REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo liepos neliks valstybės kompensacijų už elektrą. Eksperto teigimu, jei sutartis gyventojai pasikeis iki liepos, aukštų kainų išvengti pavyks. Tačiau, susizgribus gavus sąskaitą rugpjūčio mėn., už elektrą permokėti teks 2 mėnesius. 

Nuo liepos neliks valstybės kompensacijų už elektrą. Eksperto teigimu, jei sutartis gyventojai pasikeis iki liepos, aukštų kainų išvengti pavyks. Tačiau, susizgribus gavus sąskaitą rugpjūčio mėn., už elektrą permokėti teks 2 mėnesius. 

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys.

Jūsų žiniomis, kiek gyventojų nespėjo pasikeisti brangesnių sutarčių į pigenes?

Matyt, daug dešimčių tūkstančių, nenustebčiau, jei gerokai virš 100 tūkst. gyventojų, kurie patys nepasikeitė sutarčių į pigesnes. Yra dvi žinutės, gera ir bloga.

Turintieji brangius planus moka 30-60 centų už kWh, bet dėl subsidijų jie moka po 28 centus už kWh. Nuo liepos 1 d. su šia subsidijų sistema bus baigta. Tačiau gera žinia – ta, kad bent du tiekėjai yra paskelbę, kad jie vienpusiškai sumažins iki 28 centų visiems tiems, kurie moka daugiau. 

REKLAMA
REKLAMA

Kitaip sakant, dalis gyventojų nieko nedarydami gaus mažesnę kainą, o kita dalis gali būti, kad mokės dvigubai ar net trigubai daugiau? 

Dalis gyventojų gali ir toliau mokėti didelę kainą, nes ne visi tiekėjai yra įsipareigoję vienpusiškai ją sumažinti.

REKLAMA

Kodėl ta didelė dalis gyventojų sutarčių nepasikeitė, ar jie nežinojo, ar jiems nerūpi, ar trūko informavimo?

Matyt, visko yra: ir nesirūpinimo, ir nežinojimo, ir tingėjimo. Aš tai pereičiau prie ekonomikos ir finansų, jeigu turime 28 centus, kuriuos dabar moka daugumą tų, kurie nesirūpina, ir pažiūrime, kas yra rinkoje, tai fiksuotos planų kainos yra 23, 24, 25 centai už kWh, turbūt žmonėms 3-4 centų skirtumas nieko nereiškia.

Bet, kai skirtumas yra 50 centų, tai šitas jau reiškia. 

Čia tai tikrai, bet, jeigu kalbėtume apie 3-4 centų už kWh skirtumą, susidaro apie 70-80 eurų per metus. Manau, kad tie žmonės turėtų priimti sprendimą ir tuos 70-80 eurų per metus sutaupyti. 

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu nuspręsčiau šiandien sutartį pasikeisti, ar spėčiau?

Tikrai spėtumėte, aš pats per 5 min pakeičiau. Be abejo, greičiau yra tiems, kurie naudojasi kompiuteriu ir internetu.  

O jeigu aš gyvenu informaciniame burbule, nieko negirdėjau ir kaina po liepos 1 d. pakyla, ar po šios datos kaina užsišaldo, ar ją pakeisti dar įmanoma?

Pamodeliuokime. Ši žinia jus turėtų pasiekti rugpjūčio mėn. su sąskaita už liepos mėn. Na, jeigu iš karto išsigąsite, nuliūsite ir planą pasikeisite, tai nauja kaina įsigalios nuo rugsėjo mėn. Kitaip sakant, su didele sąskaita gyvensite 2 mėnesius. 

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

kodėl jūs "automatiškai" sugebate įtraukti į pensijų kaupimą, bet automatiškai negalite pakeisti sutarčių į žemesnę kainą, bet "automatiškai" pabranginti "biržos kaina" sugebate nežiūrint sutarties. Stebuklai. Kaip tai įmanoma?
Ne dėl tingėjimo, o dėl jūsų aferos
Dar vogsit is zmoniu juk kazkada teks atsakyt...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų