• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Juodkalnija – Adrijos jūros perlas

Dar visai neseniai turistus, kurie vykdavo į Juodkalniją, buvusią Jugoslavijos valstybę, daugelis vadino kvaištelėjusiais ekstremalais. Dabar į šią šalį veržiasi poilsiautojai iš viso pasaulio. Unikali Juodkalnijos gamta: skaidri jūra, didingi kalnai, nesibaigiantys paplūdimiai ir gilią senovę menantys miestai nepalieka nė vieno abejingo.

REKLAMA
REKLAMA

Tokio oro daugiau niekur nėra

Visi apsilankę Juodkalnijoje sutartinai teigia, kad tai rojaus kampelis žemėje. Įspūdingą atmosferą sukuria tai, kad ši šalis įsispraudusi tarp jūros ir kalnų. Pažvelgi į vieną pusę – stūkso didingi kalnai, pasisuki į kitą – kiek akys užmato mėlynuoja Adrijos jūra. Todėl nieko nuostabaus, kad dėl unikalios gamtos visa šalies teritorija saugoma UNESCO. Adrijos jūra itin švari, todėl jos vanduo skaisčiai žydros spalvos, o visą augmeniją, koralus, įvairiaspalves žuvytes galima matyti net nusigavus iki 50 m gylio. Maudytis Adrijos jūroje labai sveika, nes druskingas vanduo gydo žaizdeles, bent savaitę pasiturškus tokiame vandenyje suminkštėja ir išsilygina randai.

REKLAMA

Saulė čia šviečia ištisus metus, švelnaus ir biraus smėliuko paplūdimiai tęsiasi apie 80 km (pats ilgiausias Adrijos jūros paplūdimys – Velika Plaža, kurio smėlėta pakrantė driekiasi 13 km į pietus nuo Ulcinio), o tokio sveiko oro daugiau niekur kitur Europoje nėra. Nors birželio–rugpjūčio mėnesiais vidutinė oro temperatūra dieną Juodkalnijoje būna 30 laipsnių, o vandens – apie 25 laipsnius, tačiau čia drąsiai gali vykti ilsėtis net neištveriantys didelio karščio. Karštis šioje šalyje kitoks ir prakaitas upeliais neteka nuo kūno. Štai Turkijos ar Ispanijos kurortuose lietuviai nė vienos nakties neištvertų, jeigu reikėtų miegoti kambaryje, kuriame nėra kondicionieriaus. O Juodkalnijoje puikiai pailsėti galima net apsistojus palėpėje be kondicionavimo sistemos. Vasaros sezonas šiame nuostabiame gamtos kampelyje prasideda liepos mėnesį, tačiau atostogauti Juodkalnijoje galima visais metų laikais.

REKLAMA
REKLAMA

Maudynės karštą vasaros dieną Adrijos jūroje – ne vienintelė pramoga, kurią siūlo pati gamta. Sunku patikėti, tačiau pusdienį pasikaitinus saulutėje galima sėsti į automobilį ir po poros valandų jau slidinėti. Nors jūra šiltutėlė, kalnuose sniegas išsilaiko visą vasarą.

Keliauti su turistine grupe – pigiau

Vykti ilsėtis į daugelį Europos valstybių patogu savo automobiliu, skristi savarankiškai arba su kelionių agentūra. Tačiau kelionė po Juodkalniją bus daug įspūdingesnė, kur kas daugiau pamatysite ir sužinosite, pasirinkę kelionių organizatoriaus paslaugas. Be to, keliauti su turistine grupe gerokai pigiau nei savarankiškai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią vasarą po Juodkalniją savo automobiliu keliavęs Linas Žemaitis pasakojo, kad vien nakvynei, degalams ir maistui išleido apie 2 tūkst. Lt. Tuo tarpu vykstant su kelionių organizatoriumi „Želesa“ trylikos dienų turas, iš kurių aštuonios skirtos poilsiui be jokių rūpesčių prie jūros, kainuos nuo 1316 Lt. Į šią kainą įskaičiuota kelionė komfortabiliu autobusu, nakvynės viešbučiuose, pusryčiai, kelių ir ekologiniai mokesčiai. Be to, neišdildomų įspūdžių keliautojai patirs ne tik pačioje Juodkalnijoje, bet ir pakeliui į šią šalį bei vykdami atgal namo. Važiuojant dar aplankoma Vengrijos sostinė Budapeštas, kuri įdomi savo architektūra ir istorija, Sarajevas – Bosnijos ir Hercegovinos sostinė, poetų apdainuota Viena – imperatoriškos prabangos, elegancijos ir romantikos miestas. O Juodkalnijoje važiuosite kalnų serpantinais nepakartojamo grožio Adrijos jūros pakrante.

REKLAMA

Juodkalnijos kurortuose nenuobodžiausite

Visos Juodkalnijos pakrantės nusėtos mažesniais ir didesniais labai jaukiais kurortiniais miesteliais. Astma ir kitomis kvėpavimo takų ligomis sergantiems žmonėms rekomenduojama vykti pailsėti ir sveikatos pagerinti į Herceg Novį arba Igalą. Keliaujant su „Želesa“ vandens malonumais ir saulės voniomis poilsiautojai mėgaujasi Sutomorėje, nedideliame ramiame kurorte ant jūros kranto, šalia puikaus 1800 m ilgio paplūdimio. Sutomorės miestelis apsuptas pušų ir kiparisais apaugusių kalnų, todėl oras čia ypač tyras. Kaitintis galima netoli viešbučio esančiuose paplūdimiuose arba laiveliu per 15 minučių nuplaukus į vieną gražiausių Adrijos pakrantės paplūdimių – Karališkąjį paplūdimį, kuriame mėgo ilsėtis karalienė Milena. Paplūdimys garsėja nuostabiu rausvo smėlio krantu ir krištolo skaidrumo jūra. Vakare Sutomorės kurorte taip pat nenuobodžiausite, nes kavinėse, restoranuose, diskotekose verda aktyvus naktinis gyvenimas.

REKLAMA

Ką būtina pamatyti

Kelionių organizatorius „Želesa“ poilsiaujantiems Juodkalnijoje rekomenduoja ne tik paplūdimyje padrybsoti, bet ir aplankyti šią šalį garsinančias vietas. O pasižvalgyti tikrai yra kur ir istorijos mėgėjams, ir gamtos mylėtojams. „Želesa“ keliones į Juodkalniją organizuoja jau ne pirmus metus, todėl ekskursijų maršrutai patikrinti, įdomūs, o įspūdžiai – neišdildomi.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kvapą gniaužiantis nuotykis – plaukimas plaustais (raftingas). Atostogaujant Juodkalnijoje būtų nuodėmė nepasinaudoti galimybe išbandyti šią atrakciją –  nusileisti plaustais kalnų upe. „Želesa“ organizuoja ekskursiją į Taros upės kanjoną, antrą pagal dydį kanjoną pasaulyje. Staigiuose slenksčiuose apmiršta širdis nuo aštrių pojūčių, o žemumose kvapą gniaužia gamtos grožis. Šios ekskursijos kaina – apie 75 eurus.    

REKLAMA

- Kelionė į praeitį. Didingi savo praeitimi ir Juodkalnijos miestai. Būtinai užsisakykite ekskursiją į pietinius Juodkalnijos pakrantės miestus – Barą ir Ulcinį. Baras – didžiausias jūrų uostas, kurortas, tituluojamas švariausiu šalies miestu. Jis buvo sugriautas žemės drebėjimo, tačiau išliko įspūdingi griuvėsiai su bažnyčiomis, prabangiomis terasomis, bokštais. Čia auga ir tūkstančio metų senumo alyvmedžių giraitės, o pačiam seniausiam medžiui – du tūkstančiai metų. Labai įdomu vaikštinėti po Ulcinio senamiestį, kuriame juntama didelė Rytų įtaka –  prabangūs didikų rūmai, mečetės, turgus. Anksčiau šis miestas buvo vienas didžiausių piratų centrų Adrijos pakrantėje. Ši ekskursija jums kainuos apie 20 eurų.

REKLAMA

- Didingi vienuolynai. Ne daug kur galima išvysti tokius vienuolynus kaip Juodkalnijoje. Daugelis jų įkurti aukštai kalnuose, mat buvo skirti vienuoliams atsiskyrėliams. Bene populiariausias – 900 m aukštyje uoloje iškirstas aukštutinis Ostrogo vienuolynas. Čia pamatysite Šv. Vasilijaus relikvijas, galėsite įsigyti suvenyrų, pasigėrėti atsiveriančia kalnų panorama. Keliaudami su „Želesa“ visa tai pamatysite už 10 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Maudynės Skadaro ežere ir ką tik iškepta žuvis. Tai didžiausias gėlavandenis ežeras Balkanų pusiasalyje, kurį nuo Adrijos jūros teskiria 6 km pločio kalnų masyvas. Ežere veisiasi 35 rūšys žuvų bei 270 rūšių paukščių, tarp kurių ir rožinis pelikanas, Europoje sutinkamas tik šioje vietoje. Visas grožis atsiskleidžia plaukiojant tradicinėmis valtimis palei ežero pakrantes, apaugusias agarų riešutų lapais. Ežero salose išlikę viduramžių tvirtovių ir kalėjimų griuvėsiai. Prisižiūrėję nuostabių gamtos vaizdų sustosite įlankėlėje, o čia jūsų lauks ką tik iškepta Skadaro ežero žuvis ir kiti Juodkalnijos nacionalinės virtuvės patiekalai. Taip pat būtinai pūkštelėkite į gėlus ežero vandenis. Ekskursija kainuoja apie 22 eurus.     

REKLAMA

- Kotoro įlankos grožis. Vaizdingais kalnų kelio vingiais būtinai nukeliaukite prie Kotoro įlankos – piečiausio Europoje fiordo. Tai viena įspūdingiausių šalies vietų, gausiai lankoma turistų iš viso pasaulio. Įspūdingai atrodo ir apsuptas kalnų, įlankos pakrantėje išsidėstęs senovinis aukštų sienų juosiamas Kotoro miestas. Visa tai jums kainuos 24 eurus.

REKLAMA

Apie pinigus ir lauktuves

Juodkalnijos valiuta – euras. Reikėtų vežtis reikalingą sumą iš Lietuvos, mat vietoje litus į eurus išsikeisti nelengva. Juodkalnijoje kainos gerokai mažesnės nei Europos Sąjungos šalyse. Pietaujant restorane ar kavinėje kavos puodelis jums kainuos 0,5-1 eurą, litras vyno – 4-9 eurus, panašiai sumokėsite ir už pagrindinį patiekalą.

Juodkalniečiai valgo labai daug žuvies, todėl puikiai ją paruošia. Jų nacionaliniai patiekalai: „pršut“ – vytinta mėsa, avies pieno sūris, šviežia varškė su grietine. Vynas Juodkalnijoje – neatskiriama maisto dalis. Taip pat populiaru gerti stipriuosius gėrimus: rakiją, slivovicą, lozą.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai su juodkalniečiais laisvai susišneka rusiškai, nesunkiai ir angliškai ar vokiškai. O lauktuvių iš Juodkalnijos parvežkite alyvų aliejaus. Atrodo, vien pasitepus tuo aliejumi veido oda tampa tarsi nauja. Litras tokio aliejaus kainuoja 7-8 eurus.





News Bridgepix nuotraukos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų