REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eileen Gu JAV olimpinėje komandoje supykdė ne vieną, kai prieš Pekino olimpines žaidynes stojo į Kinijos pusę ir nusprendė atstovauti jai. Dabar paaiškėjo, kad toks atletės žingsnis jai atnešė pasakiškus turtus.

Eileen Gu JAV olimpinėje komandoje supykdė ne vieną, kai prieš Pekino olimpines žaidynes stojo į Kinijos pusę ir nusprendė atstovauti jai. Dabar paaiškėjo, kad toks atletės žingsnis jai atnešė pasakiškus turtus.

REKLAMA

Praėjusią savaitę didžiojo šuolio rungtyje ji laimėjo auksą, o antradienį nuolydžio rungtyje – sidabrą.

Aštuoniolikmetė, kurios mama gimusi Kinijoje, o tėtis – amerikietis, Kinijos olimpinę komandą atstovauti nusprendė 2019 metais.

„Mano didžiausias tikslas yra įkvėpti jaunas mergaites Kinijoje ir visame pasaulyje užsiimti sportu, pabandyti slidinėti, – sako E. Gu. – Tai toks nišinis sportas, daug kas apie jį net nėra girdėję. Gal jauna mergaitė sėdės namuose, žiūrės televiziją ir pirmą kartą išgirs apie akrobatinį slidinėjimą – išgirs iš tokios pat paauglės, maišytos rasės merginos, kuri panaši į ją. Ir ta mergaitė pagalvos, kad aš atrodau kaip ji, aš esu kaip ji. Pagalvos, kad jei galiu aš, gali ir ji. Todėl manau, kad tai labai svarbu“.

Bet E. Gu perėjimas į Kinijos komandą apsimokėjo ir finansiškai – ji užsitikrino gausią paramą ir rado dosnių rėmėjų. Dabar ji – lyg Pekino olimpinių žaidynių veidas: visoje šalyje ji rodoma TV reklamose ir reklaminiuose stenduose.

REKLAMA
REKLAMA

Jos raudonojo „Anta“ slidinėjimo kostiumo pardavimai Kinijos elektroninėje parduotuvėje JD.com išaugo 20 kartų, o vietos žiniasklaida praneša, kad nuo 2021 metų pradžios slidininkė jau užsidirbo 200 milijonų juanių (42 milijonus JAV dolerių). Kinijos kavinių tinkle „Luckin Coffee“ jau išparduoti visi E. Gu reklamuojami gėrimai, parduodama vis daugiau puodelių su jos atvaizdu, o kompanija ruošiasi šiais metais išleisti ir daugiau su ja susijusių produktų.

REKLAMA

„Ji – auksinė žvaigždė šalyje, kurios ekonomika auga greičiausiai, – neseniai sakė amerikietis ekspertas Mike‘as Hanley. – Kinijoje ji gali tapti žiemos sporto Toniu Hawku“.

E. Gu rėmėjai JAV – „Red Bull“, „Cadillac“, „Beats by Dre“ ausinės ir „Victoria‘s Secret“, tačiau visa tai – vienas niekis, palyginti su tuo, ką ji gauna Kinijoje. Kinijoje ji turi virš 20 skirtingų rėmėjų, įskaitant „Bank of China“, „China Mobile“ ir pieno kompaniją „Mengniu“. Pasak campaignasia.com, iš kiekvienos sutarties E. Gu uždirba apie 2,5 milijono dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

„Ji taps tokia pat svarbi, kaip Yao Mingas, – sako publicistas Jeffas Ruffolo. – Šios olimpinės žaidynės bus jos NBA“.

Michaelas Payne’as, buvęs TOK rinkodaros direktorius, kalbėjo apie Kinijos tikslą į žiemos sporto šakas įtraukti 300 milijonų žmonių, todėl, jo nuomone, E. Gu galimybės šiuo metu – beprecedentės.

„Jei pasižiūrėsime į pačius sėkmingiausius atletus, pavyzdžiui, Michaelą Phelpsą, manau, kad kalbame apie uždarbį iki 100 milijonų dolerių, – „Reuters“ sakė jis. – Akivaizdu, kad jei ji ir toliau neš auksą, ji liks toje pačioje lygoje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų