radoslawas sikorskis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „radoslawas sikorskis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „radoslawas sikorskis“.

Sikorskis neabejoja Rusijos griūtimi jau netrukus: „Putinas nesupranta“

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis prognozuoja, kad Rusijos ekonomika dėl karo su Ukraina ir tarptautinių sankcijų turėtų pradėti žlugti po metų ar dvejų. Tai jis sakė interviu BBC prieš prasidedant NATO viršūnių susitikimui Vašingtone.  „Putinas nesupranta demokratijų psichologijos. Jis mano, kad gali mus įbauginti brutalumu, bet nesupranta, kad tai tik sustiprina mūsų ryžtą“, – BBC kalbėjo Lenkijos ministras.
2024-07-10

Lenkų ministras perspėja: pavojus yra didesnis, nei kai kurie žmonės galvoja

Rusijos puolimas prieš ES ir NATO šalis yra labai tikėtinas scenarijus, pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis, rašo UNIAN. Apie tai jis antradienį kalbėjo Berlyne vykusiame forume „Ukrainos atkūrimo konferencija 2024“. Sikorskis: pavojus yra didelis Anot R. Sikorskio, Rusijos ataka prieš ES yra reali. „Jei žvelgtume į pasaulį iš Varšuvos, už 200 kilometrų į šiaurę yra Rusijos anklavas Kaliningradas. Ten yra 100 branduolinių kovinių galvučių, rusai jas ten laiko.
107 2024-06-11

Sikorskis: Lenkija apribos Rusijos diplomatų judėjimą šalyje

Lenkija apribos Rusijos diplomatų judėjimą šalyje, pirmadienį pareiškė užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. Lenkų diplomatijos vadovas nurodė, kad tai – atsakas į veiksmus, kuriuos jis pavadino Maskvos hibridiniu karu. „Ką tik paskelbiau Lenkijos sprendimą, susijusį su Rusijos dalyvavimu hibridiniame kare prieš Europos Sąjungą, įskaitant Lenkiją: Rusijos diplomatų judėjimo mūsų šalyje apribojimą“, – sakė R. Sikorskis žurnalistams Briuselyje po susitikimo su ES kolegomis.
2024-05-27

Lenkijos ministras Sikorskis: NATO turi išteklių ilgam karui su Rusija

NATO yra pasirengusi kelerius metus truksiančiam karui su Rusija ir turi išteklių, kad galėtų sau leisti ilgą konfliktą. Tokios nuomonės laikosi Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis, praneša Lenkijos radijas RMF24. „Svarbu, kad Vladimiras Putinas suprastų, jog mes ruošiamės – jei prireiks – keleriems metams. Jis negali laimėti per kelis mėnesius ar net per metus ar dvejus.
2024-04-05

Lenkijos ministras: „Taurus“ raketos „labai“ sustiprintų Ukrainą

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis parėmė Ukrainos reikalavimą dėl „Taurus“ sparnuotųjų raketų tiekimo ir apkaltino Vokietiją neryžtingumu perduodant naujas ginklų sistemas karo užpultai šaliai. 500 km galinčių skrieti raketų pristatymas turėtų „didelį poveikį Ukrainos gebėjimui gintis“, – sakė R. Sikorskis interviu agentūrai dpa.
2024-03-20

Lenkijos ir Čekijos užsienio reikalų ministrai ragina panaudoti įšaldytą Rusijos turtą Ukrainai apginkluoti

Lenkijos ir Čekijos užsienio reikalų ministrai paragino panaudoti įšaldytą Rusijos turtą Ukrainai apginkluoti. Bendras Radoslawo Sikorskio ir Jano Lipavskio straipsnis antradienį paskelbtas denik.cz svetainėje. „Kas turėtų padengti karo išlaidas – auka ir jos sąjungininkės ar agresorė? Negalime ieškoti pasiteisinimų, kai pagalbos taip labai reikia ir ji taip lengvai prieinama“, – argumentavo ministrai.
2024-03-12

Lenkijos URM: Europa turėtų sukurti savo reagavimo pajėgas

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) antradienį pareiškė, kad Europa turėtų sukurti savo reagavimo pajėgas. R. Sikorskis privačiam transliuotojui TVN24 sakė, kad NATO narės „turėtų ruoštis Putino atgrasymui“, o ne karui Europoje. „Silpnumas provokuoja, o stiprybė atgraso, turime stiprinti savo stiprybę“, – pabrėžė jis. R. Sikorskis taip pat teigė pritariantis Europos Sąjungos pasiūlymui sukurti naują gynybos komisaro pareigybę.
2024-02-21

Lenkų ministras Sikorskis: kruvinajam Maskvos diktatoriui nepavyks suskaldyti Europos Sąjungos

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas žino, kad padidins savo sėkmės galimybes, jei atskirs Ukrainą nuo likusios Europos. Tai pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis po Paryžiuje vykusio Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų susitikimo, praneša „Polskie Radio 24“ . Pasak jo, taip atsitiks, jei V. Putinas „suskaldys Europos Sąjungą, jei atskirs Europą nuo Jungtinių Valstijų“. Svarbu didinti budrumą V. Sikorskis įsitikinęs, kad V. Putinui tai...
65 2024-02-13

Lenkijos URM: Ukrainai reikia visų Vakarų solidarumo

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis pirmadienį reporteriams sakė, jog Ukrainai reikia visų Vakarų solidarumo, kad ji galėtų įveikti Rusiją. „Europos Sąjunga dabar Ukrainai duoda net daugiau nei JAV, nors JAV niekas negali pranokti kalbant apie karinę pagalbą“, – sakė ministras.
2024-01-30

Davose Lenkijos užsienio reikalų ministras susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Stoltenbergu

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis pradėjo vizitą Davose susitikimu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, antradienio vakarą socialiniame tinkle X pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministerija. Pranešime sakoma, kad jiedu kalbėjosi apie NATO rytinio flango stiprinimą Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje ir NATO viršūnių susitikimo Lietuvos sostinėje Vilniuje sprendimų įgyvendinimą.
2024-01-17
REKLAMA
REKLAMA

Sikorskis: į Rusijos išpuolį prieš Ukrainą reikia atsakyti Putinui suprantama kalba

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis trečiadienį pareiškė, kad į Rusijos išpuolį prieš Ukrainą reikia atsakyti Kremliaus šeimininkui Vladimirui Putinui suprantama kalba.
2024-01-03

Sikorskis: Lenkija padėjo Ukrainai pradėti derybas dėl stojimo į ES

Lenkija visapusiškai remia Ukrainos stojimą į Europos Sąjungą (ES), pareiškė naujasis Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis interviu iš Kyjivo, kur jis penktadienį buvo atvykęs pirmojo savo užsienio vizito Lenkijos diplomatijos vadovo poste. „Iškart po to, kai prisiekė naujoji vyriausybė, ministras pirmininkas Donaldas Tuskas nuvyko į Briuselį ir padėjo pasiekti proveržį priimant sprendimą, kad ES pradėtų stojimo derybas su Ukraina“, – sakė jis.
2023-12-23

Žiniasklaida: vizito į Kyjivą atvyko naujasis lenkų diplomatijos vadovas

Naujasis Lenkijos diplomatijos vadovas Radoslawas Sikorskis penktadienį atvyko vizito į Ukrainos sostinę. Tai pirmas jo užsienio vizitas Lenkijos užsienio reikalų ministro kėdėje. Apie tai pranešė ukrainiečių žiniasklaida ir pats ministras. Ukrainiečių šaltiniai naujienų agentūrai AFP patvirtino vykstant šį vizitą.
2023-12-22

Buvęs Lenkijos URM vadovas Sikorskis: man dėl jų gėda

Buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radosławas Sikorskis griežtai sukritikavo pastaruosius Lenkijos valdžios veiksmus Ukrainos atžvilgiu, pažymėdamas, kad jie naudingi Kremliui. Be kita ko, jis pasmerkė Lenkijos vyriausybės sprendimą uždrausti Ukrainos grūdų importą, teigdamas, kad šalies valdžia įsivėlė į konfliktą, neieškodama konstruktyvių sprendimų. „Galima susitarti su Slovakija.
2023-09-21

Nutekinti R.Sikorskio pokalbiai: noriu paauklėti lietuvius

Lenkija prieš 2010 metų Smolensko katastrofą rimtai svarstė Rusijai parduoti naftos koncerno „Orlen“ valdomą naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose, o vėliau, tariantis dėl galimo jos uždarymo, tuometinis Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis ragino „Orlen“ vadovą Jaceką Krawiecą „paauklėti lietuvius“. Tai atskleidžia portalo tvp.info paviešintas slapta įrašyto pokalbio fragmentas.

Lenkai nebetvardo pykčio, protestuoja ir blokuoja parlamentą

Lenkijos populistinės vyriausybės oponentai šeštadienį rengia naujus masinius protestus Varšuvoje, susirinkę prie prezidentūros ir ragindami apsaugoti konstitucinę tvarką nuo virtinės valdančiųjų žingsnių, laikomų keliančiais pavojų demokratijai. Šeštadienį vykstantys protestai atspindi didėjančią įtampa dėl konservatyvios valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), vadovaujamos Jaroslawo Kaczynskio (Jaroslavo Kačynskio) politikos.
2016-12-17

Lenkijos vyriausybę sukrėtė atsistatydinimų banga dėl pasiklausymo skandalo

 Keturi Lenkijos ministrai ir parlamento pirmininkas trečiadienį atsistatydino per netikėtą pertvarką valdžios viršūnėse, kurią išprovokavo aukštų pareigūnų pasiklausymo skandalas. Tai įvyko likus vos keturiems mėnesiams iki visuotinių rinkimų, po kurių, kaip rodo viešosios nuomonės apklausos, į valdžią gali grįžti konservatyvi opozicija.
2015-06-11

Lenkijos politikai dalyvauja kariniuose mokymuose, ruošdamiesi „neramiems laikams“

Lenkijos įstatymų leidėjai atsiliepė į kvietimą dalyvauti kariniuose mokymuose, atlikdami šį simbolinį žingsnį tuo metu, kai lenkai vis labiau nerimauja dėl konflikto kaimyninėje Ukrainoje ir Rusijos vaidmens jame. Keli įstatymų leidėjai antradienį apsivilko karių uniformas ir išvyko į vieną mokymų poligoną netoli Varšuvos pasimokyti šaudyti, žygiuoti ir teikti pirmąją medicinos pagalbą.
2015-05-12

Lenkijoje minimos 5-osios prezidento lėktuvo katastrofos metinės

Lenkija penktadienį prisimena prieš penkerius metus Rusijoje įvykusią vyriausybinio lėktuvo katastrofą, per kurią žuvo prezidentas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis) ir dar 95 kartu su juo skridę žmonės, tarp kurių buvo aukšto rango politikų, kariškių ir iškilių visuomenės veikėjų. Ta tragedija, kuri buvo bene didžiausia, ištikusi Lenkiją nuo Antrojo pasaulinio karo, dar labiau padidino seniai tvyrančią įtampą Varšuvos ir Maskvos santykiuose.
2015-04-10

Lenkija pritarė ES ir Ukrainos sutarties ratifikavimui

 Lenkijos Seimas penktadienį beveik vienbalsiai pritarė Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos asociacijos susitarimui, kuris bus pateiktas prezidentui ratifikuoti. 427 parlamentarai balsavo už ratifikavimą, o vienas balsavo „prieš“. Susilaikiusiųjų nebuvo.
2014-11-28

Radoslawas Sikorskis „pamiršo“ skandalingą Vladimiro Putino siūlymą okupuoti Ukrainą

Lenkijos parlamento pirmininkas Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) antradienį pareiškė, kad jam sušlubavo atmintis, kai jis duodamas vieną interviu pareiškė, esą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė Varšuvai ir Maskvai okupuoti Ukrainą bei pasidalyti jos teritoriją.
2014-10-22

KGB provokacijų meistras V. Putinas siūlė Lenkijai pasidalyti Ukrainą

Putinas siūlė Varšuvai pasidalyti Ukrainą, interviu sakė buvęs Lenkijos diplomatijos vadovas Sikorskis Varšuva, spalio 21 d. („Reuters“-BNS). Lenkijos parlamento pirmininkas Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis), duodamas interviu vienam JAV leidiniui, papasakojo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2008 metais tuomečiam Lenkijos lyderiui siūlė pasidalyti Ukrainą.
2014-10-21

Lenkija nesuteiks Ukrainai karinės pagalbos

Lenkija nesiųs ginklų Ukrainai ir kitaip nesikiš į kruviną konfliktą šioje kaimyninėje šalyje, pareiškė penktadienį paskirtoji premjerė Ewa Kopacz (Eva Kopač). „Mes nebūsime aktyvūs dalyviai šiame ginkluotame konflikte“, – sakė ji žurnalistams ir pridūrė, kad Lenkija prisidės prie visų bendrų Europos Sąjungos iniciatyvų Ukrainos atžvilgiu. „Lenkija turi elgtis kaip protinga lenkė. Mūsų saugumas, mūsų šalis, mūsų namai, mūsų vaikai, – štai kas yra svarbiausia“, – pažymėjo E.Kopacz.
2014-09-19

Lenkijos užsienio reikalų ministras: prieš 75 metus sovietai „dūrė mums į nugarą“

Lenkijoje trečiadienį minimas prieš 75 metus prasidėjęs Sovietų Sąjungos įsiveržimas, susimokius su nacių Vokietija nušluoti Lenkiją nuo žemėlapio per Antrąjį pasaulinį karą. „Prieš 75 metus šią dieną, kai Lenkija viena pati kovėsi su Hitleriu, Sovietų Sąjunga dūrė mums į nugarą“, – savo paskyroje „Twitter“ parašė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis), paminėdamas 1939 metais rugsėjo 17 dieną prasidėjusį sovietų puolimą.
2014-09-17

R. Sikorskis jau žino, kokios bus sankcijos Rusijai

 Lenkijos užsienio reikalų ministras Radosławas Sikorskis papasakojo, kad jau yra žinoma, kokios sankcijos bus priimtos prieš Rusiją šiandien Europos Tarybos posėdyje. Tai praneša censor.net.ua. „Jos (sankcijos – red. past.) yra intensyvių diplomatinių derybų tiek pačioje ES, tiek tarp mūsų ir JAV vaisius. Daugiau ar mažiau mes jau žinome, kokie sprendimai bus priimti“, – pareiškė R. Sikorskis.
2014-07-16

Lenkijos premjeras atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo

 Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas trečiadienį vėlai vakare atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo jo koalicija, kilus dideliam skandalui dėl pasiklausymo, dėl kurio centro dešinioji vyriausybė buvo raginama atsistatydinti. D.Tusko dviejų partijų valdančioji koalicija užsitikrino palaikymą 237 balsais prieš 203, nė vienam parlamentarui nesusilaikius 460 narius turinčiame Seime.
2014-06-26

Per Ukrainos krizę iškilęs R. Sikorskis susidūrė su jo karjerą galinčiomis aptemdyti paskalomis

Lenkijos diplomatijos vadovas Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis), kurio reputacija buvo labai sustiprėjusi dėl veiksmų per Ukrainos krizę, dabar tapo griežtos kritikos taikiniu dėl nutekintų pokalbių įrašų, esą atskleidžiančių, kaip jis menkina Varšuvos saugumo ryšius su Vašingtonu ir Didžiosios Britanijos premjero politiką.
2014-06-25

Lenkijos politikos skandalas: pirmieji sulaikytieji

 Lenkijos prokurorai antradienį sulaikė du ir apklausė dar du žmones dėl slapta įrašytų politikų pokalbių paviešinimo, kuris smarkiai sukrėtė vyriausybę. Tarp apklaustųjų yra Sylwesteris Latkowskis (Silvesteris Latkovskis) – žurnalo „Wprost“, kuris neseniai paskelbė tuos įrašus, vyriausiasis redaktorius. Jis sakė, kad buvo apklaustas kaip liudininkas ir kad perdavė prokurorams visus turėtus įrašus, bet nebuvo spaudžiamas atskleisti savo šaltinio, kuris prašė anonimiškumo.
2014-06-25

Lenkijos ministras paviešintame pokalbyje tiesmukai kritikuoja sąjungą su JAV

Vienas Lenkijos savaitraštis sekmadienį paskelbė gavęs pokalbio įrašą, kuriame girdima, kaip užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) sako, jog jo šalies tvirti ryšiai su Jungtinėmis Valstijomis yra „beverčiai“ ir „netgi žalingi, nes sukuria apgaulingą saugumo jausmą“. Savaitraščio „Wrpost“ paskelbtoje trumpoje to pokalbio stenogramoje asmuo, kuris veikiausiai yra R.Sikorskis, sako įstatymų leidėjui Jacekui Rostowskiui (Jacekui Rostovskiui) iš valdančiosios partijos...
2014-06-23

Lenkija ir JAV spaudžia Prancūziją atsisakyti sutarties su Rusija dėl „Mistral" klasės laivų pardavimo

Lenkijos užsienio reikalų ministras antradienį paragino Prancūziją atšaukti 1,2 mlrd. eurų sutartį dėl „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų pardavimo Rusijai ir pareiškė, kad jie kels grėsmę rytinės Europos šalims. Jungtinės Valstijos ir kai kurios Europos partnerės ragina Paryžių peržiūrėti susitarimą dėl modernios karinės technikos pardavimo Maskvai po Rusijos veiksmų Ukrainoje ir jos kovą įvykdytos Krymo aneksijos.
2014-06-03

R. Kadyrovas nežino, iš kur Ukrainoje atsirado čečėnų būriai

(papildyta 15.52) Svarbus Ukrainos rytinis ekonomikos centras Doneckas trečiadienį tapo panašus į vaiduoklių miestą – uždarytomis parduotuvėmis ir ištuštėjusiomis gatvėmis – po dvi dienas vykusių įnirtingų Vyriausybės pajėgų susirėmimų su prorusiškais separatistais, užėmusiais oro uostą. Tviskančio Sergejaus Prokofjevo tarptautinio oro uosto, kuris buvo modernizuotas už 900 mln. JAV dolerių (660 mln.
2014-05-28

Krizė Ukrainoje paragins Lenkiją paspartinti euro įvedimą

 Lenkijos užsienio reikalų ministras ketvirtadienį pareiškė, kad krizė Ukrainoje gali paraginti Lenkiją sparčiau rūpintis euro įvedimu, kad per glaudesnę ES integraciją būtų sustiprintas šalies saugumas.
2014-05-08

„Twitter" išlindo R. Sikorskis: lenkai Seimo salę paliko del finansinių represijų

R.Sikorskis pasidalijo pranešimu apie Lietuvos lenkų poelgį Seime Vilnius, sausio 13 d. (BNS). Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) socialiniame tinkle su savo sekėjais pasidalijo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pranešimu, kuriuo jie aiškina protesto akciją Seime Lietuvoje minint Laisvės gynėjų dieną.

Lenkijos užsienio reikalų ministras siūlo du testus Rusijos ketinimams Sirijoje patikrinti

Rusijos siūlymą perduoti Sirijos cheminį arsenalą tarptautinei kontrolei ir sunaikinimui reikėtų patikrinti dviem patikimumo testas, sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) Bukarešte.
2013-09-11

Lenkiškiems asmenvardžiams ir vietovardžiams priešinasi rėksnių grupelė?

Lietuvių priešinimasis asmens dokumentuose vartoti nelietuviškus rašmenis tėra mitas, kurį palaiko politiniai rėksniai, teigia politikos apžvalgininkas Virginijus Savukynas. Tačiau kitas politikos apžvalgininkas – Rimvydas Valatka mano, kad šios kadencijos valdžia, kaip ir buvusi centro dešinės koalicija, veikiausiai pristigs politinės valios išspręsti lenkiškų asmenvardžių ir vietovardžių rašybos problemas.

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius su darbo vizitu lankysis Lenkijoje

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 6–7 dienomis su darbo vizitu lankysis Lenkijoje. L. Linkevičius susitiks su Lenkijos užsienio reikalų ministru Radoslawu Sikorskiu. Pokalbyje numatoma aptarti Lietuvos ir Lenkijos santykius, Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo aktualijas, Europos Sąjungos darbotvarkę, artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai, saugumo politikos ir kitus klausimus.

Lenkija euro sukūrimą pavadino klaida

Sprendimas sukurti bendrą Europos valiutą buvęs klaida. Apie tai per Tarptautinio valiutos fondo (TVF) posėdį Tokijuje pareiškė Lenkijos centinio banko pirmininkas Marekas Belka. M. Belka pridūrė, kad euras buvo sukurtas dėl ankstesnių Europos valiutų nestabilumo. Kaip pastebi Lenkijos leidinys „Onet“, Lenkijos centrinio banko vadovas taip pat pareiškė, kad Lenkija neketina pereiti prie euro, kol nesibaigs skolų krizė.
2012-10-12

Lenkijos kariškiai pasitrauks iš Afganistano iki 2014 metų

NATO viršūnių susitikime Čikagoje dalyvaujantis Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis pareiškė, jog jo šalis neseks Prancūzijos pavyzdžiu ir nespartins savo kariškių išvedimo iš Afganistano. Anot jo, bus laikomasi plano pasitraukti iš Afganistano iki 2014 metų. „Lenkija yra atsakinga ir laikysis duoto žodžio. Trauksimės pagal numatytą grafiką, sudarytą atsižvelgiant į situaciją provincijoje, už kurią atsakome“, – teigė ministras.
2012-05-21

Lenkijos URM: Lietuva – nykštukas, kuris turi pasitaisyti

Nepaisant įtampų dėl tautinių mažumų padėties abiejose valstybėse, Lenkijos oficialiojoje užsienio politikos doktrinoje Lietuva ir toliau užima nežymią vietą. Tai matyti iš kasmet Lenkijos parlamentui pateikiamos užsienio reikalų ministerijos ataskaitos. Ją ketvirtadienį parlamentui pristatė užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis.
2012-03-29

Baltarusijos manymu, 2010 metų protesto akcijas finansavo Lenkija

Sekmadienį Baltarusijos valstybinė televizija apkaltino Lenkiją finansavus protesto akcijas po Baltarusijos prezidento rinkimų 2010 metais ir nekreipus dėmesio į korupciją išduodant Lenkijos vizas šioje šalyje.
2012-02-13

V. Stundys: kažkam naudinga, kad tarp Lietuvos ir Lenkijos būtų įtampa

Įtampą, kylančią tarp lenkų ir lietuvių, abiejų šalių politikai išnaudoja kaip instrumentą prieš artėjančius parlamentų rinkimus užsitikrinant elektoratą. Lietuvos ir Lenkijos nesutarimai yra parankūs ir Rusijai, siekiančiai didesnės geopolitinės įtakos Baltijos regione. Tokias įžvalgas iškėlė diskusijos „Politinė provokacija ar pedagoginė nekompetencija“ dalyviai.

Spaudos apžvalga: kas kursto Lietuvos ir Lenkijos nesantaiką?

„Mes manome, kad buvome draugiški 20 metų, bet nesulaukėme atsako.“ Tai vakar pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. Lietuvos politikai pastaruoju metu nuolat kartoja, kad Vilniaus santykiai su Varšuva ir toliau lieka geri, o daugiausia problemų esą kelia „paskirų politikų“ ambicijos ar net sąmoningas aistrų kurstymas. Vieša paslaptis, kad atšalusių santykių „pagrindine problema“ Lietuvoje įvardijamas Lenkijos užsienio reikalų ministras.

A. Ažubalis: Lenkijos ir Lietuvos visuomenių santykiai yra puikūs

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sako, kad Lietuvos ir Lenkijos visuomenių santykiai yra puikūs, o dvišalę įtampą kelia kai kurie politikai. Tokį įspūdį diplomatas susidarė pabendravęs su buvusiu Lenkijos vadovu Aleksanderiu Kwasniewskiu. Ketvirtadienį Lietuvoje viešėjęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis lenkų bendruomenei Vilniuje pareiškė, kad Lenkija turi pakankamai svertų spausti Lietuvą, kalbėta netgi apie ekonomines sankcijas.

R. Sikorskis: Lietuva turėtų būti palankesnė lenkų tautinei mažumai

(Papildyta 21:02 val.) Lietuvoje viešintis Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis mano, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai pagerėtų , jei Lietuva parodytų palankumo gestą lenkų tautinei mažumai bei išpildytų anksčiau duotus pažadus. Lenkija tęs dialogą su Lietuva dėl iki šiol neįvykdytų įsipareigojimų, ketvirtadienį pareiškė Vilniuje viešintis Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. „Tai rutininis susitikimas.

Lietuvos europarlamentarai prašo R. Sikorskio pradėti dialogą

Dešimt Lietuvoje išrinktų europarlamentarų ketvirtadienį kreipėsi į Vilnių porai valandų atvykstantį Lenkijos užsienio reikalų ministrą Radoslawą Sikorskį padėti suaktyvinti visavertį dialogą ir dvišalius politinius ryšius su Lietuva. Lietuvoje žadėjusio nesilankyti tol, kol vietos lenkams nebus leista rašyti savo pavardes lenkiškomis raidėmis, kaimyninės šalies ministro prašoma dalyvauti atvirame ir geravališkame Lietuvos ir Lenkijos politikų bendradarbiavime.

Lenkijos pretenzijos – demagogija?

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos skundai, esą lenkus Lietuvoje ruošiamasi prievarta asimiliuoti, primena negarbingą demagogiją, mano Lietuvos tautinių bendrijų tarybos (TBT) vadovas Mahiras Gamzajevas. „Galiu tik apgailestauti, kad vėl ištrauktas „lenkų klausimas“, naudojamas Lietuvai spausti ir tai kažkaip keistai atitinka Kremliaus naudojamą retoriką bei klišes.
2011-03-24

Lenkijos Seimas pasmerkė A. Lukašenkos režimą

Lenkijos parlamentarai priėmė rezoliuciją, smerkiančią A. Lukašenkos režimą už smurtą ir represijas prieš baltarusių visuomenę po prezidento rinkimų. Paskelbtoje rezoliucijoje Lenkijos Seimas reikalauja, kad Baltarusijos valdžia paleistų visus areštuotuosius ir nutrauktų politines represijas.
2011-02-25

Švedai ir lenkai ragina JAV ir Rusiją mažinti taktinių branduolinių ginklų arsenalą

Švedijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai paragino JAV ir Rusiją ženkliai sumažinti savo arsenaluose turimų taktinių branduolinių ginklų kiekį. Ministrai teigia, kad tokie ginklai kelia pavojų Europos saugumui.
2010-02-02

Lenkijos politikai ir menininkai gina R. Polanskį

Lenkijos politikai ir menininkai reiškia paramą šeštadienį sulaikytam kino režisieriui Romanui Polanskiui, kuris yra kaltinamas 1977 metais išprievartavęs trylikametę mergaitę. Šveicarijoje sulaikytam režisieriui šiuo metu gresia ekstradicija į JAV. Ginti R. Polanskio, kuris turi Lenkijos ir Prancūzijos pilietybes, stojo ir buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walęsa. „R. Polanskis yra didi asmenybė. Jis daug nusipelnė Lenkijai ir visam pasauliui.
2009-09-29

Teisininkai bandys apsaugoti R. Polanskį nuo ekstradicijos į JAV

Paryžiuje gimusio lenkų kino režisieriaus Romano Polanskio advokatai teigia kovosiantys, kad jų klientas nebūtų išduotas JAV, kur jam yra pateikti kaltinimai dėl neteisėtų lytinių santykių su nepilnamete. 1977 metais R. Polanskis permiegojo su trylikamete mergaite, o Los Andželo prokurorai dabar siekia, kad režiserius būtų teisiamas dėl šio nusilaltimo.
2009-09-28
Į viršų