Gairės

imunitetas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „imunitetas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „imunitetas“.

Neišmeskite ridikėlių lapų: sveikata padėkos

Ridikėliai – pavasario šaukliai, sugebantys bene magiškai mintimis nukelti į šiltesnes dienas. Jų traškumas pagyvina salotas, akiai malonus ryškus rožinis raudonis suteikia patiekalams spalvų, tik ar žinojote, kad visa ši daržovė yra valgoma? Lapai dažniausiai keliauja į šiukšlių dėžę, tačiau visai be reikalo – jie ir skanūs, ir naudingi, pabrėžia „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė. Ridikėliai yra viena populiariausių daržovių, nuo seno ypač pamėgta lietuvių.
2024-02-08

Produktai, stiprinantys imunitetą: valgykite dažniau

Šiandieninė gyvensenos tempas, stresas ir nepalankios išorinės sąlygos gali padidinti organizmo jautrumą ligoms ir sumažinti natūralias gynybines jo galimybes. Imunitetas, kaip svarbi sveikatos dalis, tampa neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, į kurią turėtume atkreipti ypatingą dėmesį.
2023-12-20

Sparčiai plinta nauja COVID-19 atmaina: po kelių savaičių ji dominuos visame pasaulyje

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, koronaviruso atmaina JN.1 šiuo metu sukelia apie 20 proc. naujų COVID-19 infekcijų šioje šalyje ir yra sparčiausiai plintanti viruso atmaina. Ji jau dominuoja šiaurės rytuose, kur, manoma, sukelia apie trečdalį naujų infekcijų. JN.1 yra kilęs iš BA.2.86, arba Pirola, atmainos, dėl kurios mokslininkai buvo labai susirūpinę, skelbia CNN.

Nuo virusų lietuviai krenta kaip musės: pasakė, kas padės apsisaugoti

Artėjant didžiausioms metų šventėms bei laikui su artimaisiais, gydytojai atkreipia dėmesį į sparčiai didėjantį ir susirgimų peršalimu, gripu bei kitomis kvėpavimo takų ligomis skaičių. Medikai primena, jog šių užkrečiamų ligų prevencijai svarbi yra rankų bei paviršių higiena, vakcinacija. Vaistininkai ragina atkreipti dėmesį ir į organizmo imuninės sistemos stiprinimą, tinkamą darbo bei poilsio režimą, mitybą.
2023-12-15

Šie produktai – aukso gysla organizmui: valgykite žiemą

Šaltuoju metų laiku tam tikrų vaisių ir daržovių vartojimas gali padėti išvengti nepageidaujamų ligų. Žiemą atrodo beveik neįmanoma išvengti kokios nors ligos. Nesvarbu, ar tai būtų peršalimas, gripas, ar net Covid-19 – tiesiog šiuo metų laiku mes daug dažniau sergame. Nors vaistai padeda palengvinti ligos simptomus, tačiau kur kas geriau yra užkirsti kelią susirgimui. Peršalimo ligų ne visada pavyksta išvengti, tačiau galime imtis tam tikrų veiksmų, kad sumažintume susirgimo riziką.
2023-12-13
REKLAMA
„Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką prieššventiniu periodu galite įsigyti pigiau?  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką prieššventiniu periodu galite įsigyti pigiau?

„Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką prieššventiniu periodu galite įsigyti pigiau?

„Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prekių už mažą kainą ir dvi prekių kategorijas su nuolaidomis, kurias gyventojai kasdien galės įsigyti visose „Eurovaistinėse“. Visas dėmesys skiriamas aktualių nereceptinių vaistų, maisto papildų ar grožio prekių kainoms. Kuo svarbiausia pasirūpinti gruodį? Belaukiant didžiųjų metų švenčių svarbu pasirūpinti ne tik kalėdinėmis dovanomis, bet ir savo bei artimųjų sveikata.
2023-12-12

Vaistininkė atsakė, kada bičių produktai yra maistas, o kada – vaistas

Vis daugiau žmonių domisi sveika mityba ir taip vadinamu supermaistu: akai ir goji uogomis, daigintais kviečiais, spirulina ir kitais produktais. Susižavėję egzotiškai skambančiais produktais neretai pamiršta, kad ir Lietuvoje galima rasti supermaisto – nuo akmens amžiaus žmonių vartojamo medaus bei kitų bičių produktų: duonelės, pienelio, pikio. Kaip teisingai vartoti bičių produktus ir nuo kokių sveikatos bėdų jie gali apsaugoti, atsako vaistininkė.
2023-12-08

Vitaminas C – ne tik imunitetui stiprinti: štai kokia dar šio vitamino nauda

Kamuojantis nuovargis, dusulys, išblyškusi oda ar slenkantys plaukai gali būti geležies trūkumo požymis. Vaistininkė pataria, kaip natūraliomis priemonėmis ne tik pagerinti savijautą, bet ir atstatyti geležies atsargas organizme, bei kokio vitamino prireiks, kad geležies įsisavinimas būtų geresnis. Geležies trūkumas, žinomas kaip anemija, gali sutrikdyti daugelio organizme vykstančių procesų eigą, tad į pastebimus simptomus nereikėtų numoti ranka.
2023-12-06

Europos Parlamentas panaikino imunitetą keturiems lenkų europarlamentarams

Europos Parlamentas panaikino imunitetą keturiems lenkų europarlamentarams. Kairiųjų pažiūrų lenkų aktyvistas Rafalas Gawelis europarlamentarus Beatą Kempą, Beatą Mazurek, Patryką Jakį ir Tomaszą Porebą apkaltino rasistinių nusikaltimų Lenkijoje įvykdymu.
2023-11-09

Atsakė, ar sergantis vaikas gali eiti į lauką: kiti mano neteisingai

Atšalus orams, padaugėja ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų peršalimo atvejų. Daugelis tėvų nežino, ką tokiu atveju daryti ir ar galima su atžala išeiti į lauką. „Susirgus vaikui tėveliams iškyla nemažai klausimų, bet vieną iš jų – „Vaikas serga, ar galima eiti į lauką?“ – išgirstame labai dažnai. Jeigu Jūsų vaikas nekarščiuoja, nėra jokių ligos komplikacijų ir jaučiasi pakankamai gerai, jis gali užsiimti įprasta veikla, o tai reiškia, kad gali eiti ir į lauką.
2023-11-08
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų