REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pripažinkite, darbas iš esmės yra nuobodus ir neįdomus. Net jei ir priklausote tiems 20 proc.  žmonių, kurie mėgsta savo darbą, tikėtina, kad visgi mieliau užsiimtumėte kuo nors kitu, rašo dumblittleman.com.

Pripažinkite, darbas iš esmės yra nuobodus ir neįdomus. Net jei ir priklausote tiems 20 proc.  žmonių, kurie mėgsta savo darbą, tikėtina, kad visgi mieliau užsiimtumėte kuo nors kitu, rašo dumblittleman.com.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonių pasitenkinimas darbu yra tragiškai žemas. Viena iš to priežasčių yra ta, kad žmonės pradeda suprasti, jog nebūtina dirbti nuobodaus ir erzinančio darbo siekiant sukrapštyti pakankamai pinigų pragyvenimui. Gyvenime egzistuoja daugybė puikių galimybių tiems, kurie yra pasiryžę suimti save į rankas, apgalvoti visus savo poelgius ir pasišvęsti tikslingam gyvenimo būdui.

REKLAMA

Ar viskas tikrai yra taip paprasta? Tikriausiai taip. Ar tai lengva? Žinoma, kad ne.

Darbas siekiant beprasmio tikslo

Kodėl milijonai kiekvieną rytą prabundančių žmonių nusivilia žinodami, kad ir vėl teks eiti į nekenčiamą darbą? Priežastys yra kelios:

1. Nesėkmės baimė.

2. Sėkmės baimė.

3. Motyvacijos trūkumas.

4. Aiškaus tikslo stygius.

5. Apatija gyvenimui.

6. Susitaikymas su tuo, ką jie jau dabar turi.

Visos šios priežastys yra krūva šlamšto. Tikrai nėra jokios geros priežasties, kodėl kas nors turėtų pasiduoti šiems dalykams. Ir visgi žmonės nuolat pasiduoda. To rezultatas yra toks, kad dauguma tiesiog susiranda priimtiną ir ne visiškai prastą darbą ir jame lieka dirbti daugybę metų. Dauguma mūsų taip ir nesusiimsime, nepradėsime ieškoti ko nors geresnio, liksime plūduriuoti gyvenimo jūroje su nuleistomis burėmis, džiaugdamiesi bent tuo, kad neskęstame.

REKLAMA
REKLAMA

Taip ir liekame užstrigę nemėgstamame darbe. Žinoma, visi galime tą darbą mesti ir pradėti ieškoti to, kas mums patinka. Taip pat galime likti tame pačiame darbe ir toliau kentėti. Tenka liūdnai pripažinti, kad dauguma pasirenka antrąjį variantą.

Kaip išlikti motyvuotam nemėgstamame darbe?

Praradus visą susidomėjimą savo darbu, mieliau eitum kasti griovių. Dėja, bet dėl finansinių įsipareigojimų sudėtinga mesti esamą darbą. Dėl šios priežasties tenka pradėti ieškoti būdų, kaip save motyvuoti, kad darbo rezultatai išliktų geri. Tai nėra lengva užduotis, nes didelė laiko dalis praleidžiama svajojant apie šio darbo metimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai šešios idėjos, padėsiančios jums išlaikyti darbo kokybę bent tiek, kad jūsų neišmestų.

1. Žinokite, kas laukia ateityje

Jei turite aiškią ateities viziją ir žinote, kur būsite po 1, 3 ar 5 metų, tai darbas iškart taps kur kas labiau pakenčiamas. Tikslo turėjimas yra tai, kas skiria pasidavimą ir rankų nuleidimą nuo užsispyrimo. Patariu rinktis užsispyrimą.

2. Nesineškite savo nekenčiamo darbo į namus

Kuo greičiau galėsite pamiršti apie savo darbą, tuo geriau. Mes kur kas per dažnai parsinešame su darbu susijusias blogas emocijas į namus, kur jos neigiamai veikia ir šeimą. Tai ypač svarbu, jei turite vaikų. Tikrai nėra jokios geros priežasties, dėl kurios jie turėtų dalintis ta kančia su jumis ar išmokti, kad darbas visada reiškia nusivylimą.

REKLAMA

3. Mėgaukitės savo entuziazmu

Jei jums pasisekė ir tiksliai žinote, kas jus pradžiugina, tai patartina būtent tuo ir užsiimti. Net jei tai užima tik vieną valandą per savaitę.

Kalbama ne apie paprastą hobį, eilinį laisvalaikio užsiėmimą ar apsipirkinėjimą prekybos centruose. Kalbama apie tai, kas iš tiesų jus pradžiugina. Kodėl tai taip svarbu? Todėl, kad mylimas užsiėmimas yra viskas, ko reikia, kad nepalūžtumėte, neužtvotumėte savo viršininkui ir neišeitumėte iš darbo viduryje dienos.

Jei galėtumėte sau leisti išeiti iš darbo, tai turbūt būtumėte taip ir padarę, todėl pasistenkite neprisidirbti.

REKLAMA

4. Būkite geresni už savo darbą

Jei jūsų darbas erzina ir leidžiate sau galvoti, kad jūs taip pat visus erzinate, tai pasiekėte gyvenimo dugną. Stenkitės netapti šalutiniu nekenčiamo darbo produktu. Nepamirškite, kad jūsų darbas yra tiesiog būdas užsidirbti pinigų pragyvenimui, bet vieną dieną jūs visgi užsiimsite tuo, kas yra iš tiesų įdomu.

Nepamirškite, kad jūs nesate jūsų darbas. Nesupainiokite šių dviejų dalykų.

5. Planuokite pabėgimo datą

Įsivaizduoju, kad kalėjime sėdintys žmonės praleidžia daugybę laiko mąstydami apie tą dieną, kai bus paleisti. Kasdienines jų mintis užima mintys apie tai, kur jie eis, ką veiks, kaip tą pasieks ir į ką visa tai išsirutulios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nemėgstamas darbas kartais gali sukurti kalėjimo įspūdį. Nors ir nesame čia uždaryti tiesiogine to žodžio prasme, kartais galime pasijusti tokie esą, nes mus čia laiko prasta šalies ekonominė situacija, aukštas nedarbo lygis ar rimti finansiniai įsipareigojimai.

Turėtumėte praleisti žymią laiko dalį planuodami tą ypatingąją dieną, nes be aiškaus veiksmų plano galite ir vėl atsidurti tokiame pačiame nemėgstamame darbe.

6. Laikykitės!

Džiaugsmo tikrai nesukelia žinojimas, kad rytoj ir vėl teks eiti į tą patį darbą ir iššvaistyti dar vieną dieną. Jei toks gyvenimas užsitesia ilgą laiko tarpą, tai gali išsivystyti depresija, atsirasti sveikatai kenksmingų įpročių, gali sugriūti ir šeimyninis gyvenimas.

REKLAMA

Laikykitės! Jei ne dėl kieno nors kito, tai bent dėl savęs. Neleiskite darbui sugriauti jūsų gyvenimo, ypač jei turite nuo jūsų priklausančią šeimą. Raskite būdą toleruoti savo darbą bent iki tol, kol rasite kažką geresnio.

Kas būtų, jei visi prisėstume, ir gerai apgalvotumėme, ką iš tiesų norime veikti? Kas būtų, jei iš tiesų pradėtume tą naują veiklą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų