REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky antradienį pasmerkė Holokausto simbolikos naudojimą mitinge prie Seimo, o premjerė Ingrida Šimonytė atsiprašė už taip besielgusius jo dalyvius.

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky antradienį pasmerkė Holokausto simbolikos naudojimą mitinge prie Seimo, o premjerė Ingrida Šimonytė atsiprašė už taip besielgusius jo dalyvius.

REKLAMA

„Šiandien protestuotojų prie Seimo minia segi Dovydo žvaigždes, vilki koncentracijos stovyklų kalinių uniformas ir stovi už spygliuotos vielos. „Getui – NE“, šaukia, pridurdami dar žodį „nepasiskiepijusių“. Ar tai reiškia, kad statistinis lietuvis pagaliau suvokė prieš 80 metų prasidėjusį Holokausto siaubą ir Europos bei Lietuvos žydus ištikusią tragediją? (...) Ne, šaukiu aš, ir šaukia negausi Lietuvoje išlikusi žydų bendruomenė. Ne, nes šiandien prie Seimo esantys žmonės susirinko ne atsiminti ir pagerbti Holokausto aukų, o panaudoti jų kančios istoriją kaip argumentą prieš mokslo pažangą, kaip argumentą nesiskiepyti“, – feisbuke rašė F. Kukliansky.

„Tie, kurie išgyveno mirtį stovėdami prie žvyrduobių ir žiūrėdami savo žudikams į akis, tie, kurie metų metus kentėjo getuose, tie, kurie gyvuliniais vagonais buvo vežami į koncentracijos stovyklas ir matė, kai rūksta krematoriumų kaminai, jie ir jų palikuonys, išgyvenę holokaustą, niekada nesutiks, kad jų pavyzdžiu būtų naudojamasi kovojant prieš pažangą, prieš solidarumą ir prieš valstybę“, – teigia ji.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos žydų bendruomenės vadovė paragino tuos, kurie mitingui pasirinko Holokausto simboliką, aplankyti bent vieną masinę kapavietę ir pagerbti „tuos, kurie iš tiesų buvo paženklinti, atskirti ir nužudyti“.

REKLAMA

I. Šimonytė antradienio vakarą išplatino komentarą, kuriame atsiprašė dėl tokių mitingo dalyvių veiksmų.

„Atsiprašau tų, kuriuos įžeidė šiandien protesto akcijoje prie Seimo kai kurių protestuotojų naudoti žydų simboliai bei nuskambėję palyginimai su nacistinės okupacijos laikų getais. Tai nepriimtina siaubingas žmonijos tragedijas įvardijančių sąvokų devalvacija“, – teigia premjerė.

„Dabartiniai tikri ir menami gyvenimo nepatogumai neprilygintini nei tremtims, nei genocidui, Holokaustui ar kitiems baisiems dalykams, kuriuos ištvėrę žmonės bei jų artimieji iki šiol gyvena su žaizdomis širdyje ir sieloje“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

I. Šimonytė pabrėžė, kad karantino apribojimai nustatomi būtent tam, kad būtų saugomos žmonių gyvybės ir sveikatos sistema.

„Galiu tik apgailestauti, kad minint 80-ąsias Holokausto ir sovietinių represijų metines, pasitaiko palyginimų, įžeidžiančius atmintį žmonių, stovėjusių prie šaudymo duobių ar mirtinai sušalusių prie Laptevų jūros“, – teigia premjerė.

Seimo rūmuose sustiprinta apsauga, parlamente – dešimtys protestuotojų

Vadovybės apsaugos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Valentinas Mackevičius BNS patvirtino, kad tarnyba antradienį sustiprino Seimo apsaugą.

„Turime įprastą praktiką, kad bet kokių renginių, įvykių ar vizitų metu atsižvelgiame į jų turinį ir aplinkybes ir visada stipriname savo pajėgas“, – sakė pareigūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, kad mitingą prie Seimo vertina kaip „didesnę ar mažesnę“ riziką.

„Mes, pareigūnai, dirbame ne pirmą dieną ir visada stengiamės atsižvelgti į mitingo pobūdį, į žmones, jų kiekius, viską vertiname ir pagal tai telkiame savo pajėgas“, – kalbėjo V. Mackevičius.

Daugiau nei įprasta pareigūnų prižiūrėjo Seimo posėdžių salės prieigas.

Keli tūkstančiai žmonių antradienio rytą susirinko prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams imuniteto koronavirusui neturintiems ar nesitestuojantiems žmonėms.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen BNS sakė, kad atskiri parlamentarai patekti į Seimą antradienį buvo išrašę apie 70 vienkartinių leidimų.

REKLAMA

Mitingo dalyviai grupelėmis visą dieną vaikštinėjo po parlamento rūmus, būriavosi prie Seimo salės, bandė patekti į politikų kabinetus. Dalis jų nedėvėjo apsauginių kaukių.

„Seimo salėje darbas yra užtikrintas, mums, kaip Seimo nariams, tai yra svarbiausia, tačiau girdėjau iš kai kurių kolegų, kad buvo nemalonių, galima sakyti, incidentų filmuojant jų darbo vietas, vaikštant po koridorius ir pan.“ – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, Seimo valdyba turės padiskutuoti, kaip užtikrinti, kad būtų laikomasi nustatytų taisyklių ir lankytojai vieni nevaikščiotų po parlamento rūmus. 

Pagal šiuo metu galiojantį Seimo valdybos sprendimą, asmenys, kuriems išduotas vienos dienos leidimas, privalo visą buvimo Seimo rūmuose laiką būti lydimi vienos dienos leidimą užsakiusio arba jo įgalioto asmens. 

REKLAMA

„Matyt, ateičiai turėsime pasvarstyti ir Seimo valdyboje, kaip užtikrinti, kad Seimo nariai, išrašantys masiškai vienkartinius leidimus žmonėms posėdžių dienomis, užtikrintų, jog jie lankytųsi su labai aiškiu tikslu, o ne šiaip vaikščiotų koridoriais, filmuotų, rinktų medžiagą ir pan.“, – tvirtino parlamento vadovė.

Seimo narys Petras Gražulis į plenarinių posėdžių salę buvo atnešęs parlamentarams skirtą laidotuvių vainiką. Politikas jį padėjo prie centrinės tribūnos. Vainiką iš ten paėmęs ir nunešęs į pakraštį, liberalas Eugenijus Gentvilas per pokalbių programėlę  „Messenger“ netrukus sulaukė grasinimų susidoroti.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų