Beveik 2 promiles pripūtęs Seimo narys L. Balsys spruko iš Seimo: policija paskelbė paiešką

Įtarimų dėl girtumo sulaukusiam Seimo nariui Linui Balsiui į parlamento rūmus Seimo vadovybė norėjo kviesti policiją.

Tai žurnalistams patvirtino Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė. Anot jos, jei pasitvirtins, kad parlamentaras yra neblaivus, jam gresia apkalta.

L. Balsys ketvirtadienį TV3 televizijos žurnalistams sutiko pasitikrinti alkoholio tikrintuvu ir pripūtė 1,82 prom. alkoholio.

„Žinau, kad jis savanoriškai sutiko papūsti į alkotesterį ir pripažįsta turbūt tą normą, kad ji negalima. Mes besąlygiškai turėtume neleisti ir turėtų jis nedirbti tokiu metu“, – apie situaciją žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įtarimų dėl girtumo sulaukusiam Seimo nariui L. Balsiui norima kviesti policiją

Kartu jis pabrėžė, kad reikia ieškoti būdų, kaip padėti parlamentarui, nes alkoholizmas esanti liga.

Seimo nario padėjėja Sonata Dirsytė portalui tv3.lt nedaugžodžiavo. „Jis pasakė, kad jaučiasi blogai ir išėjo“, – teigė S. Dirsytė.

Tuo pačiu alkoholio tikrintuvu sutiko pasitikrinti ir parlamentarė Aušra Maldeikienė, jai prietaisas parodė 0 promilių.

L. Balsys žurnalistams prisipažino į Seimą atvykęs automobiliu. Jis nepripažino, kad yra girtas ir teigė, kad tikrintuvas greičiausiai yra sugedęs.

Netrukus po to Seimo narys iš parlamento dingo, jo padėjėja žurnalistams sakė, kad jis išvyko, tačiau ji negalėjo pasakyti, ar jis pats vairavo mašiną.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė vylėsi, kad L. Balsys daugiau neblaivus nebus Seime ir jo nediskredituos.

Kaip BNS informavo Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė, policijai informacija perduota V. Pranckiečio pavedimu. Ji teigia, kad Seimo filmavimo kameros užfiksavo, kaip parlamentaras vidiniame Seimo kieme sėda į savo automobilį – kad jame būtų kitas asmuo, kuris vairuotų automobilį, anot R. Baškienės, neužfiksuota.

REKLAMA

„Galbūt tai vienkartinis atveji ir jis skirs dėmesį savo sveikatai, jeigu yra priklausomybė“, – svarstė ji.

Pasak R. Tamašunienės, kad būtų pradėta apkalta Seimo nariui, reikėtų fiksuoti šiurkštų Konstitucijos pažeidimą.

Lietuvos žaliųjų partijos atstovas L. Balsys į Seimą renkamas antrąją kadenciją, anksčiau jis dirbo prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėju, žurnalistu.

Policija ieško išvažiavusio parlamentaro

Policija tikrina Vadovybės apsaugos departamento (VAD) budėtojų perduotą informaciją, jog Seimo narys Linas Balsys ketvirtadienį iš parlamento išvyko savo automobiliu, kaip manoma, neblaivus.

Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius informavo, kad komisariatas 12.12 val. gavo pranešimą iš VAD budėtojų dalies, jog prieš vidurdienį L. Balsys išvyko iš Seimo rūmų automobiliu „VW Caddy“. Įtariama, kad jis gali būti neblaivus.

Policija nurodo šiuo metu dar tikrinanti gautą informaciją.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Remigijaus Lapinsko reakcija į Lino Balsio veiksmus

Reaguodamas į situaciją Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas teigia: „Apgailestaujame dėl Lietuvos žaliųjų partijos Seimo nario Lino Balsio nepriimtinų ir su Seimo nario pareigomis nesuderinamų veiksmų. Situacija rodo, kad Seimo narys turi sveikatos problemų, kurios nedelsiant turi būti sprendžiamos.

Lietuvos žaliųjų partija Liną Balsį pažįsta kaip atsidavusį ir profesionalų politiką bei atsakingą žmogų, tačiau jo poelgis atvykstant į darbą neblaiviam nėra pateisinamas. Galime užtikrinti, kad kaip galėdami padėsime Linui Balsiui spręsti sveikatos problemas, nepaisant to, atsakingi partijos organai susidariusią situaciją išnagrinės kuo objektyviau ir nedelsdami imsis reikalingų veiksmų, įvertinant tolesnes Lino Balsio galimybes dalyvauti partijos veikloje”.

„Reiškiame apgailestavimą dėl susidariusios asmeninės Lino Balsio situacijos ir užtikriname, kad partijos veiklai ir tolesniam darbui tai įtakos neturės” - pabrėžia R. Lapinskas.

REKLAMA

L. Balsį įvertino S. Skvernelis

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasmerkė parlamentaro Lino Balsio girtumą darbo vietoje. Pasak premjero, toks elgesys – nesuprantamas.

„Nereikia atskiro vertinimo – tai yra netoleruotina ir nesuprantama, kaip apskritai žmogus ateina į darbo vietą galimai būdamas neblaivus. Ir juo labiau, kai kalbame apie Seimo narį“, - tv3.lt kalbėjo S. Skvernelis.


Rašyti komentarą...
O
OzioSudas
2017-11-09 12:26:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokios policijos kviesti nereikia, nereikejo is valstybes padaryti sudu kruvos ir niekas butu negeres
Atsakyti
-2

E
E.G
2017-11-09 13:00:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kalba eina apie tai, kad L.BALSYS galimai "atvairavo" automobiliu, o pripūtęs vidutinį girtumą ir 'išvairavo". Seime neatsirado nė vieno "padoraus", kad sustabdytų šitą beprotystę...... "Baisus" valdžiagyvių aplaidumas.....
Atsakyti
0

B
BIRUTĖ
2017-11-09 12:34:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš išvaizdos matosi,kad žmogus priklausomas nuo alkoholio. Pasiūlyti atsisakyti mandato pačiam. Seimas ne ligonių prieglauda,čia reikia blaivaus mastymo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų