Svarstydamas, kiek laiko reikės taikai Ukrainoje pasiekti ir stabilumui Europoje atkurti, jis pareiškė, kad reikia veikti remiantis trimis dalykais.
„Pirma, turime atsižvelgti į tai, kad tai yra karas, kurį buvusi imperinė metropolija veda prieš tai, ką ji laiko nepaklusnia kolonija. Istorija moko, kad kolonijiniai karai paprastai trunka kelis dešimtmečius“, – cituojamas jis.
Antra, anot ministro, reikalinga sąlyga yra tokia, kad agresorė šalis pradėtų sąžiningas derybas ir pripažintų, jog invazija buvo klaida.
„Trečia, atsižvelgdami į tai, kas pasakyta, turime prisiminti, kad kolonijiniai karai paprastai baigdavosi, kai atsirasdavo kita lyderių grupė“, – priduria R. Sikorskis.
Jis taip pat paragino europiečius pasirengti tam, kad JAV praras susidomėjimą ne tik Ukraina, bet ir Europa.

Karas Ukrainoje tęsiasi daugiau nei trejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!