REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Po antradienį Vilniuje vykusio Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos posėdžio KKSD generalinis direktorius Klemensas Rimšelis tvirtino, kad Londono olimpinėms žaidynėms pasirengti šiais metais skirta daugiau 6 mln. litų daugiau nei pernai, tačiau prieš dvejus metus sumažintos premijos sportininkams už laimėjimus nebus grąžintos į buvusį lygmenį.

REKLAMA
REKLAMA

Už Londono olimpiadoje laimėtą aukso medalį Lietuvos valstybė sportininkui išmokės ne 400 tūkst., o 200 tūkst. litų. Kaip teigė Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius K. Rimšelis, nuo 2012 metų sausio 1 dienos premijos kaip žadėta nebus atstatytos, o jų sumažinimo terminas – pratęstas.

REKLAMA

„Jeigu netelpame į asignavimus, negalime grąžinti buvusios premijos dydžio, – komentavo K. Rimšelis. – Kita vertus lėšų didinimas įvyko olimpiniam pasirengimui.“ Pagal oficialius skaičius 2011 metais olimpinių rinktinių rengimui ir sportininkų sveikatos priežiūrai iš valstybės biudžeto skirta 15,8 mln. litų, o 2012 metais – 22,1 mln. Bendri asignavimai, teikiami Seimui, sumažinti dviem procentais, o tai yra 2 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal posėdyje pateiktą medžiagą šiuo metu 33 Lietuvos sportininkai įvykdė olimpinį normatyvą, tikimasi, kad jų dar bus apie 30. Tvirtinama, kad Londono olimpiadoje mūsų šalies garbę turėtų ginti apie 50 sportininkų, nors jų gali būti ir daugiau.

„Remdamiesi įvairiais šaltiniais ir skaičiais viliamės, kad 1-8 vietas iškovojusių sportininkų ir komandų bus apie 14. Turėtume iškovoti ir vienokios ar kitokios spalvos medalį, – sakė K. Rimšelis. Anot KKSD vadovo, aukštus rezultatus turėtų parodyti dviračių treko, jeigu pateks – krepšinio, penkiakovės, lengvosios atletikos, irklavimo ir kitų sporto šakų atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nemanau, kad olimpinį pasirengimą nustekenome. Iš tikrųjų nuo 2009 metų, kurie įvardijami kaip sunkmetis, dėmesys iš finansų pusės buvo didesnis. Dvigubai padidintos didelio meistriškumo sportininkų stipendijos, parodytas tam tikras dėmesys. Nesutikčiau, kad pasirengimui skiriama per mažai lėšų. Tokių nusiskundimų negirdėjau“, – teigė jis.

Nacionalinė kūno kultūros ir sporto taryba posėdyje davė leidimą Lietuvoje 2013 metais organizuoti pasaulio kyokushin karatė čempionatą Vilniuje, pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatą Kaune ir Europos sunkiosios atletikos jaunių čempionatą Klaipėdoje. Valstybės lėšų šių sporto šakų atstovai šiems renginiams prašo atitinkamai 263 tūkst., 100 tūkst. ir 182 tūkst. litų.

REKLAMA

Po milijoną litų iš valstybės biudžeto prašo kitais metais Šiauliuose vyksiančių penktųjų pasaulio sporto visiems žaidynių organizatoriai ir 2012 metų pasaulio jaunimo bei 2013 metų pasaulio jaunių irklavimo čempionatų Trakuose rengėjai.

2012 metų Europos dviračių treko čempionui turėtų būti skirta apie 300 tūkst. litų, o 2013 metų Europos jaunimo iki 19 metų futbolo čempionato lėšų iš valstybės nebuvo prašyta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų