REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Joniškėlio miestelio ugniagesiai neslepia džiaugsmo. Nuo šiol jie turi naują automobilį gaisrams gesinti. Tiesa, iš tiesų naujoji jų mašina – 32-ejų metų senumo. Naujesnės ir brangesnės miestelių ir kaimų ugniagesiai neįperka.

Joniškėlio miestelio ugniagesiai neslepia džiaugsmo. Nuo šiol jie turi naują automobilį gaisrams gesinti. Tiesa, iš tiesų naujoji jų mašina – 32-ejų metų senumo. Naujesnės ir brangesnės miestelių ir kaimų ugniagesiai neįperka.

REKLAMA

Joniškėlio miestelio ugniagesiai, Pasvalio rajone pasigirti nauja technika negali. Užtat senoji antikvarinė atrodo puikiai. O, pavyzdžiui, 32 metus skaičiuojantis Kamazas – naujausias ugniagesių pirkinys. „Volvo" – norvegų dovana, kuri dar senesnė, pagaminta 1983 m.

„Perdažyt reikėjo, pertvarkyt pagal save, žaliuzes užsidėjom, tvarkėm dirbom. Pasitvarkėm ir dabar kovinėj statysim važiuosim“, – sako ugniagesys vairuotojas Dainius Vaicekauskas.

Jei ne nagingi Joniškėlio komandos vyrai, kažin, ar raudona gaisrinės mašina bevažiuotų. Vos už 7 tūkstančius eurų aukcione iš Kauno oro uosto įsigytą darbui automobilį vyrai ne tik restauravo, prailgino sąstatą, bet ir patys padabino mėlynais švyturėliais. Prie remonto noriai prisidėjo visa komanda. Savivaldybė tik skyrė papildomų pinigų. Visa kita vyrai pasidarė patys – už dyka.

REKLAMA
REKLAMA

„Kiek turėjom „Volvo" 2 kubai, GAZ 66 pusantro kubo, o čia 4 kubai, daug. Reikia prisitaikyt, dėl savęs remontuojam, kad geriau patogiau būtų“, – pasakoja D. Vaicekauskas.

REKLAMA

„Pamatėm ir nupirko tą automobilį, nes žinant dirbančių čia žmonių gabumus, galima buvo viską pasidaryti“, – teigia Joniškėlio ugniagesių komandos vadovas Aurelijus Bagužis.

Nors pirkinys ne pats naujausias, su ugnimi kovojantiems ugniagesiams svarbiausia, kad mašina už dabar turimas gerokai didesnio pravažumo, ir gabena dvigubai daugiau vandens.

Toks auskarankių vyrų darbštumas ne pirmas pavyzdys Pasvalio krašte. Štai kito kaimelio Pušaloto ugniagesiai patys pasistatė ir įsirengė gaisrinės garažą.

„Planavom pasistatyt garažą, kad nupirktų naują mašiną mums. Tikslas buvo toks. Kas ką sugebėjo tas tą darė ir stogą dengėm ir sienas statėm. Šiltinom na viską. Norim gražiau gyventi ir dirbam“, – kalbėjo Pušaloto ugniagesių komandos vadovas Arvydas Murauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Pas mus yra visokių specialybių darbuotojų tik gydytojų nėra ir kokių vaistininkų, o daugiau ir statybininkų, ir suvirintojų, ir mechanikų, ir agronomų“, – sako priešgaisrinės tarnybos vadovas Saulius Matickas.

Pasvalio rajono savivaldybė kaimų komandoms išlaikyti skiria pinigų. Tačiau jų nepakanka, kad sąlygos atitiktų šiuolaikinius standartus. Tiek rajono meras, tiek priešgaisrinės vadovas atviri – jei ne tarybinis automobilių parkas ir pačių ugniagesių darbštumas, gaisrinių punktai sunkiai galėtų egzistuoti.

„Pagrindinis trūkumas yra tai priešgaisrinė technika čia viską gauname ką nuperka savivaldybė. Nes pagrindinių priemonių iš Vilniaus mes negaunam“, – pasakoja S. Matickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Be tų pinigų, kurie yra skirti kaip valstybės deleguotai funkcijai, savivaldybė tarp 40-80 tūkst. eurų kiekvienais metais skiria papildomai, nes patys suprantam, kad žmonių saugumas yra svarbiausias. Reikia, kad ir technika būtų, kad nesugestų kelyje važiuojant į gaisrą“, – teigia Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas.

Prieš kurį laiką Krinčino ugniagesių komandai savivaldybė taip pat pirko seną „Kamaz’ą“. Jis  gali vežti net septynis kubus vandens, turi siurblius bei visą kitą gaisrų gesinimo įrangą. Pasvalio meras teisinasi, kad pirkti senienas jie priversti. Nes nauji automobiliai kainuoja ne dešimtis, bet šimtus tūkstančių eurų. o visų 5 gaisrinių punktų auto parko vidurkis per 40-mt metų.

REKLAMA

„Iš vyriausybės nors kas kelinti metai, kad nupirktų kokią naują mašiną, o dabar va kažkada vistiek susidėvės nebebus su kuo važiuot“, – kalbėjo S. Matickas.

„Galbūt užtektų, kad Pasvalys tik visus aptarnautų bet įsivaizduokit nuo Pasvalio iki kokių Dagių km yra 30 km, tai jeigu gaisras tenai, tai per kiek laiko jie, nu, kalbėkim taip, juk ne lėktuvais skraido ugniagesiai. Užtai tie punktai yra labai svarbūs“, – sako G. Gegužinskas.

Tačiau savivaldybėms deleguotų kaimų ugniagesių komandų bėdų Valstybinis priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nelabai nori girdėti. Esą nuo pernai pinigų kiekis buvo padidintas skiriant per 5 milijonus eurų. Tiesa, pripažįsta, kad didžiąją dalį tų pinigų visgi suvalgo atlyginimai. Kadangi pinigų daugiau nėra mėginama padėti kitais būdais. Pavyzdžiui, perleidžiant savo seną techniką.

REKLAMA

„Žinoma, tai ne nauja technika ta, kuri mūsų jau skaitosi irgi senesnė, technika yra siūloma atiduoti ir tas procesas vyksta, mes reguliariai, metai iš metų savo techniką atnaujindami, atiduodame savivaldai“, – pasakoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pavaduotojas Giedrius Sakalinskas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas žada, kad kitąmet kaimų gaisrinės vėl sulauks dalies paveldėtos technikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų