• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos gynybos ministras Jerzy Szmajdzinskis (Ježis Šmaidzinskis) šalies radijui antradienį (05.06) pareiškė, kad Vašingtone jau beveik galutinai nutarta Iraką padalyti į keturias zonas, o vienos jų - šiaurinės - kontrolę patikėti Lenkijai.

REKLAMA
REKLAMA

Jau žinomos ir Lenkijos sektoriaus vadovų kandidatūros. Šalies civiliu atstovu į Iraką turėtų būti pasiųstas buvęs Lenkijos vicepremjeras profesorius Marekas Belka, o kariniam daliniui vadovaus Lenkijos sausumos kariuomenės vado pavaduotojas generolas Andrzejus Tyszkiewiczius (Andžejus Tiškevičius).

REKLAMA

JAV ekonomikos mokslus baigęs M. Belka vėlai pirmadienį sakė, kad šalies valdžia jam pateikė pasiūlymą tapti Irako rekonstrukcijos ir humanitarinės pagalbos (ORHA) biuro vadovo pavaduotoju ir jis greičiausiai sutiks jį priimti.

Lenkijos prezidentas Aleksanderas Kwasniewskis (Aleksandras Kwasnevskis) pirmadienį pareiškė, kad kandidato į šį postą pavardė bus oficialiai paskelbta per artimiausiai dvi paras.

J. Szmajdzinskis užtikrino, kad JAV sutiko finansuoti Lenkijos karinį kontingentą. Jis sakė, kad maždaug pusantro tūkstančio karių išlaikymas šešiems mėnesiams atsieis apie 50 mln. dolerių (155 mln. litų), o metams jam reikėtų skirti apie 90 mln. dolerių (279 mln. litų).

REKLAMA
REKLAMA

"Mūsų biudžete šiam darbui nėra pinigų", - pažymėjo jis ir pridūrė, kad Pentagono vadovas Donaldas Rumsfeldas (Donaldas Ramsfeldas) pažadėjo, jog "bus imtasi žingsnių, kad tai įvyktų".

Tačiau Varšuva pakeitė nuomonę dėl to, kas jos zonoje drauge su lenkų kareiviais turėtų vykdyti taikos palaikymo misiją.

J. Szmajdzinskio teigimu, organizuojamą diviziją galėtų kuruoti Ščecino mieste įsikūręs bendras Danijos, Vokietijos ir Lenkijos daugianacionalinis Šiaurės rytų korpuso štabas.

Tačiau gynybos ministras pažymėjo, kad šis pasiūlymas oficialiai dar nebuvo pateiktas nei Danijos, nei Vokietijos vyriausybėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikos apžvalgininkų nuomone, tokį Lenkijos pozicijos pasikeitimą veikiausiai lėmė Prancūzijos ir Vokietijos vadovybės bei šių šalių spaudos neigiamas požiūris į Lenkijos vaidmens sureikšminimą demokratizuojant Iraką.

J. Szmajdzinskis sakė, kad Lenkija norėtų vadovauti taikos palaikymo misijai šiauriniame sektoriuje, tačiau pabrėžė, kad detalės galutinai bus aptartos vėliau šį mėnesį Varšuvoje įvyksiančiose derybose.

"Varšuvoje gegužės 22-23 dieną įvyks konferencija, kur bus priimti galutiniai sprendimai", - sakė jis.

Aptarti Lenkijos uždavinių Irake antradienį į Vašingtoną taip pat išvyko Lenkijos užsienio reikalų ministras Wlodzimierzas Cimoszewiczius (Vlodzimežas Cimoševičius).

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų