REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Universitetų rektoriai turėtų bendradarbiauti rengiant aukštojo mokslo reformą, o ne raginti universitetų bendruomenes jai priešintis, penktadienį Lietuvos universitetų rektoriams pareiškė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Universitetų rektoriai turėtų bendradarbiauti rengiant aukštojo mokslo reformą, o ne raginti universitetų bendruomenes jai priešintis, penktadienį Lietuvos universitetų rektoriams pareiškė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai prašau bendradarbiavimo, nes ne vienas universitetas, rektoriai yra kaip lyderiai pakvietę savo bendruomenes priešintis reformai, rengti peticijas. Aš vargiai ar tai galėčiau pavadinti bendradarbiavimo forma. (...) Reikia ieškoti dialogo ir neskaldyti interesų, o veikti išvien, sprendžiant labai sudėtingas problemas“, – penktadienį į Lietuvos universitetų rektorių konferenciją kreipėsi ministrė.

REKLAMA

Ketvirtadienį peticiją dėl Kauno universiteto išplatino Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Oficialiame universiteto puslapyje skelbiamoje peticijoje rašoma, kad bendruomenei „visiškai nepriimtini Švietimo ir mokslo ministerijos neskaidrūs bei skuboti veiksmai, rengiant universitetų tinklo optimizavimo planą, ignoruojant akademinių bendruomenių išreikštas pozicijas ir vengiant dialogą su universitetais“.

Ministrė taip pat teiravosi rektorių konferencijos prezidento VDU rektoriaus Juozo Augučio, ar tai, jog su universitetais nesitariama, yra oficiali rektorių konferencijos pozicija.

REKLAMA
REKLAMA

Šio susitikimo išvakarėse J.Augutis BNS sakė, kad rektoriai ministrę aptarti reformą kvietė prieš ją svarstant Vyriausybėje, tačiau į šį prašymą atsižvelgta nebuvo.

„Taip neįvyko, aš tą ir pasakiau. Bet kolegos, neaštrinkime to, ieškokime pozityvo“, – į ministrės priekaištus atsakė J.Augutis.

Jis pabrėžė, kad visa jo viešai išsakyta kritika reformai buvo VDU rektoriaus, o ne rektorių konferencijos vadovo pozicija.

J.Augutis universitetų rektoriams pateikė siūlymą per kelerius metus savarankiškai susimažinti programų skaičių, tačiau šis pasiūlymas nesulaukė kitų rektorių pritarimo, argumentuojant, kad su esama finansavimo sistema, toks žingsnis universitetams būtų nuostolingas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kol yra krepšelinė sistema, tai yra rinkodariniai dalykai, nes krepšeliai paskatino rinkodarą, neskatinant kokybės. Kol jie yra, mažinti tokiais būdais, ypač kai yra specifika, tarkime, medicinoje, (...) tokį įsipareigojimą sunku atlikti, neatlikus analizės. Esminis dalykas turėtų būti sutartis finansavimo ir tada labai savaime greitai viskas susitvarkytų“, – kalbėjo Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas.

Vyriausybė šį trečiadienį pritarė mokslo ir studijų institucijų pertvarkos planui ir teikia jį svarstyti Seimui.

REKLAMA

Pagal šį planą Vilniuje ir Kaune veiktų po plačios aprėpties universitetą, du technologijų universitetai būtų Vilniuje ir Klaipėdoje. Kaip specializuotos akademijos galėtų veikti Kaune esantis Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, dabar veikiančių menų akademijų – Vilniaus dailės akademijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos – junginys.

Lietuvos edukologijos universitetas, pagal Vyriausybės parengtą projektą, turėtų būti jungiamas prie kuriamo naujo Kauno universiteto, Mykolo Romerio ir Šiaulių universitetai – prie Vilniaus universiteto.

Dalies aukštųjų mokyklų vadovai šiems siūlymams nepritaria, rektoriai jau anksčiau yra išsakę kritikos, kad pertvarkos planą rengusi darbo grupė su jais nebendradarbiavo.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų