REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Oliverio Stouno filmas apie prezidentą G. W Bushą apžvalgininkams paliko dvejopą įspūdį, praneša pasaulio žiniasklaida.

REKLAMA
REKLAMA

Kontraversiškas režisierius

Tokį pat įspūdį paliko daugelis garsaus amerikiečių režisieriaus darbų, toks kaip „Vidurnakčio ekspresas“, kuris buvo kritikuojamas už tai, kad piešia turkus negatyviom spalvom. O.Stouno juosta „The Doors“ apie legendinę amerikiečių to paties pavadinimo roko grupę, sukėlė didžiulį rokenrolo legendos Jimo Morisono artimųjų pyktį. Režisierius nekreipė dėmesio į pasakojimus apie liūdnai gyvenimą pabaiguį roko grupės „The Doors“ lyderį ir pavaizdavo grupės istoriją savaip.

REKLAMA

Naujausias 62 metų O.Stouno filmas pavadinimu „W“, rodo prezidento kelią nuo jaunų dienų Jeilio universitete iki dabartinio posto Baltuosiuose rūmuose. Jame pasakojama apie kontraversišką galingiausios pasaulio valstybės vadovo vaikystę, santykius su tėvu, taipogi buvusiu Amerikos prezidentu, kovą su alkoholizmu, politinę karjerą ir prezidentavimą karo Irake pradžioje.

Tai „neįtikėtina istorija“ apie paprastą žmogų, kuris nežinia kaip tapo galingiausios valstybės pasaulyje lyderiu - taip kino režisierius Oliveris Stounas apibūdino savo naująjį filmą „W“.

REKLAMA
REKLAMA

Įdomi detalė: septinto dešimtmečio viduryje O.Stonas studijavo kartu su Georgeu W.Bushu Jeilio universitete, tačiau po metų metė studijas ir buvo pasiųstas į Vietnamo karą.

Ne visiems patiko

Kritikai žinodami režisieriaus O.Stouno negatyvų požiūrį į G.Bušo administraciją iškart apkaltino kino genijų siekiant parodyti prezidentą negatyviai, tačiau pats O.Stounas šiuo filmu nusprendė atskleisti abi Georgeo W.Busho puses ir parodyti „sąžiningą“ prezidento portretą.

Laikraščiui „USA Today“ režisierius pasakojo: „Manau, kad G.Bushas plačiąja prasme paliko gilų įspaudą istorijoje. Žmonės, kurie ignoravo filmą ir neskyrė pinigų jo pastatymui - ypatingai JAV kino studijos, - buvo įsitikinę, kad jis yra labai kontraversiškas. Tačiau, tuo pat metu - jis pasitrauks iš posto sausį, taigi „kam jis gali rūpėti?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet pats kino gerbėjų dėmesio sulaukusių politinių kino dramų kūrėjas į tą patį klausimą ir atsako: „Kam gali rūpėti? Štai ką jums pasakysiu - jo priimti įstatymai vis dar turės įtakos ir po 20 metų. Jaunoji karta negali atsikratyti jo politikos. Nereikia manyti, kad jis dings sausį. Jis niekur nedings“.

Pasak įtakingo leidinio „Times“, „bandymas viską sutalpinti į porą valandų parodo mums O.Stouno sugebėjimus“.

Pagrindinis aktorius Joshas Brolinas sulaukė pagyrimų už savo vaidmenį – pasak kai kurių kritikų, jo vaidmuo „veržlus“, „ryžtingas“. Kai kurie kritikai jam jau pranašauja garbingiausią kino pasaulyje - „Oskaro“ apdovanojimą.

REKLAMA

Tačiau ne visi filmu buvo patenkinti. Štai „The Guardian“ korespondentas Danas Glaisteris teigė, jog filmas labiau panašus į eilinį TV filmą, nei kinematografinį epą.

Filmas „W“ JAV kino teatruose bus rodomas nuo spalio 17 dienos, likus mažiau nei trim savaitėm iki Amerikos prezidento rinkimų. Didžiojoje Britanijoje – nuo lapkričio 7 dienos.

Nevengia aštrių politinių istorijų

O.Stounas savo filmuose dažnai vaizduoja lemtingus JAV istorijos įvykius.

Filme „Būrys“ jis pasakoja apie karą Vietname. Prezidento Johno F.Kennedžio nužudymo istorija atskleidžiama kino juostoje „JFK“, o prezidento Richardo Nixono negarbingas atsistatydinimas yra filmo "Niksonas" kulminacija.

REKLAMA

Režisierius kino juostoje taip pat įamžino bene skaudžiausią Jungtinių Valstijų istorijos epizodą, filme „Pasaulio prekybos centras“ pavaizdavęs tragiškus 2001 metų rugsėjo 11-osios įvykius.

O.Stounas yra pelnęs tris „Oskarus“ - už geriausią scenarijų 1979 metų filmui „Vidurnakčio ekspresas“ (Midnight Express) ir geriausią režisūrą filmuose „Būrys“ (Platoon, 1987) bei „Gimęs liepos 4-ąją“ (Born on the Fourth of July, 1990).

Laurynas Dapšys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų