REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Žmonija nenustoja vystytis. Nors ji dar pernelyg jauna, kad šiame vystymesi būtų pastebėta kokių nors neįprastų pakitimų, vis tik, laikui bėgant, galime jų tikėtis.

Žmonija nenustoja vystytis. Nors ji dar pernelyg jauna, kad šiame vystymesi būtų pastebėta kokių nors neįprastų pakitimų, vis tik, laikui bėgant, galime jų tikėtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiame sąraše pateikiama 10 reikšmingų pokyčių, kurių galėtume tikėtis per ateinančius 200 tūkst. metų darant prielaidą, kad civilizacija toliau vystysis taip pat kaip ir šiandien.

REKLAMA

 

10. Vienos etninės grupės susiformavimas

Tautų maišymasis yra modernios visuomenės esmė. Tad neturėtų stebinti tai, kad žmonės asimiliuosis ir taps viena etnine grupe, jei vis labiau populiarėjantis kultūrų maišymasis tęsis. Mišrios santuokos tampa įprastu dalyku, tad tikėtina, kad įvairių rasių ir tautų žmonės pamažu praras savo išskirtinius bruožus ir įgaus įvairiuose pasaulio kraštuose paplitusių bruožų. Akivaizdi šio proceso nauda – rasė nebebus problemas keliantis faktorius.

REKLAMA
REKLAMA

9. Susilpnėjęs imunitetas

Norėdami išgyventi žmonės tampa vis labiau priklausomi nuo vaistų, tad natūrali imuninė sistema vis silpnėja. Tai lengviausia paaiškinti naudojantis hormonų pavyzdžiu: įsivaizduokite ateitį, kurioje su papildų pagalba galima reguliuoti savo saviautą. Bėgant laikui organizmas tampa priklausomas nuo papildomų hormonų ir pats nebegamina tam tikrų medžiagų, Natūralių procesų, kurių metu gaminami hormonai, svarba vis mažėja, nes turėsime papildus.

TIkėtina, kad po dešimčių tūkstančių metų bus pasiekta evoliucijos stadija, kuomet žmonių organizmai nustos gaminti įvairius reikalingus hormonus. Toliau gilinantis į situaciją svarbu pabrėžti: jei išorinė pagalba taps būtina mūsų išgyvenimui, daugelis mūsų organizmo funkcijų nutrūks. Kodėl mūsų organizmui būtų reikalinga natūrali imuninė sistema, jei bet kokie susirgimai yra blokuojami vaistais? Tikrai nereikalinga, tačiau svarbu nepamiršti, kad yra ir neigiamų nuolatinio vaistų vartojimo pasekmių. 


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8. Raumenų atrofija

 

 

 

Yra dvi numatomos žmonių rasės palaipsnio fizinio silpnėjimo priežastys. Pirmoji priežastis yra mūsų vis didėjantis pasitikėjimas technologijomis, ypatingai įvairiomis mašinomis, kurios padaro visus juodus (raumenis stiprinančius!) darbus. Kuo mažiau kiekviena karta naudoja savo raumenis, tuo didesnė tikimybė, kad visa žmonija pamažu silpnės.

 Antroji tikėtina raumenų atrofijos priežastis yra šiek tiek įspūdingesnė ir taps labai reikšminga, jei persikelsime į kosmosą. Tokiu atveju fizinė jėga būtų beveik nebereikalinga atlikti kasdienius darbus. Jei ilgai tyrinėsime kosmosą, labai tikėtina, kad bėgant laikui prarasime beveik visą raumenų masę. Daugelis iš mūsų yra girdėję, kad iš kosmoso grįžtantys kosmonautai būna nebepanašūs į ankstesniuosius save. Ateities kartos turės to nepamiršti, nebent norėtų sulaukti tokio paties likimo vežimėliuose kaip ir žmonės filme „Wall-E“.

REKLAMA

7. Didėjantis ūgis

Žmonių ūgis sparčiai didėjo per pastaruosius 2 amžius. Vien per pastaruosius 150 metų vidutinis žmogaus ūgis padidėjo 10 centimetrų. Manoma, kad pagrindinė tokio augimo priežastis yra teigiami mitybos pokyčiai. Badas šiuo metu yra beveik išnaikintas bent jau kai kuriose pasaulio vietose.

Kuo daugiau vaikas gali valgyti, tuo daugiau energijos jis arba ji turi augimui. Kol turime galimybę pakankamai gerai maitintis, žmonės augs vis aukštesni. Kiek galime išaugti ir ar yra biologinė riba mūsų augimui, mums gali parodyti tik laikas ir evoliucija.

REKLAMA

6. Plaukų praradimas

Prarasdami vis daugiau ir daugiau kūno plaukų – dėl įvairiausių priežasčių – galime tikėtis, kad žmonės kaip rūšis ateityje vis labiau pliks. Kadangi ypatingai moterys dėl mažesnio įvairių kūno vietų plaukuotumo yra laikomos patrauklesnėmis ir skatina jas jaustis seksualesnėmis. Laikui bėgant tikėtina, kad plaukai tam tikrose vietose gali ir visai išnykti. Tą patį galima pasakyti ir apie vyrus, tačiau kadangi jie patiria mažesnį socialinį spaudimą jų atveju pokyčiai bus lėtesni. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Smegenų veikla

 

Technologijos jau paveikė mūsų smegenų veiklą. Žmogaus smegenys, darinys siekiantis maksimalaus efektyvumo, paprastai fiksuoja kur informacija yra laikoma, o ne pačią informaciją. Yra kur kas lengviau atsiminti, kur yra įdomių faktų knyga, nei pačius faktus: interneto eroje tai tapo labai svarbu. Kiek kartų stengėtės kažką prisiminti ir tada paprasčiausiai ieškojote atsakymo? Tai jūsų smegenys, kurie prisimena, kur buvo laikoma norima informacija – internete, Google, Wikipedijoje ir t.t. Technologijos tampa vis pažangesnės, o mūsų smegenys prisiderins, kad dar labiau galėtų padidinti efektyvumą – galbūt taip netgi padarydamos žalą atminčiai.

REKLAMA

4. Mažesni dantys

 

 

 

Akivaizdžiausias pakitimas mūsų žandikauliuose bus protinių dantų išnykimas, kurie moderniam žmogui neduoda jokios naudos ir kurių nebuvimas jau yra pastebimas kai kuriose etninėse grupėse. Be to, galime tikėtis, kad mūsų dantys augs mažesni. Remiantis įrodymais galima teigti, kad per paskutiniuosius 100 tūkst. metų mūsų dantys sumažėjo per pusę. Kadangi pasikeitė maisto pobūdis, dantys taip pat prisitaikė. Manoma, kad ši tendencija tęsis ir toliau.

3. Mažiau kojų pirštų

 

 

Kol žmonės nepradėjo vaikščioti stačiomis, mūsų kojų pirštai buvo naudojami suėmimui – taip pat kaip ir rankų pirštai. Kadangi dabar daugiau vaikščiojame nei laipiojame, mūsų kojų pirštai susitraukė. Kadangi mūsų kojos dabar negalėtų suimti nei mažos šakelės, evoliucija siekia panaikinti mažąjį kojos pirštą.

REKLAMA

 

Kadangi kiti keturi pirštai ir ypatingai didžiausias iš jų padeda išlaikyti pusiausvyrą ir vaikščioti, o mažasis kojos pirštas neatlieka jokios funkcijos, jo neturėdamas žmogus nejaustų jokio diskomforto. Dėl šios ir kitų priežasčių, tokių kaip nuolatinis batų avėjimas ir pirštų daužymas į visus įmanomus objektus, galima tikėtis, kad pamažu žmogus taps būtybe su keturiais kojos pirštais. Gyvūnams evoliucijos procese yra įprasta prarasti pirštus: arklys, pavyzdžiui, anksčiau turėjo daugiau nei du.

2. Kaukolės ertmės dydis

 

 

Dėl kaukolės ertmės dydžio pakitimų yra dvi pagrindinės konkuruojančios nuomonės. „Mažesnės kaukolės ertmės“ idėjos, kurią remia daug mokslininkų, palaikytojai teigia, kad išsivystyti žmonėms su didesne galva yra neįmanoma. Kodėl taip yra? Kiekvienas, matęs vaiko gimimą pritars, kad ką tik gimusio vaiko galva jau dabar yra nemaža. Dėl šios priežasties daug biologų teigia, kad dėl didesnės galvos gimimas gali tapti neįmanomu. Dar didesnė galva taip pat sukeltų problemų motinai per gimdymą ir net galėtų jai kainuoti gyvybę. Turint tai omenyje atrodo neišvengiama, kad galvos dydis turėtų likti toks pat kaip dabar ar net ir sumažėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šiuo atveju yra ignoruojamas faktas, kad šiais laikais Cezario pjūvis leidžia išgyventi vis daugiau vaikų su didelėmis galvomis. Kai kas mano, kad pamažu Cezario pjūvis bus saugesnis būdas gimdyti nei natūralus.

Tačiau tokia priklausomybė gali būti pavojinga žmonėms. Jei didesnes galvas turintys žmonės prarastų gebėjimą atlikti Cezario pjūvį, žmonijai grėstų greitas išnykimas.

1. Savęs tobulinimas

 

 

Pamažu žmonija gali pasiekti tokį išsivystymo lygį. kad žmonės patys technologijų dėka galės paspartinti evoliuciją. Nesvarbu, ar tai būtų savęs tobulinimas tiesiogine prasme, pavyzdžiui, pradedant naudoti bioninius organus, ar pasirenkant atitinkamus genus, kai tėvai turi galimybę pasirinkti vaiko bruožus dar prieš gimimą. Tai yra labai tikėtinas ateities scenarijus. Jei bus leidžiama, genų pasirinkimas gali nuvesti prie „vaikų dizaino“ – tuomet panaikinami visi defektai ir nepageidaujamos savybės. Jei tai paplistų, dauguma nepageidaujamų žmonių savybių galėtų būti išnaikintos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų