REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
Seimo nariai (nuotr. tv3.lt)

Seimo nario Lino Balsio istorija šį ketvirtadienį akimirksniu apskriejo politinę Lietuvos padangę. Įtariama, kad tautos išrinktasis darbo vietoje pasirodė apsvaigęs nuo alkoholio.

16

Seimo nario Lino Balsio istorija šį ketvirtadienį akimirksniu apskriejo politinę Lietuvos padangę. Įtariama, kad tautos išrinktasis darbo vietoje pasirodė apsvaigęs nuo alkoholio.

REKLAMA

Šiuos įtarimus sustiprino ne tik alkotesteriu Seime atliktas testas, bet ir paties parlamentaro veiksmai. Vadovybės apsaugos departamento budėtojai policijai pranešė, kad Seimo narys L. Balsys ketvirtadienį iš parlamento išvyko savo automobiliu, kaip manoma, neblaivus.

Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė teigė, kad policijai informacija perduota Viktoro Pranckiečio pavedimu. Ji teigia, kad Seimo filmavimo kameros užfiksavo, kaip parlamentaras vidiniame Seimo kieme sėda į savo automobilį – kad jame būtų kitas asmuo, kuris vairuotų automobilį, anot R. Baškienės, neužfiksuota.

Kol vyksta L. Balsio paieška, primename, kad šis atvejis, kai parlamentaras viešoje vietoje pasirodo būdamas neblaivus toli gražu nėra vienintelis.

REKLAMA
REKLAMA

2013 m. rugpjūtį Vilniaus oro uoste įtarimų sukėlė konservatoriaus Egidijaus Vareikio elgesys. Tąkart, galimai dėl girtumo, jis buvo neįleistas į lėktuvą. Teko kviesti net policijos pareigūnus.

REKLAMA

Juolab, kad tai buvo ne pirmas kartas, kai šis Seimo narys turi problemų dėl alkoholio. 2008 m. rugsėjį jis buvo sustabdytas vairuojantis neblaivus. Po Šiaulių universitete vykusios filologų konferencijos įkaušęs politikas sėdo prie vairo ir buvo sulaikytas Radviliškio pakraštyje. Jam alkoholio matuokliu nustatytas lengvas girtumas – kraujyje rasta 1,37 promilės alkoholio.

2009 m. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovui Arvydui Vidžiūnui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už vairavimą išgėrus.

REKLAMA
REKLAMA

Tąkart alkotesterio duomenys parodė, jog Seimo narys pripūtė 0,83 promilės. Tačiau alkotesterio „Drager“ duomenys teismo neįtikino, mat pagal prietaiso instrukcijoje numatytus reikalavimus, po alkoholio pavartojimo būtina palaukti 15 min. Esą kitaip gali būti iškraipomi duomenys. Kaip tik tiek laiko, anot liudininkų, ir praėjo nuo Seimo nario antros vyno taurės išgėrimo iki policijos sulaikymo. Teismas A. Vidžiūną išteisino.

2008 m. gana pilką savo karjerą Seime ryškiais potėpiais nuspalvino socialdemokratas Gintautas Mikolaitis. Plenarinio posėdžio metu, kaip teigta tuometinėje spaudoje, visiškai girtas jis priėjo prie žurnalistų ir pasiteiravo, ar šie nenorėtų iš jo paimti interviu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau G. Mikolaitis, regis, nelabai besiorientuodamas erdvėje vaikščiojo Seimo koridoriais. Galų gale įsmuko į posėdžių salę, kur patekti leidžiama tik parlamentarams. Po kelių valandų G. Mikolaitis išėjo iš salės, atsisakė papūsti į žurnalistų pasiūlytą alkoholio matuoklį ir pareiškė, kad keliauja į sostinės Santariškių klinikas girtumo pasitikrinti. Tačiau atvykęs apsigalvojo, tiesiog vaikščiojo ligoninės koridoriais ir bendravo su žurnalistais. Kitą dieną Seimo narys jau paskelbė, kad visiškai nebuvo girtas.

Maža to, 2006 m. kovą G. Mikolaitis padarė avariją. Politiko vairuojamas automobilis rėžėsi į neleistinoje vietoje sustojusį vilkiką. Politikas iš įvykio vietos pabėgo. Apie galimą girtumą toje situacijoje nepranešama.

REKLAMA

Taip pat 2006 metų vasario pabaigoje Vilniaus policijai įkliuvęs parlamentaras, Pilietinės demokratijos frakcijos narys Vladimiras Orechovas teigė prie vairo sėdęs ne girtas, o apsvaigęs nuo vaistų. Politikas neneigė, kad tą vakarą gėrė, tačiau, anot jo, ne tiek, kad jo kraujyje būtų rasta pusantros promilės alkoholio. V.Orechovas tikino, kad užtrukęs draugo gimtadienyje nusprendė nuvairuoti automobilį į netoliese esančią stovėjimo aikštelę.

2005 metų pavasarį buvęs Seimo narys Vytautas Šustauskas, būdamas neblaivus, padarė avariją kelyje Vilnius-Klaipėda, ties Kretingos viaduku. Nauju automobiliu „Chrysler 300 C“ važiuodamas V. Šustauskas nepasirinko saugaus greičio ir rėžėsi į ta pačia kryptimi priešais jį važiuojantį vilkiką MAN.

REKLAMA

Po smūgio lengvasis automobilis kelis kartus vertėsi ir sustojo atsitrenkęs į apsauginę kelio tvorelę. Iš mašinos liko metalo laužo krūva, o V. Šustauskas atsipirko galvos ir kūno sumušimais. Pasak pareigūnų, jo gyvybę išgelbėjo išsiskleidusios oro pagalvės. Po avarijos savo pasiaiškinime policijai jis teigė, kad vairavo išgėręs butelį šviesaus alaus. Tačiau iškart po avarijos paimto jo kraujo mėginio tyrimai parodė, kad vyro kraujyje buvo 3,34 promilės alkoholio.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija 2005 metų vasarą svarstė Vilmos Martinkaitienės elgesį. Ši parlamentarė po Palangoje vykusio partijos kolegos Antano Boso gimtadienio pokylio neblaivi sėdo prie vairo. Ją sulaikiusiems policininkams politikė prisistatė esanti bedarbė. Už tai, kad pažeidė įstatymą ir pasielgė neetiškai, ji atsipirko etikos sargų įspėjimu. Jos girtumas buvo patikrintas vėliau, ligoninėje, ir jis nustatytas nei didelis, nei mažas – viso labo 0,7 promilės alkoholio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Girtas važiuojantis automobiliu policijos pareigūnams yra įkliuvęs ir socialdemokratas Juozas Palionis. Parlamentaro vairuojamą automobilį „Mercedes-Benz Vito“ policijos akcijos metu Eismo priežiūros tarnybos pareigūnai sustabdė sostinės Žaliųjų ežerų gatvėje. Politikui nustatytas vidutinis girtumas, jo kraujyje rasta 1,63 promilės alkoholio. Sulaikytas 55 metų J.Palionis nesipriešino, elgėsi ramiai.

Pasitaikė ir kitokių atvejų. Štai 2002 metų vasarą Seimo narys socialliberalas Kęstutis Skamarakas, švęsdamas savo 50-metį, brendžiu Seimo posėdžių salėje vaišino kolegas ir žurnalistus. Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas tokį elgesį įvertino, kaip vieną ryškesnių piktnaudžiavimo alkoholiu precedentu Seimo istorijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų