REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Kaunietė Ugnė moka skaityti žmonių veidus

Kaunietė Ugnė Genienė dienomis dirba personalo vadove ir dėstytoja viename iš Lietuvos universitetų, o vakarais skaito žmonių veidus. Vos tik pažvelgusi į kito žmogaus veidą, moteris gali įvardinti, kokios stipriausios jūsų savybės, koks jūsų charakteris bei kokį potencialą slepiate savyje.

6

Kaunietė Ugnė Genienė dienomis dirba personalo vadove ir dėstytoja viename iš Lietuvos universitetų, o vakarais skaito žmonių veidus. Vos tik pažvelgusi į kito žmogaus veidą, moteris gali įvardinti, kokios stipriausios jūsų savybės, koks jūsų charakteris bei kokį potencialą slepiate savyje.

REKLAMA

Ugnė yra viena iš veidoskaitos specialisčių Lietuvoje. Ji naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti, kas gi yra ta veidoskaita ir ką gali atskleisti žmogaus veidas.

Veidoskaita – veido analizė, kuri pagal žmogaus veido bruožus leidžia pamatyti pagrindines asmens charakterio savybes. Šiai technikai yra beveik 3 tūkst. metų. Ji remiasi senovės Kinijos metodika, kurią naudojo ir Kinijos imperatoriai, norėdami į savo komandą atsirinkti tik pačius patikimiausius žmones.

„Šiandien veidoskaita labai plačiai naudojama Holivude. Man labai įdomu tai stebėti, nes aktoriai dažnai atitinka vaidmens charakterį pagal savo veido bruožus. Net animaciniuose filmukuose personažai labai puikiai atliepia savo nupieštas duotybes.

REKLAMA
REKLAMA

Oro linijų kompanijos naudoja, paslaugų sektoriuje tai labai populiarėja, kad galėtų palengvinti bendravimą. Yra labai daug skeptikų ir kiti gali galvoti, kad tai kažkokia apgavystė, magija, izoterika ar pranašystės, bet taip nėra. Tai yra sistema pagrįsta aiškia metodika, kuri leidžia atskleisti asmenybės paveikslą pagal veido bruožus“, – sako moteris.

REKLAMA

Būdas geriau save pažinti

Veidoskaita, pasak specialistės, tai įrankis, kuris leidžia pirmiausiai pačiam žmogui pažinti save. Kai jau pats supranti, kokias atsineštines savybes turi, būna lengviau suprasti, kodėl tam tikrose situacijose elgiesi vienaip ar kitaip.

„Pažinus save gali išmokti, kaip suvaldyti vienas ar kitas savo emocijas, kaip vienas savybes paaktyvinti, o kitas galbūt prislopinti. Vieniems žmonėms pagal duotybes emocijų kyla, kaip aš sakau – nuo Šiaurės iki Pietų poliaus. Žmogus gali prabusti su labai gera nuotaika ir būti linksmas, per pietus ima ir nutinka liūdesys, o vakare išvis piktumas aplanko.

REKLAMA
REKLAMA

Vieni žmonės savo emocijas labai pastebimai išreiškia į išorę, o kiti jas stipriai užkonservuoja ir kartais užtenka tik tam tikrų išorinių veiksnių, kad tas „butelis“ prašautų“, – tvirtina Ugnė.

Metodikų, kurių tikslas yra savęs pažinimas, yra labai daug ir kiekvienas turi surasti sau tinkamiausią, jeigu žmogui to reikia. Pasak moters, veidoskaita iš tiesų yra labai patogus metodas, nes jis nereikalauja jokių papildomų duomenų – tereikia matyti jūsų veidą.

„Veidoskaita yra universali tuo, kad ji yra praktiška ir paprastai pritaikoma. Gali pažvelgti į žmogaus veidą ir viskas būna pasakyta. Kai aš pati užsiimu šia veikla, man nereikia nei gimimo datos prašyti, nei parodyti delnus – žinoma, šiandienos realybėje kaukės kartais užgožia visumą, bet yra vietų, kur jos nereikalingos ir žmogaus veidas atsiskleidžia visumoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Veidoskaita parodo prigimtines savybes, o jas atskleidus, susipažinus, žmogus gali išpildyti daug daugiau savo turimo potencialo nei kartais pats gali numanyti jo turintis. Žmonės yra linkę dažniau matyti savo silpnuosius bruožus, ko nemoka, negali. Labai dažnai yra lyginamasi su kitais. Mūsų kaklas atspindi išorinės aplinkos duotybes ir kai žmonės ima labai tapatintis su kitais, reikia atkreipti dėmesį į jų kaklus, nes tai yra bazė, ant kurios stovi mūsų veido bruožų visumos potencialas“, – nurodo ji.

Kartais vien atsižvelgti į veidą gali nepakakti, nes įtaką charakteriui turi ir viso kūno konstitucija – vieni žmonės yra liekni, kiti pilnesni, kiti labai smulkaus kūno sudėjimo, griežtų ar apvalių kūno bei veido formų.

REKLAMA

„Ta pati laikysena, manieros, veido mimikos sudaro nemažą įtaką visumai, nes labai priklauso nuo to ar žmogus kaktą įtempia, ar antakius suraukia, ar juokiasi dažnai, o gal jis turi labai daug skepticizmo, kuomet rauko nosį, lūpas nutempia žemyn. Ilgainiui tai duoda raukšles, kurios parodo, koks buvo žmogaus gyvenimas, kokį potencialą jis savyje išnaudojo, kokias duotybes užgožė ar pertempė“, – aiškina Ugnė.

Nustebo išgirdusi rezultatus

Pati Ugnė veidoskaitą atrado 2018 metais. Kartą naršydama socialiniame tinkle „Facebook“ pamatė Žydrūno Sadausko įrašą, kuriame jis siūlė asmenines konsultacijas pagal veido bruožus.

„Man tai pasirodė labai įdomu ir savotiškai keista, kaip galima iš veido kažką pasakyti apie žmogų. Kadangi aš esu smalsi, nuėjau praktiškai to išbandyti. Buvau be galo nustebinta, kaip galima tiek daug pasakyti apie žmogų žiūrint tik į jo veidą.

REKLAMA

Beklausant man buvo toks įspūdis, kad gal jis kažką pažįsta iš mano aplinkos ir iš jų visą informaciją gavo? Žydrūno atsakymas buvo, kad jis mato tik mano veidą ir jame viskas parašyta. Šiandien, po savo konsultacijų jau ir pati sulaukiu panašių žmonių reakcijų. Vienas įsimintinesnių buvo, kad gal aš dirbu Specialiųjų tyrimų tarnyboje? Mano veidoskaitos kelias prasidėjo pamačius Žydrūno organizuojamą bazinį veidoskaitos kursą. Pabaigus jį ir „užsikrėčiau“ veido analizių „virusu““, – šypsodamasi pasakoja ji.

Pabaigusi kursus Ugnė tapo viena iš veidoskaitos trenerių ir dabar ne tik pati skaito veidus, tačiau savo žiniomis dalinasi ir su kitais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Užbaigus pagrindinius veidoskaitos kursus buvo atranka į trenerių komandą. Atranką praėjau, beveik pusę metų dar gilinau žinias ir šiai dienai jau pati galiu tuo dalintis bei mokyti kitus. Veidoskaitos trenerių programą baigiau raudonu diplomu, parodžiau išskirtinį gebėjimą, žingeidumą ir aktyvumą. Pamenu, kai pirmą kartą apsilankiau veidoskaitos renginyje Kaune, ten atėjo jausmas, kad kitais metais aš pati stovėsiu kitoje pusėje ir tapsiu veidoskaitos trenere. Kuomet žmogus eina vedinas savo intuicijos, vidinio noro ir tikėjimo, viskas labai greitai ima ir išsipildo“, – šypsosi.

Dabar pati Ugnė pažvelgusi į savo veidą gali matyti, kad viskas, ką išgirdo savosios konsultacijos metu, yra tiesa.

REKLAMA

„Mano pačios veide dominuoja veiksmo zona, todėl viskas ateina per patyrimą ir praktiką. Kuomet pajaučiu ir žengiu žingsnį, gaunu rezultatą. Tai nereiškia, kad kiti neturintys tokios dominuojančios veido zonos negali to pasiekti. Aš manau, kad žmogus pats gali kurtis savo gyvenimą ir juo labiau likimą.

Gali turėti skirtingus bruožus, bet svarbiausia priimti save ir susipažinti su savo stiprybėmis. Kai tu jas žinai, gali sąmoningai keisti savo kelią žinodamas, kur esi stipresnis, o kur dar reikia pasitempti. Veidoskaita man buvo kaip gyvenimo saldainis praturtinęs mano kasdienybę, ji leido pažinti save pačią ir iš esmės susidėlioti savąjį asmenybės paveikslą tarsi dėlionę.

REKLAMA

Tai labai praturtino ir asmeninius santykius, nes palengvino komunikaciją su vyru ir vaiku, o žiūrėdama į sūnaus duotybes galiu matyti, kur jį galima nukreipti, kur jis stiprus, kur paskatinti ir suteikti pasitikėjimo, vidinės drąsos pabandyti. Darbe tai taip pat puikus įrankis, nes leidžia suprasti, kaip bendrauti su vienu ar kitu kolega“, – atvirauja Ugnė.

Trys pagrindinės veido zonos

Specialistė atskleidžia, kad žmogaus veidas yra skirstomas į 3 zonas – intelektinę (IQ), jausmų (EQ) ir veiksmo (AQ).

„Pirmoji veido zona yra nuo plaukų linijos iki antakių vidurio-nosies pradžios. Tai intelekto zona. Jeigu ji dominuojanti, reiškia, kad žmogus yra labai analitiškas, mąstantis, turintis daug idėjų ir jam svarbiausias klausimas yra „ką aš galvoju?“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antroji zona – nuo antakių vidurio iki nosies pabaigos yra emocinio intelekto zona. Žmogus, kurio pagrindinė zona yra ši, yra emocionalus, jausmingas, o priklausomai nuo nosies formos, jos dydžio, skruostikaulių išraiškingumo – dar bus ir ambicingas ar su valdingumo prieskoniais. Todėl, tokiems žmonėms, labai svarbu nepamiršti ir dažniau savęs  paklausti „o, ką aš jaučiu?“.

Trečioji zona – nuo nosies apačios iki smakro apačios yra veiksmo zona. Tokiam žmogui svarbiausia, kad jis savo patirtį įgautų per veiksmą, per praktiką ir savo aktyvumą. Šias zonas gana paprasta pamatyti. Dominuojanti veido zona yra ta, kuri yra plačiausia, labiausiai išreikšta veide“  – aiškina ji.

REKLAMA

Tačiau kartais nutinka taip, kad visos trys veido zonos yra apylygės ir skiriasi tik milimetrais:

„Tai rodo, kad žmogus savyje turi universalumo braižą – jis mąstantis, jaučiantis ir veikiantis. Kartu tokie žmonės yra ir labai stiprūs, ir gali būti silpni, tarsi pasimetę savo gyvenimo kelyje, nes galiausiai jie gali neatrasti, kur jiems geriausiai save realizuoti. Tokie žmonės turėtų suvokti, kad jie gali save realizuoti daugelyje sričių, bet tam reikia disciplinos, nuoseklumo ir savotiškos proto bei jausmų higienos, kad lengviau pasiektų savo tikslus“.

Su charakteriu gali keistis ir veido bruožai

Apie jūsų charakterį kalba ne tik trys pagrindinės veido zonos, bet ir atskiri veido bruožai:

REKLAMA

„Pagrindinė taisyklė yra ta, kas pirmiausiai krenta į akis, tai ir yra dominuojantis veido bruožas. Tai gali būti žmogaus akys – didelės ir atviros, išraiškinga nosis, skruostikauliai, žandikaulio forma, kakta, lūpos – putlios, siauros, plonos ar ilgos.

Visa ši visuma sudaro žmogaus asmenybę. Man asmeniškai žmogaus veidas yra tarsi paveikslas, kurį nutapo gyvenimas. Tai autentiškas menas, kuris atskleidžia žmogaus talentus ir stiprybes, kuriuos galima ugdyti ir puoselėti“, – sako Ugnė.

Gyvenimas nuolat keičiasi, gamta kinta – taip yra ir su mūsų charakteriu ar veido bruožais.

„Kai keičiasi charakteris, gali pasikeisti ir žmogaus bruožai. Kuomet žmogus myli save, skiria laiko atsipalaidavimui, fiziniam aktyvumui ir kokybiškam poilsiui, taip jis stiprina save. Tokiu būdu atsiranda vidinė ašis, kuri į išorę spinduliuoja pasitikėjimą savimi, charizmą, žmogaus emocinis laukas spinduliuoja ir traukia tarsi magnetas. Puoselėdamas savo veidą, skirdamas tam laiko ir dėmesio, žmogus gali ne tik įtakoti, bet ir pakeisti savo charakterį.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu nieko nedarai, patiri daug nuolatinio streso, įtampos, viskas tempiasi žemyn – veide pradeda ryškėti išsekimas, kaip pavyzdžiui, lūpose gali atsispindėti nusivylimas. Veidas yra mūsų gyvenimo patirčių žemėlapis ir kiekvienas jo bruožas turi savo pliusus ir minusus“, – sako ji.

Kai kurie ženklai jūsų veide gali pasakyti daug ir apie jūsų vaikystę ar auklėjimą:

„Išorinė aplinka labai prisideda prie vertybių formavimosi, kartais matai stiprius žmogaus bruožus, potencialą, bet kiti parametrai – kaklas, smakro pozicija, veido asimetrija parodo kitus dalykus, kurie galėjo turėti poveikį asmenybės formavimuisi, jo charakteriui, atitinkamam elgesiui vienais ar kitais klausimais. Visa tai, ateina iš artimos, šeimos aplinkos bei socialinės, visuomenės įtaigos dominavimo.

Dažnai klientams akcentuoju, kad nėra tokio dalyko, kaip kaltė ir gėda. Šiuos jausmus mes esame išmokę, įsiinstaliavę savyje per gyvenimo potyrius, bet veide nėra tokio bruožo, kuris tai parodytų. Tačiau, kai žmogus ilgai gyvena su kaltės ar gėdos jausmais, atsiranda aukos parametras, kuris atsiskleidžia asmenybės visumoje. Kuomet žinai savo pliusus ir minusus, gali lengviau valdyti save ir greičiau tuos minusus paversti geru rezultatu“.

Pažvelkite į savo veidą atidžiau

Veidoskaitos specialistė Ugnė atskleidžia ir keletą bruožų bei ką iš jų galima sužinoti.

REKLAMA

„Kai veide matai, kad žmogaus smakras yra labai stipriai išreikštas, kvadratinis – tai žmogui duoda daug atkaklumo, proveržio, noro lyderiauti. Tačiau, stebint iš minusinės pusės, tas pats kvadratinis smakras pykčio ar stipraus streso, sukrėtimo metu, žmoguje gali išprovokuoti agresiją. Tik reikia nepamiršti – kiek aktyviai tai pasireikš žmogaus kasdienybėje, labai priklausys ir nuo kitų veido bruožų visumos, jo auklėjimo ir gyvenimo vertybių.

Tie žmonės, kurie turi trumpą nosį yra praktiškesni, labiau mėgstantys nuotykius, jie žiūri į situacijas iš praktiškos pusės, kokia jiems bus nauda. Jie pasižymi gera reakcija, jie konkretūs, neįsivelia į diskusijas. Nors, jeigu žmogus turi plačias ir putlias lūpas, jis mėgs komunikuoti ir tai jam lengvai seksis, bet iš tos komunikacinės kalbos jis norės gauti ir rezultatą, jeigu jo nosis bus trumpa.

Žmogui turinčiam ilgą nosį, norėsis išjausti situaciją, jam gali reikėti ilgiau pagalvoti prieš pateikiant atsakymą ar priimant sprendimą. Jie yra jausmingesni, bando planuoti į priekį. Ilgesnė ir išraiškingesnė nosis rodo ir tai, kad jie yra jautresni aplinkai, jaučiantys empatiją. Pastebėkite dainininkus, meno krypties atstovus, jiems būdingos išraiškingesnės nosys“, – aiškina ji.

Moteris priduria, kad tie, kurie turi siauresnę burną, turi ir savo žodžių limitą dienoje, nei tie, kurie turi plačias burnas.

REKLAMA

„Plonos lūpos byloja, kad žmogus yra intravertas ir gali turėti daugiau vidinių blokų bendravime, bet jie yra labai darbštūs, ekonomiški, koncentruoti. Žmogus su siauresnėmis lūpomis gali lengviau susitelkti, tiesiog atsisėsti ir dirbti. Nors, jeigu jis turės ilgą kaklą – jam nebus taip lengva išsėdėti vienoje vietoje ilgesnį laiką.

Akys gali būti atviros, didelės – rodo, kad žmogus yra atlapaširdis, globėjiškas, empatiškas. Akių rainelės dydis apsprendžia žmogaus gerumą – kuo didesnės rainelės, tuo žmogus geresnis ir jam labiau norisi padėti kitiems. Kai žmogus yra mažų ir siaurų akių, jis yra uždaresnio būdo, nenorintis atvirai eiti į aplinką, apgalvojantis savo žodžio galią ir kalbantis per protą, tačiau kaip jo bendravimas veiks sociume, jau priklausys ir nuo to, kokia bus žmogaus dominuojanti veido zona, lūpos, žandikaulis ir pan.

Taip pat gerą žmogų atspindi ir žandikaulis. Jeigu žmogus turi apvalų „O“ formos žandikaulį, tai rodo, kad žmogus bus labiau duodantis, globėjiškas, kuris turi vidinį poreikį rūpintis kitais. Tokioje aplinkoje, kurioje yra daug nerimo ir streso, jie dažniau galvos apie kitą nei apie save.

Žmogus, kuris turi apvalios formos žandikaulį ir dideles akis, kartais gali net pamiršti save, nesugebėti laiku pasakyti stop ir užbrėžti ribų. Taip prisiima daugiau darbų nei turėtų, o vėliau tai gali atsiliepti per fizinę sveikatą, atsirasti kaklo, pečių juostos skausmai ir kiti panašūs negalavimai“, – atskleidžia Ugnė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų