REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienio popietę į Lietuvą grįžo ne tik Lietuvos sidabro medalio nugalėtojas Mykolas Alekna, bet ir bronzos medalį iškovojęs Andrius Gudžius. Šis sportininkų duetas pademonstravo retai matomą rezultatą – du vienos šalies atletai ant prizinės pakylos atsiima savo iškovotus medalius.

Šeštadienio popietę į Lietuvą grįžo ne tik Lietuvos sidabro medalio nugalėtojas Mykolas Alekna, bet ir bronzos medalį iškovojęs Andrius Gudžius. Šis sportininkų duetas pademonstravo retai matomą rezultatą – du vienos šalies atletai ant prizinės pakylos atsiima savo iškovotus medalius.

REKLAMA

A. Gudžius tam, kad pasaulio čempionate iškovotų medalį, perėjo nemenką kelią. Dar visai neseniai atletą kamavo traumos, tačiau kovingumas niekur nedingo – lietuvis parvežė bronzos medalį namo, o iškovoto prizo parodymas žurnalistams – maloni tradicija.

„Negrįžo toks jausmas, koks buvo praeitą kartą, bet labai smagu. Džiaugiuosi prisidėjęs prie istorinės akimirkos – kad du diskininkai vienose varžybose iškovojo medalius. Tai tikrai yra smagu. Ypatingas jausmas iš tos pusės“, – palygino jausmą iškovojus šį ir praeitus medalius A. Gudžius.

Visgi didelis iššūkis yra kelionė – pastaruoju metu oro uostų darbuotojai streikuoja, yra atšaukiami skrydžiai, tačiau A. Gudžiui grįžimas į Lietuvą buvo sudėtingas tik viena prasme.

REKLAMA
REKLAMA

„Viskas buvo sklandžiai. Tik tiek, kad ilgai, parą laiką, keliavome. Viskas tvarkoje – link namų kelionė visąlaik lengvesnė (šypsosi – aut. past.).“

REKLAMA

Portale tv3.lt – pokalbis su A. Gudžiumi, kuris lengvosios atletikos pasaulio čempionate surengė labai gerą pasirodymą –  Lietuvai iškovojo bronzos medalį.

– Kaip atrodė Jūsų kelios dienos po to, kai iškovojote medalį?

– Viskas labai paprastai (juokiasi – aut. past.). Ruošiamės Europos čempionatui – viskas. Pasaulio čempionatas įvyko, baigėsi ir praeitis. Trumpai pasidžiaugiam ir tiek.

– Kiek svarbu išlaikyti koncentraciją, kai yra toks mažas tarpas tarp Europos ir pasaulio čempionatų?

– Yra buvusios Olimpinės žaidynės ir Europos čempionatas (per trumpą laiką vienas nuo kito – aut. past.) bei tai nėra kažkokia naujiena, bet koncentracija ir nusiteikimas – ypač svarbu. Pažiūrėkite – ar Europos čempionatas, ar Olimpinės žaidynės, ar Pasaulio čempionatas – visi geriausi europiečiai. Kaip ne kartą esu sakęs, mums, disko metikams, čempionatai nieko nesiskiria.   

REKLAMA
REKLAMA

– Ar nebus sudėtinga pasiruošti ir išlaikyti sportinę formą iki Europos čempionato Miunchene?

– Šitame pasaulio čempionate sportinės formos realizuoti man nepavyko. Aš tikiuosi, kad prie mano pasiekto rezultato pasaulio čempionate, Miunchene pavyks pridėti ar pusmetrį, ar metrą. Noriu realizuoti save, o kaip bus su vietomis ir medaliais – matysime.

– Pasaulio čempionate šeši europiečiai buvo tarp 8 geriausių. Kaip galėtų pasikeisti europiečių pozicijos, lyginant su pasaulio čempionatu?

– Gal dar kas nors atsiras... Šeši europiečiai, šeši žmonės tikrai kovos dėl medalių. Nebent kažkas sužibėtų ir atsitiktų kažkas netikėto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Šiemet 67 metrus numetė 5 diskininkai. Ar tai tokios geros sąlygos? Ar tai konkurencija?

– Čia tokia konkurencija, tokia karta auga. Tokiais laikais mes turime kovoti vieni su kitais (juokiasi – aut. past.). Rezultatai tik kyla į priekį. Praėjo jau tie laikai, kai su numestais 65 metrais laimėdavai auksą. Dabar normatyvai yra didesni nei tada, kai mes medalius iškovodavome.

Natūralu – technologijos, supratimas, kaip reikia ruoštis technikas – viskas eina į priekį. Pažiūrėkite – anksčiau sakydavo, kad reikia mesti taip ir ne kitaip, o dabar šeši pasaulio geriausi vyrai mėto su skirtinga technika, turi skirtingus pasiruošimo planus, o rezultatai yra ypatingai aukšti.

REKLAMA

– Pasaulio čempionatą laimėjo jauno amžiaus sportininkas. Ar po kelerių metų nebus sunku konkuruoti su jaunimu?

– Po poros metų paklauskite šito klausimo, tada atsakysiu (šypsosi – aut. past.). Natūralu, kad su metais jie stiprės, o mes su metais sensime, bet aš galvoju, kad dar bent porą metų šešetas tikrai laikysimės. Plius – čia sportas. Nežinai, kas gali nutikti, nežinai, kaip gali susidėlioti dalykai.

Manau, kad reikia džiaugtis dabar tuo, ką turime, o dėl to, kaip bus, ar nebus... Prašau! Jeigu tai sąžininga kova ir mes (vyresni sportininkai – aut. past.) esame nepajėgūs su jaunimu susitvarkyti, tai viskas yra gerai. Čia yra natūralu – ne vien amžius lemia, kad jaunimas kyla į priekį.

REKLAMA

– Jau artėja Europos čempionatas, kaip jį praleisite?

– Realiai iki čempionato liko dvi savaitės. Kelios dienos atsigauti po skrydžio, porą savaičių pasiruošti. Manau, kad į Miuncheną vyksime dvi dienos prieš kvalifikaciją, tad to laiko nėra tiek jau ir daug – kelios treniruotės ir vėl į darbus.

– Ankstesniame Europos čempionate, kuris vyko Berlyne, laimėjote auksą. Kokie prisiminimai iš ten?

– Berlynas gerai (šypsosi – aut. past.)! Išvis – Vokietija yra gerai. Kiek rodo istorija – dalyvavimas Europoje man yra visai neblogas. Dabar irgi galvoju – antrąkart dalyvavau varžybose Šiaurės Amerikoje, antrąkart su medaliais. Kol kas irgi neblogai. Europoje man kažkaip labiau patinka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Liveta Jasiūnaitė iškovojo 10-ąją vietą. Kas jai galėjo pakišti koją?

– Visi vylėmės, kad jai pavyks parodyti rezultatą, kurį parodė per kvalifikaciją. Tikėjomės, kad jeigu tiek numes, bus medalis, ką rodo ir finaliniai rezultatai.

Kaip ir minėjau – čia yra sportas. Vieną dieną gali atsikelti ir jaustis tobulai ir be didesnių pastangų įgyvendinti tikslus, kurių nesitikėjai, o kitą dieną, atrodo, darai viską maksimumu ir tiesiog nesigauna. Dėl to, kad tai yra sportas. Emocijos, aplinkybės – tūkstančiai veiksnių. Labai apgailestauju, kad šiandien buvo ne jos naudai, bet kaip matome – ji yra labai pajėgi. Europos čempionate linkiu jai realizuoti save ir parodyti, ko ji iš tikrųjų yra verta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų