REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip įgyti charizmos?

Žinių radijas

Dažnas mano, kad charizma – įgimta žmogaus savybė, kurią žmogus arba turi, arba ne. Emocinio intelekto lavinimo instruktorė Andrė Pabarčiūtė galvoja kitaip. Pasak jos, charizmą galima įgyti, lavinant emocinį intelektą.

REKLAMA
REKLAMA

„Gebant išreikšti emocijas, atsiranda energijos perteklius. Kai žmonės emocionalūs, jie spinduliuoja energiją, vadinasi, pas juos atsiranda charizma, tokia gyva atmosfera aplink juos“, - Žinių radijo laidoje „Pasaulis pagal moteris“ sakė A. Pabarčiūtė.

REKLAMA

Ji paaiškino, kad emocinis intelektas – tai gebėjimas reguliuoti savo emocijas, kai žmonės yra ramūs, bet neužspaudžia emocijų – tuo pat metu gali būti kūrybingi ir spontaniški. Žemo emocinio intelekto žmogų, A. Pabarčiūtės teigimu, galima atpažinti negatyviose situacijose – tokie žmonės nesivaldo, neigiamomis emocijomis apipila aplinkinius. Žemą emocinį intelektą gali turėti ir iš pažiūros labai ramus žmogus:

„Žmogus, kuris visas emocijas suspaudęs, taip pat gali būti žemo emocinio intelekto. Toks žmogus gali atrodyti šaltas ir racionalus, bet patekęs į negatyvią situaciją gali netikėtai sprogti – tiek pas jį jau blogo prisikaupę“, - kalbėjo A. Pabarčiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Lektorės teigimu, aukšto emocinio intelekto žmogus pasižymi vidine ramybe, kūrybiškumu, spontaniškumu ir empatija.

„Žmogus, turintis ypač aukštą intelektą, moka bendrauti rezonanse, turi išvystytą empatiją, jis bendrauja girdėdamas kitą žmogų. Jis gali suvokti, kaip kitas žmogus jaučiasi, kai jis kalba. Visos žvaigždės, kurios yra kažko pasiekę, tapę savo srities profesionalais, naudojasi empatijos įgūdžiu. Jei naudojiesi empatijos įgūdžiu, nesvarbu, kas tu bebūtum – ar tu jurginų augintojas, ar darai karjerą, kuri savo verslą, ar esi menininkas – visą laiką jaučiasi, kad tas žmogus girdi kitą žmogų“, - kalbėjo A. Pabarčiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Pabarčiūtė tikina, kad tokie žmonės pasiekia aukštus rezutaltus bet kur, kur jie dirba, auga ir tobulėja – jie gyvena kokybiškai.

Lektorė sako, kad išlavinti emocinį intelektą galima tada, kai šalia žmogaus atsiranda kitas aukšto emocinio intelekto žmogus – tokį žmogų stebint, galima iš jo mokytis ir perimti emocijų reguliavimą.

A. Pabarčiūtė pasakoja, kad ji, išlavinusi savo emocinį intelektą, ne tik patobulėjo kaip dainininkė, bet ir išmoko būti lydere:

„Mano balso diapozonas neregėtai prasiplėtė, įgavau labai specifines galimybes dainuoti, neregėtai išaugo kūrybinis potencialas, atėjo pasitikėjimas savimi, ėmiau kurti pati savo unikalius projektus, realizavau savo svajones. Atradau dar vieną talentą, kad aš galiu mokinti žmones – pasirodo, galiu ir lyderiauti, ir vesti grupes, nors anksčiau buvau intravertiška. Būtent išlavinto emocinio intelektro dėka, išmokau viešai bendrauti, skaityti pasakaitas, vesti užsiėmimus, ir tai tiesiog pakeitė gyvenimą“, - kalbėjo A. Pabarčiūtė.

REKLAMA

Ji tikino, kad jau 9 metus jos asmeniniai santykiai yra nuostabūs, be jokių konfliktų. Jau kuris laikas emocinio intelekto A. Pabarčiūtė moko jos kartu su Rimvydu Židžiūnu įkurtoje „Moters magijos mokykloje“, kur mokosi ne tik moterys.

„Emocinis intelektas moteriai būtinas, kad ji išmoktų reguliuoti savo emocijas, ne kontroliuoti, o nusiraminti, įgauti savo vidinį centrą ir išmokti būti tose emocijose, kurios jas atskleidžia. Jeigu moteryse pradeda dominuoti teigiamų, o ne neigiamų emocijų fonas – jos gali labai didelį poveikį aplinkai padaryti ir įnešti spalvas į asmeninį gyvenimą“, - pasakojo A. Pabarčiūtė.

REKLAMA

Ji papasakojo, kad minėti kursai – tai 20 proc. teorijos ir 80 proc. praktikos. Kursuose naudojama Igorio Kalinausko metodika ir pratimai, meditaciniai pratimai, gebėjimas valdyti dėmesį, mokoma empatijos, pažinti savo emocijas, aktoriniai pratimai.

„Labai dažnai vien tik po šito kurso, kuris trunka trumpai, 2,5 mėn., bet yra labai intensyvus ir efektyvus, žmonės pradeda daryti daug naujų veiklų, realizuoja savo išprotėjusias svajones, susiranda poras – daug įvairių pokyčių“, - sakė A. Pabarčiūtė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų