Pareigūnai tikrina neblaivaus iš Seimo pasprukusio parlamentaro L. Balsio namus Paviešintas vaizdo įrašas

Policija tikrina Vadovybės apsaugos departamento (VAD) budėtojų perduotą informaciją, jog Seimo narys Linas Balsys ketvirtadienį iš parlamento išvyko savo automobiliu, kaip manoma, neblaivus.

Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius informavo, kad komisariatas 12.12 val. gavo pranešimą iš VAD budėtojų dalies, jog prieš vidurdienį L. Balsys išvyko iš Seimo rūmų automobiliu „VW Caddy“. Įtariama, kad jis gali būti neblaivus.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Policija patikrino Seimo nario L. Balsio namus

Policija tikrina gautą informaciją. Per pietus policijos pareigūnai apsilankė parlamentaro namuose Vilniuje. Buvo tikrinama, ar jis negrįžo į namus. Pareigūnai tikrino ir aplinkines gatves. Visgi, Seimo nario namų durų niekas neatidarė. Pasak TV3 žurnalisto, namuose galimai kažkas yra, žmona arba pasislėpęs Seimo narys. Taip pat neatmetama, kad jis galėjo ir negrįžti į namus. 

Portalas tv3.lt primena, kad L. Balsys ketvirtadienį TV3 televizijos žurnalistams sutiko pasitikrinti alkoholio tikrintuvu ir pripūtė 1,82 prom. alkoholio. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis žurnalistams teigė, kad esant tokioms aplinkybėms L. Balsiui neturėtų būti leista dirbti.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įtarimų dėl girtumo sulaukusiam Seimo nariui L. Balsiui norima kviesti policiją

Kaip BNS informavo Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė, policijai informacija perduota V. Pranckiečio pavedimu. Ji teigia, kad Seimo filmavimo kameros užfiksavo, kaip parlamentaras vidiniame Seimo kieme sėda į savo automobilį – kad jame būtų kitas asmuo, kuris vairuotų automobilį, anot R. Baškienės, neužfiksuota.

Vidaus reikalų ministras aiškinsis, kodėl informacija policijai perduoda L. Balsiui jau išvykus

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas aiškinsis, kodėl informacija policijai apie galimai neblaivų Seimo narį Liną Balsį perduota jam jau išvykus iš Seimo automobiliu, o apsaugos pareigūnai leido išvykti parlamentarui.

„Negalėčiau komentuoti, kodėl vadovybės apsaugos vyrai tik po 20 minučių pranešė. Gal jie nebuvo įsitikinę, gal nematė labai akivaizdžių požymių, gal neskaitė žiniasklaidos, gal neužkliuvo jiems. Bet jei būtų įsitikinę (neblaivumu), turėtų neleisti, nepaisant Seimo nario neliečiamybės. Mes pasiaiškinsime, ar jiems trūko informacijos, ar jie nežinojo, ar jie kažką vertino“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė E. Misiūnas.

REKLAMA

Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnai policijai ketvirtadienį pranešė, jog Seimo narys L. Balsys ketvirtadienį iš parlamento išvyko savo automobiliu, kaip įtariama, neblaivus.

Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius , kad komisariatas 12.12 val. gavo pranešimą iš VAD budėtojų dalies, jog prieš vidurdienį L. Balsys išvyko iš Seimo rūmų automobiliu „VW Caddy“. Įtariama, kad jis gali būti neblaivus. Policija šią informaciją tikrina.

VAD direktorius Rymantas Mockevičius BNS sakė, jog pareigūnai gali sulaikyti Seimo narį, tačiau nenustabdė L. Balsio, nes informaciją apie galimą jo neblaivumą gavo per vėlai.

„Pagal bendras pareigūnų teises, jeigu jis šūkautų, kabinėtųsi prie žmonių, daužytų, spardytų baldus ar būtų akivaizdžiai girtas ir sėstų į mašiną, mes tikrai sulaikytumėme, neleistumėme jam vairuoti“, – BNS teigė R. Mockevičius.

L. Balsys ketvirtadienį žurnalistams sutiko pasitikrinti alkoholio tikrintuvu ir pripūtė 1,82 prom. alkoholio. Tačiau išvydęs skaičius, parlamentaras tikino, jog tai galėjusi būti alkotesterio klaida.

Premjeras Saulius Skvernelis situaciją vadina netoleruotina, jei Seimo narys prie vairo sėdo neblaivus, neatmeta ir apkaltos galimybės.

„Tai netoleruotina ir nesuprantama, kaip išvis žmogus ateina į darbo vietą būdamas galimai neblaivus, juo labiau, kad kalbame apie Seimo narį“, – žurnalistams Seime sakė premjeras.

Kartu jis sakė, kad tuo atveju, jei buvo įtarimų dėl girtumo, apsauga neturėjo išleisti Seimo nariui išvykti automobiliu.

„Tai (vairavimas neblaiviam) būtų apskritai nesuprantama ir pareiga tiek čia esantiems pareigūnams, ir bet kuriems čia esantiems, nuo jūsų iki Seimo narių, jei manoma, kad daromas teisės pažeidimas, pilietis privalo padaryti viską, kad tas pažeidimas būtų užkardytas. Jei tokie duomenys buvo, vienareišmiškai tai reikėjo padaryti, bet kaip suprantu, tikrino alkotesteriu, kuris (ne pareigūnų), kodėl policijos nepakvietė, klausimas“, – sakė S. Skvernelis.

REKLAMA

Žaliųjų partija vertins L. Balsio elgesį

Lietuvos žaliųjų partijos nario Lino Balsio elgesys, kai šis pasirodė Seime, kaip įtariama, neblaivus, nėra pateisinamas, sako partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.


Rašyti komentarą...
r
robke
2017-11-09 14:05:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuolis B. dejo ant visu.
Atsakyti
0

v
verseckas
2017-11-09 14:08:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad taip operatyviai gaudytų masiulius...
Atsakyti
0

O
Ot
2017-11-09 14:20:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ot ,kad taip reaguotų LR policija ir domėtųsi VRM ,kai apiplešiamas ar apvagiamas eilinis pilietis pilietis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų