REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
73
Prie Seimo vyksta mitingas prieš COVID-19 suvaldyti skirtus ribojimus (nuotr. K. Polubinska/ fotodiena.lt)

Prie Seimo susirinkusi protestuotojų minia piktinosi praėjusią savaitę paskelbtais Vyriausybės ribojimais nepasiskiepijusiems asmenims ir neturintiems galimybių paso. Jie reikalauja premjerės Ingridos Šimonytės ir visos Vyriausybės pasitraukimo, stovi kartuvės esą „Lietuvos išdavikams“.

73

Prie Seimo susirinkusi protestuotojų minia piktinosi praėjusią savaitę paskelbtais Vyriausybės ribojimais nepasiskiepijusiems asmenims ir neturintiems galimybių paso. Jie reikalauja premjerės Ingridos Šimonytės ir visos Vyriausybės pasitraukimo, stovi kartuvės esą „Lietuvos išdavikams“.

REKLAMA

Prie Seimo susirinkusiems žurnalistams protestuotojai trukdė dirbti, liejosi pyktis ir puolimas.

Žurnalistams buvo sudėtinga dirbti, operatorius ir žurnalistus stumdė, vienam operatoriui teko trauktis gelbėjant techniką.

Jei žiniasklaidos kanalų atstovai filmuodavo protestą, juos apstodavo agresyviai nusiteikę dalyviai, rėkė, įžeidinėjo, dengė techniką plakatais ir vėliavomis.

TV3 žurnalistui vienas protestuotojų paleido garsinį signalą į ausį. Protestuotojai buvo agresyviai nusiteikę, į kalbas nesileido.

REKLAMA
REKLAMA

Apie susidūrimą su protestuotojais ir nepasitikėjimu tradicine žiniasklaida jau anksčiau rašė ir delfi.

„Aš manau, visiems aišku, kodėl mes čia esame, ar dar klausimų kyla? Nėra reikalo sakyti, nematau reikalo sakyti Jums, nes neaišku, ką Jūs parašysite. Jūs nerašote to, ką reikia rašyti“, – kalbėjo vyras.

REKLAMA

Kaip pasakojo 15min žurnalistai, dirbę tiesiogiai iš Nepriklausomybės aikštėje vykusio mitingo, mitinguotojai jiems negailėjo priekaištų ir kandžių replikų, išvadino melagiais, neatsakinėjo į klausimus, provokavo.

Žurnalistai atkreipė dėmesį ir į tai, kad galbūt priekabių bei piktų žvilgsnių sulaukė ir dėl to, jog dėvėjo kaukes. Mitingo dalyviai jų nedėvėjo.

Kaip BNS informavo Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja, į renginį susirinko apie 4,5 tūkst. žmonių, incidentų kol kas išvengta: „Kiek pareigūnai mato, tai 4,5–5 tūkst. žmonių. Šiai minutei incidentų nefiksuota. Lyg greitoji pagalba buvo iškviesta, kažkam bloga pasidarė“.

REKLAMA
REKLAMA

Kvietė į protestą 

Vos tik Vyriausybė iš esmės pritarė ribojimams skiepytis nesutinkantiems žmonėms, skandalingoji mokytoja A. G. Astrauskaitė savo feisbuko paskyroje pasidalinusi įrašu pranešė, kad „Tautos pasipriešinimas liberfašistiniam režimui prasideda rugpjūčio 10 dieną“.

Jos teigimu, tai protestas, kurio metu susirinkusieji prie Seimo paleis pavojaus signalus ir butaforinius dūmus.

Nuo pakylos kalbėtojams (su tentu nuo lietaus) kalba renginio vedėjas, svečiai. Priimama Rezoliucija, kuri protesto atstovų nešama LR Prezidentui. Po Rezoliucijos paskelbimo, pasibaigus oficialiai daliai, tribūna suteikiama tautai: žmonės vietoje registruojasi kalboms pas atsakingą asmenį, išreiškia savo poziciją apie valdančiųjų veiksmais sudarytą segregacijos, nesaugumo ir neapykantos atmosferą Lietuvoje. Kas pageidauja ir yra puikiai pasirengę, taip pat atlieka Tautos dvasią ir ryžtą palaikančias patriotines, lietuviškas dainas, giesmes“, – protesto programą dėstė organizatorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vengiama neapykantos, riaušių kurstymo – tik taikūs, 1990 m. kovo 11 d. ir 1991 m. sausio 13 d. išbandyti Tautos veikimo būdai“, – priduria ji.

Tačiau Vilniaus miesto savivaldybė patikino, kad dalyvauti mitinge rugpjūčio 10 d. leidimas išduotas 1000 žmonių ir turėtų trukti nuo 9 val. iki 17 val.

Protesto puslapyje socialiniuose tinkluose žmonės dalinamasi septyniais reikalavimais:

„Atmesti Vyriausybės nutarimo projektą, žadantį draudimus ir ribojimus nuo rugsėjo 13 dienos;

Atmesti prievartinės vakcinacijos projektus – tiek vaikams, tiek suaugusiems;

 Panaikinti bet kokį spaudimą ir sveikų žmonių diskriminaciją šių vakcinų pagrindu;

Nutraukti privalomą testavimą;

Panaikinti galimybių pasą;

Atmesti Vyriausybės kreipimąsi dėl Darbo kodekso ir Civilinės saugos įstatymo pakeitimo;

 Atšaukti Civilinės saugos įstatymo Nr. VIII-971 2, 9, 13, 15, 17, 18, 24, 28 ir 31 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą;

REKLAMA

Atsistatydinti Vyriausybei. Visai“.

Naujienų portalą tv3.lt Vilniaus apskrities Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja patikina, kad mitinge budės tiek policijos ekipažų,  „kiek reikės“, užtikrinant ir prižiūrint viešąją tvarką, vykdant policijai pavestas funkcijas: „Organizatoriai kreipėsi dėl taikaus renginio, tai pareigūnai viskam pasiruošę“, – teigia ji.

 Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 53,3 proc. žmonių – per parą šis rodiklis nepakilo. Skaičiuojant vien pilnamečius, paskiepyta 63,2 proc. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų