetu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Todėl pasiruošimas didesniam užsakymų skaičiui prasidėjo dar pavasarį, kai buvo paskelbtas karantinas. Tuomet stipriai išaugus užsakymų kiekiui, aktyviai pradėjome plėsti savo parduotuvių skaičių, didinti sandėliavimo plotus, efektyvinti operacijas. Didžiuosiuose šalies miestuose pradėjome dirbti ir sekmadieniais, savaitgaliais teikiame ir greitą pristatymą per partnerius, taip pat planuojame atidaryti dar vieną parduotuvę Vilniuje“, – komentavo internetinės parduotuvės atstovė.

Klientams pasiūlė naujovę

Siuntų „Omniva LT“ Operacijų departamento direktorė Giedrė Vaitekūnaitė pasakojo, kad jos atstovaujama bendrovė klientams pristatė naujovę – „Džiaugsmo stoteles“, kurios padės valdyti siuntų srautus ir karantino, ir kalėdiniu laikotarpiu.

REKLAMA

„Pirmąsias tris „Džiaugsmo stoteles“ įrengėme Šiauliuose, Alytuje ir Marijampolėje, kad galėtume greičiau pristatyti daugiau siuntų ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestų gyventojams, kurie taip pat aktyviai naudojasi mūsų paslaugomis.

Kitaip nei didmiesčiuose, mažesniuose miestuose, kurie nutolę nuo pagrindinių terminalų, paštomatus aptarnaujame rečiau, todėl stotelės padės pristatyti daugiau siuntų. Didžiuose miestuose turime logistikos centrus, todėl kalėdinio „bumo“ metu šiose vietovėse galėsime klientų jau atlaisvintus paštomatus aptarnauti dažniau“, – komentavo G. Vaitekūnaitė.

Sunkumai siunčiant į užsienį

Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų padalinio direktorius Norbertas Žioba teigė, kad paprastai vidinėje rinkoje Lietuvoje siunčiamų siuntų kiekiai pastebimai šokteli lapkričio pabaigoje ir gruodį – kai lietuviai labai aktyviai pradeda ruoštis šventiniam sezonui.

REKLAMA

„Įdomu tai, kad dabartinis siuntų kiekis nėra ženkliai mažesnis nei pavasarį, kai karantino įkarštyje buvo mušami visi siuntų rekordai – skirtumas vos siekia 20 proc. Karantinas įpratino žmones apsipirkinėti elektroninėse parduotuvėse, o tuo pačiu ir naudotis siuntų savitarnos terminalais, tad tikėtina, kad kalėdiniu laikotarpiu siuntų srautai bus dar didesni nei įprastai – galbūt fiksuosime naujus rekordus“, – komentavo Lietuvos pašto atstovas.

Anot jo, sudėtingesnė situacija gali būti suvaldant užsienio siuntų srautus. Šiais metais turėsime išskirtinę situaciją, kai susidės ne tik didesni siuntų kiekiai kalėdiniu laikotarpiu, bet ir koronaviruso pandemija, kuri tiesiogiai veikia užsienio siuntų kelionės ilgį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš savo pusės Lietuvos paštas stengiasi daryti viską, kad klientai pajustų kuo mažesnę pandemijos įtaką, bet visa koronaviruso situacija yra force majore jėgos, kurių valdyti negalime. Situacija priklauso nuo to, kokia situacija šalyje iš kurios ar į kurią siunčiama – kaip virusas liečia vietinio pašto ar kito siuntų tiekėjo veiklą.

Kiek daug personalo serga, kiek darbuotojų yra izoliacijoje, kiek trumpėja jų darbo laikas ir pan. Taip pat kokius logistinius sprendimus šalis naudoja, priklauso kaip greitai siunta atkeliaus iš tos šalies ar pasieks gavėjus toje šalyje. Kitas svarbus aspektas – oro transporto mažėjimas. Pavyzdžiui, pavasarį dėl pasaulinės pandemijos buvo atšaukta daugiau nei 80 proc. skrydžių, todėl tarptautinių siuntų pristatymo laikas buvo dvigubai ilgesnis“, – pastebėjo N. Žioba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų