REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kosmetologai pastebi, kad daugumai lietuvaičių būdingas smulkių veido kraujagyslių išsiplėtimas, kitaip dar vadinamas kuperoze.

Kosmetologai pastebi, kad daugumai lietuvaičių būdingas smulkių veido kraujagyslių išsiplėtimas, kitaip dar vadinamas kuperoze.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atšiauraus klimato anglakalbėse šalyse išsiplėtę kapiliarai veide vadinami „keltų prakeiksmu“, nes šviesią odą turintys žmonės su šia problema susiduria ypatingai dažnai, kaip ir žmonės, turintys jautrią, dirglią odą.

REKLAMA

Teigiama, kad išgydyti kuperozę, net ir pakeitus gyvenseną, neįmanoma. Būdų, padedančių įveikti šį nemalonumą šiandien jau yra daug: gydymas lazeriu, intensyvia pulsine šviesa, skleroterapija, elektrokoaguliacija ar termokoaguliacija. Tik kaip žinoti, ar kuperozė yra pažengusi taip toli, kad atėjo laikas specialioms procedūroms?

Priežiūra

Pirmiausia būtina nustatyti kapiliarų išsiplėtimo priežastis. Jeigu kraujagyslės išryškėja dėl hipertenzijos (aukšto kraujo spaudimo), reikia stengtis spaudimą sureguliuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Jei veidas raudonuoja ne dėl ligos, patartina naudoti išoriniam kapiliarų stiprinimui ir gydymui skirtas kosmetikos priemones. Tačiau vargu ar oda bus idealiai graži, jeigu ją nuolat veiks neigiami išoriniai veiksniai, ypač dirbant nuolatiniame karštyje arba nesugebant atsisakyti nuolatinių saulės, soliariumo „vonių“.

Išsiplėtusių kraujagyslių raudonį puikiai paslepia žalio atspalvio turinčios kosmetikos priemonės. Kraujagysles stiprina odos priežiūros priemonės su vitaminais C ir E, ryžių lukštų, kaštonų ekstraktais, o titano dioksidas ir cinko oksidas saugo odą nuo ultravioletinių spindulių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikia vengti vandeniui atsparios kosmetikos ir makiažo pagrindo, kurį sunku užtepti ir pašalinti be odą dirginančių tirpiklių, toniko.

Padėčiai sušvelninti

Toms, kurių kraujagyslės linkusios plėstis, reikėtų vengti kosmetinių priemonių su spiritu. Taip pat atsisakyti kaukių su mielėmis, nes jos plečia kraujagysles. Naudokite kaukes skirtas tik jautriai odai.

Kuperozė ypač „mėgsta“ itin karštą maistą, aštrius prieskonius, alkoholį ir daug daug kavos... Plonos ir jautrios odos savininkėms visiškai netinka garų vonelės, kontrastiniai kompresai veidui, šaltos maudynės ir šaltos vonios.

REKLAMA

Labai naudingos procedūros, kurių metu kraujas, nors trumpam, atslūgsta nuo veido. Tai gali būti kontrastinės: karštos – šaltos, vonelės kojoms.

Jei veidas „užsidega“

Kapiliarą gaubia jungiamasis audinys ir jeigu jis silpnas, užtenka visai nedidelių išorinių veiksnių (saulės spindulių, karščio, alkoholio), ir kapiliaras išsiplečia - į jį priplūsta daugiau kraujo, veido oda parausta.

Nors išsiplėtusios kraujagyslės nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų, jos bjauroja ne tik išvaizdą, bet ir blogina nuotaiką, tuo pačiu - gyvenimo kokybę. Nesiimant jokių priemonių, kraujagyslių tinkleliai gali plėstis dar labiau. Štai tuomet be rimto gydymo neišsiversite...

REKLAMA

Nuolatinis, pakankamai intensyvus veido raudonis signalizuoja, kad odą būtina gydyti procedūromis. Dauguma moterų, išbandžiusios lazerio procedūras, akcentuoja, kad neretais atvejais kuperozė ir vėl atsinaujina. To neneigia ir patys gydytojai, nes po procedūrų pacientės privalo keisti požiūrį į odos priežiūrą bei atsisakyti tam tikrų įpročių. Nereikia užmiršti, jog ši bėda sugrįžta turint paveldimumą kraujagyslių išsiplėtimui, vadinasi, lazeris – ne panacėja.

Nebereikia slėptis

Ilgą laiką lazeris buvo laikomas efektyviausia priemone prieš kuperozę. Jis sudegindavo kraujagysles, nepažeisdamas aplinkinių audinių. Tačiau po procedūrų atsirasdavo mėlynių ir paburkimų, kurie išnykdavo tik po savaitės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien dauguma dermatologų renkasi didelės įtampos pulsuojančias lempas-lazerius, kurie odą veikia švelniau, procedūra būna mažiau skausminga ir gali būti atliekama didesniems odos plotams. Patinimo atvejų būna daug mažiau, o mėlynių praktiškai nelieka.

Jei išsiplėtusių kapiliarų gausėja, kyla grėsmė išsivystyti stipresnei uždegiminei odos ligai – rožinei. Tuomet odos poros tampa itin stambios, atsiranda raudonų mazgelių ir spuogų, panašių į sukeltus aknės. Šios ligos gydomas taip pat neapsieina be medikamentų pagalbos.

Nereikia ir specialistų patarimų, kad linkusios į „keltų prakeiksmą“ moterys suprastų, jog brangių procedūrų galima išvengti užsiimant prevencija ir tinkamai rūpinantis savo oda.

Šaltinis: GrozioBites.lt | Vaida Jutkonė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų