Pristatyta nuo Covid-19 sauganti programėlė: praneš, kada kontaktavote su sergančiuoju

Epidemiologams nebespėjant informuoti su Covid-19 sergančiaisiais galėjusių kontaktuoti asmenų, atsigręžta į technologijas. Lietuvoje ima veikti mobilioji programėlė, informuojanti žmones, kad jie buvo arti užsikrėtusiųjų koronavirusu.

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pristatė  mobiliąją programėlę „Korona Stop LT“. Programėlė fiksuoja galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu, kontakto trukmę ir riziką, o ne vietą, kurioje yra žmogus. Ši programėlė veikia kaip koronaviruso infekcijos plitimo valdymo priemonė ne tik vietos, bet ir tarptautiniu mastu.

Programėlė įspės apie kontaktą su sergančiais

Kaip sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, analogiškas programėles turi dalis kitų pasaulio valstybių. Naujovė turėtų palengvinti darbą epidemiologams, kurie turi informuoti asmenis apie kontaktus su Covid-19 sergančiais asmenimis.

„Jos pagrindinis tikslas yra pamatyti arba nustatyti asmenis, kurie yra buvę šalia užsikrėtusio asmens, kuriam yra patvirtintas užsikrėtimas Covid-19. Programėlė turi įvertinti, kiek laiko žmogus buvo, nustatyti, ar tikrai tai nebuvo atsitiktinis prasilenkimas, tam asmeniui, kuriam nustatytas Covid-19, leidus ir sutikus, informuoti tuos asmenis, kurie buvo netoli, kad jie galėtų imtis tam tikrų priemonių“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo A. Veryga.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktorius Robertas Petraitis akcentavo, kad programėlė savanoriška, o programėlės veiksmingumas pandemijos valdyme priklausys nuo to, kiek daug žmonių programėlę įsidiegs ir naudos.

„Nerimaujančius asmenis dėl sekimo ar dėl duomenų apsaugos norėčiau nuraminti, kad programėlė tikrai neseka žmonių, nenustato jų buvimo vietos“, – žurnalistams sakė R. Petraitis.

Parsisiuntus programėlę, telefonai „Bluetooth“ ryšiu keičiasi informacija, kiek laiko, kada ir kokiu atstumu nuo Covid-19 sergančiojo buvo nesergantis asmuo. Užsikrėtęs programėlės naudotojas savanoriškai praneša apie tai programėlėje, nepaskelbdamas jokių asmens duomenų.

REKLAMA

Programėlės naudotojai, per paskutines 14 dienų buvę arti užsikrėtusiojo, gauna pranešimą apie riziką. Jiems pateikiamos rekomendacijos dėl tolimesnių veiksmų.

Rekordinis užsikrėtimų skaičius

Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1656 nauji Covid-19 ligos atvejai, nuo koronaviruso mirė šeši žmonės, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Keturi užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Iš viso Lietuvoje Covid-19 patvirtinta 20 tūkst. 747 asmenims, 15 tūkst. 34 – tebeserga, 5454 – pasveiko. Nuo Covid-19 iš viso mirė 192 žmonės. Dėl kitų priežasčių mirė 67 užsikrėtusieji. Izoliacijoje šiuo metu yra 38 tūkst. 179 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruota 420 įvežtinių atvejų.

Praėjusią parą ištirti 15 tūkst. 489 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirta 1 mln. 80 tūkst. 306 ėminiai.


Rašyti komentarą...
M
Marke
2020-11-06 14:38:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gazdinimo programėlė,
Atsakyti
-6

L
Lina
2020-11-06 14:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau ribos su asmens duomenų teisių pažeidimais, ir labai rimtos!!! Veryga, turiu seną telefoniuką, kurio nesuseks tavo technologijos. O, beje, technologijos yra klimato siaubas. Veryga nesaugo klimato. Nusikaltėlis.
Atsakyti
-14

T
Tucka
2020-11-06 14:20:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
JA NAUDOS TIK VISISKAI NUKVAKES ZMOGUS...TIE KURIE TURES SIA APP,JIEM VISU PIRMA REIKIA PASIGYDYTI....PAS DAKTARA KUR DEPRESIJAS GYDO :)
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų