REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios Britanijos sienos turi būti uždarytos imigrantams, kol šalies piliečiai sunkiai gali surasti darbą, pareiškė grupė šalies parlamento narių.

REKLAMA
REKLAMA

Įtakingos tarppartinės grupės dėl subalansuotos migracijos nariai Frankas Fieldas ir Nicholasas Soamesas pareiškė, kad vyriausybė turėtų turėti teisę blokuoti imigraciją didelio nedarbo metu.

REKLAMA

Dienraštyje „The Daily Telegraph“ paskelbtame straipsnyje, du minėti parlamentarai teigia maną, kad Didžioji Britanija susiduria su „netvariu“ imigrantų srautu, nepaisant valdžios priemonių mažinti imigraciją.

Leiboristas F. Fieldas Tony Blairo vyriausybėje ėjo socialinės gerovės ministro pareigas, o konservatorius N. Soamesas buvo gynybos ministras Johnas Majoras ministrų kabinete.

Jie mano, kad D. Cameronui reikia susitvarkyti su Europos Sąjunga, kurią jie pavadino „drambliu kambaryje.“ Ir prognozuojamas imigrantų iš Bulgarijos ir Rumunijos antplūdis ateinančiais metais reiškia, kad šią problemą reikia spręsti kuo greičiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Sritis, kuri turi būti apsvarstyta, yra ar Europos Sąjungos valstybės narės turi turėti galių didelio nedarbo metu riboti laisvą darbo jėgos judėjimą, kurį dabar garantuoja Europos Sąjungos teisės aktai, – savo straipsnyje rašo parlamentarai. – Mes remsime imigracijos ribojimo politiką ateinančiais metais, kad mūsų visuomenė bent jau galėtų pasitikėti mūsų imigracijos sistema“.

Parlamentarai straipsnį parašė reaguodami į D. Camerono kalbą anksčiau šią savaitę, kurioje jis pristatė planus griežtinti taisykles dėl pašalpų, sveikatos paslaugų ir socialinio būsto imigrantams iš kitų Europos šalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parlamento narių nuomone, premjero kalba buvo labai rimta žinia, kuria dabar reikia remtis. „Nors D. Cameronas yra kritikuojamas dėl to, kad jo naujieji pasiūlymai vargiai palies imigrantus, tikslas ir kitoks. Jo tikslas yra užtikrinti, kad būsimi imigrantai, įskaitant ir Europos Sąjungos valstybių narių piliečius, būtų atgrasyti nuo atvykimo į Didžiąją Britaniją tik gauti pašalpų ir paslaugų. „Jo pasiūlymai dėl pašalpų, socialinio būsto ir sveikatos paslaugų yra sveikintinas pirmas žingsnis“, – teigia F. Fieldas ir N. Soamesas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų