REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Marijampolė surengė skiepų akciją – „atvežki pensininką – gausi skiepą“. O bet kuriam senjorą skiepytis atlydėjusiam žmogui pažadėta po „Pfizer“ vakciną. Išgirdę tokią naujieną, kai kurie marijampoliečiai leidosi net į pensininkų medžioklę – prie vakcinacijos centro laukė po keletą valandų, kad galėtų mainais už vakciną palydėti senjorą skiepytis.

Marijampolė surengė skiepų akciją – „atvežki pensininką – gausi skiepą“. O bet kuriam senjorą skiepytis atlydėjusiam žmogui pažadėta po „Pfizer“ vakciną. Išgirdę tokią naujieną, kai kurie marijampoliečiai leidosi net į pensininkų medžioklę – prie vakcinacijos centro laukė po keletą valandų, kad galėtų mainais už vakciną palydėti senjorą skiepytis.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija aiškina, kad Marijampolė ir vėl išsišoko – skiepija ne pagal prioritetą. O originaliomis idėjomis išsiskiria ir kitos savivaldybės – Joniškyje gyventojai vakcinuojasi Baltojoje sinagogoje. 

Marijampolės savivaldybė neriasi iš kailio, kaip suvakcinuoti kuo daugiau senjorų ir sugalvojo išskirtinę akciją. Į vakcinavimo centrą vaikai, giminės ir netgi kaimynai vežė senjorus, kad ne tik šie būtų paskiepyti nuo koronaviruso, bet mainais už atvežtą pensininką ir patys gautų „Pfizer“ skiepą. 34 metų jaunas vyras palydi skiepytis savo kaimynę: „Labai pasisekė, kad yra tokia kaimynė. Nes man 34 metai, dar labai reiktų laukti.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tai va, radau netyčia skelbimą, kad gali palydėti ir užsiregistravome. Atlydėki senjorą ir pasiskiepyki pats. Tai va, ir pasinaudojome šita akcija.“

REKLAMA

„Aš pasinaudojau akcija, yra galimybė ir reikia, nežinia, kada gausime, nes pagal metus dar ankstoka.“

O save „be kelių dienų“ pensininku pristatęs Gediminas sako, kad ir pats labai norėtų „Pfizer“ vakcinos, tačiau užsiregistruoti pamiršo. Dėl to dabar stovi prie vakcinacijos centro ir žvejoja kitus senjorus – tikisi bent taip susisveikti skiepą: „Kažką palydėsiu, taip. Nesiregistravau, nežinojau, čia jau paties klaida.“

Prie vakcinacijos centro pasitaikė ir daugiau kurioziškų situacijų. Jaunas vaikinas skiepytis prikalbino savo močiutę, tačiau vos tik jiedu atvažiavo į skiepų centrą, senolė persigalvojo ir kategoriškai atsisakė lipti iš automobilio, o jaunuolis liko be „Pfizer“ vakcinos. Vyriškis dar kurį laiką vaikščiojo aplink vakcinacijos centrą ir ieškojo kito senjoro.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikisi, kad ateis galbūt vienišas senelis ar senelė ir jisai paprašys palydėti ją į patį centrą ir tuo pačiu save paskiepys“, – sako viešosios tvarkos skyriaus specialistas Algirdas Stadalius.

Marijampolė viliasi, kad tokios akcijos padės suvakcinuoti kuo daugiau pensininkų. Iš viso senjorams ir juos palydėjusiems asmenims skirta 400 „Pfizer“ vakcinų.

„Tokia mintis ir buvo, jei mes norime, kad tuos senjorus pasiektų vakcina, kurie dar dvejoja, nebuvo apsisprendę, tai va, jų artimieji įkalbintų artimą žmogų ir matome, kad tas vyksta sklandžiai“, – pasakoja mero patarėja Agnė Pavelčikienė.

Tiesa, Sveikatos apsaugo ministerija aiškina, kad Marijampolė ir vėl išsišoko.

„Iš tiesų, ta tvarka neatitinka prioritetinių grupių tvarkos, tai įdomus sprendimas, žiūrėsime, kaip jisai ten realizuosis, nes vis tiek reikia laikytis bendros tvarkos, kuri buvo patvirtinta visoms savivaldybėms“, – teigia vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Idėjomis išsiskiria ir kitos savivaldybės. Gyventojai Joniškyje stoja į gyvą eilę prie skiepų, Tiesa, kiek neįprastoje vietoje – ne vakcinacijos centre, o sinagogoje galima pasiskiepyti nuo koronaviruso. Šią savaitę vakcinuojami 45 ir vyresnio amžiaus gyventojai. O jiems skirta 900 „AstraZeneca“ vakcinos dozių:

„Reikia būtinai skiepytis, nes ir savo atsakomybė ir dėl kitų, daug bendraujame su žmonėmis, reikalingas dalykas.“

„Nėra man abejonių jokių, aš tik džiaugiuosi, kad galiu pasiskiepyti.“

„Aš nebijau, esu persirgusi kovidu ir manęs tos vakcinos negąsdina.“

Pasak Joniškio rajono mero Vitalijaus Gailiaus, „AstraZeneca“ vakcina pasiūlyta jauniems žmonėms, mat nesinori, kad ši gulėtų stalčiuje. Iš viso šia vakcina ketinama paskiepyti apie 900 žmonių.

REKLAMA

„Dabar turėdami pakankamą kiekį „AstraZeneca“ vakcinos, kad jinai nerūdytų pradėjome ir vyresnių nei 45 metų vakcinavimą. Arba jei telefonu registruojasi, arba gyva eile“, – kalbėjo meras Vitalijus Gailius.

Tiesa, pagal skiepijimo tempus Lietuva pasidalija į dvi dalis – vienoje jų savivaldybės, kuriose vakcinacija vyksta itin sparčiai, kitoje – skiepijimas išvis įstrigęs. Dabar 45 ir vyresnio amžiaus sulaukusius gyventojus jau skiepija ir Vilnius. Sostinės gyventojai galėjo rinktis, kokį skiepą jie nori gauti – didžioji dalis registravosi „Pfizer“ vakcinai:

„Kad greičiau antras skiepas, kad būtų galima keliauti ir kad paskui kuo mažiau problemų būtų – greitumas.“

REKLAMA

„Skirtumas tiktai, kad antras skiepas „Pfizer“ yra greitesnis ir tuomet greičiau susiskiepyti galima.“

„Jeigu jau skiepija, norisi greičiau viską pabaigti ir grįžti prie normalaus gyvenimo.“

„Ir kelionių, atostogų, ir susitikti su draugais, artimaisiais, aišku, įvertiname ir rizikas.“

O kol kai kurios savivaldybės neriasi iš kailio tam, kad suvakcinuotų kuo daugiau gyventojų, kitos kaip buvo lėčiausiai skiepijančių savivaldybių sąrašo gale, taip ir liko. Nepadėjo nei premjerės vizitai. Šalčininkuose 65+ grupėje kol kas paskiepyta vos 24 procentai. Visagine apie 29 procentai, Vilniaus rajone kiek geriau – 47 procentai.

„Jeigu Šalčininkus žiūrėsime, tai, pavyzdžiui, praeitą savaitę buvo vienetai asmenų paskiepyta pirmąja doze, kurie buvo 65 metų ir vyresni. Visagine tas pats, praeitos savaitės duomenimis mes matome, kad net nebuvo šimtas asmenų, kurie buvo pirmą kartą paskiepyti vyresni nei 65 metų amžiaus“, – sako L. Galkus.

O tarp didžiųjų šalies miestų sparčiausiai gyventojus vakcinuoja Kaunas – paskiepyta apie 30 procentų gyventojų, toliau rikiuojasi Panevėžys ir Vilnius. Kiek lėčiau vakcinacija vyksta Šiauliuose ir Klaipėdoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų