naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Seimas renkasi į neeilinę sesiją, kurios metu spręs migrantų krizės valdymo klausimus. Tuo pat metu prie Seimo susirinko protestuotojai, kurie piktinasi praėjusią savaitę paskelbtais Vyriausybės ribojimais nepasiskiepijusiems asmenims ir neturintiems galimybių paso.

Antradienį Seimas renkasi į neeilinę sesiją, kurios metu spręs migrantų krizės valdymo klausimus. Tuo pat metu prie Seimo susirinko protestuotojai, kurie piktinasi praėjusią savaitę paskelbtais Vyriausybės ribojimais nepasiskiepijusiems asmenims ir neturintiems galimybių paso.

REKLAMA

Tūkstančiai žmonių iš įvairiausių Lietuvos vietų suvažiavusių žmonių nuo 9 val. ryto protestavo, liepdami Vyriausybei atsistatydinti, išreikšdami norą neskelbti ribojimų nepasiskiepijusiems. Aikštėje prie Seimo stovi kartuvės, prie kurių nurodyta, kad tai yra vieta Lietuvos išdavikams.

Kaip BNS informavo Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja, į renginį susirinko apie 4,5 tūkst. žmonių, incidentų kol kas išvengta: „Kiek pareigūnai mato, tai 4,5–5 tūkst. žmonių. Šiai minutei incidentų nefiksuota. Lyg greitoji pagalba buvo iškviesta, kažkam bloga pasidarė“.

REKLAMA

Kai kurie jų stovėjo apsitvėrę vieline tvora ir šaukė, kad nepasiduos represijoms.

„Norime priminti, kad panaši situacija buvo antro pasaulinio karo metu. Tuomet žmonės buvo varomi už spygliuotų vielų. Dabar sveikus žmonės, kurie nesutinka dalyvauti fašistiniuose bandymuose, taip pat varo už spygliuotų tvorų.

REKLAMA

<…> Mes, Lietuvos tauta, varomi į getus“, – ant scenos kalbėjo proetsto organizatorė, skandalingo mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė.

Jų rankose įvairi atributika – Lietuvos vėliavos, „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ vėliavėlės, plakatai, ant kurių parašyta: „STOP fašizmui!“, „Vieta Lietuvos išdavikams“, Besimptomiai – melas ir manipuliavimo įrankis“, šakės ir šluoto. Vos keli jų matyti su kaukėmis.

REKLAMA

Susirinkę protestuotojai šaukė „Nepasiduokim“, „Jie tyčiojasi iš tautos“, „Tik kartu mes jėga“, „Eina lauk“.

Paleisti pavojaus signalai ir dūmai.

Rytoj Vyriausybė spręs dėl ribojimų nepasiskiepijusiems.

Kalbėtojai ant scenos teigia, kad jei valdantieji patvirtins ribojimus, žmonės užplūs ją grupiniais ieškiniais: „Su valstybės ir tautos išdavikais derybos nebus vykdomos!“.

A. G. Astrauskaitė kreipėsi į prezidentą ir reikalavo „naikinti visas liberfašistines Lietuvos ministerijas ir įkurti Lietuvos šeimos ministeriją“.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos prezidente, mes, tauta, nepasitikime Vyriausybe ir reikalaujame jūsų pareikšti nepasitenkimą ir liepti Vyriausybei atsistatydinti.

<…> Lietuvos prezidente, per pastaruosiuos 25 metus visiškai sugriautas Lietuvos švietimas. Lietuvos prezidente, nusikaltėlė šveitimo ministre nori vaikus ne tik testuoti, bet ir skiepyti. Tai yra gėda! Lietuvos prezidente, prašome nutraukti šitą visą padėtį ir gyvenkime taip kaip gyvena laisvi Švedijos žmonės“, – ragino prezidentą ji.

REKLAMA

Mitinge pasirodė ir Antanas Kandrotas, žinomas pravarde Celofonas, raginantis žmones ir toliau protestuoti, nebijant kaėljimų, baudų, grasinimų.

„Čia parėkauti neužteks. Čia reiks eiti ir eiti. Jie per 30 metų užsiaugino skūrą. <…> Reikia priversti juos mus išgirsti. Jis taip pat ragino žmones eiti asmeniškai Ar mes turėsime tiek žmonių, kad policija nebeprivažiuos?“ – retoriškai klausė jis.

Protestuotojams pasveikinimą, kuris  buvo priimtas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijoje, perskaitė opozicijos nariai.Jį pasirašė LVŽS seniūnė Aušrinė Norkienė ir Ramūnas Karbaukis.

REKLAMA

Sveikino kalbas ne tik Seimo nariai, bet medikai, teisininkai.

Nesėkmingai su Drąsos keliu į Seimo rinkimus kandidatavęs medikas Eduardas Vaitkus teigė, kad valdantieji peržingė ribas ir taip savo noru atsidūrė Lietuvos užribyje.

„30 metų jie sėdi ten, keičia švarkelius, Skvernelius. Jie tie patys 30 metų sėdi Seime, nors turėtų sėdėti Lukiškėse. Dauguma iš jų peržengė visas ribas. Jie sėdėdami ant mūsų sprando vadina mus erkėmis.<…> Jie peržengė visas ribas. Jie savo noru atsidūrė Lietuvos užribyje“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie naudoja Hitlerio metodika: sukuria baimę ir šaukia, kad kaltininkas yra nepasiskiepijęs. Ar galvojate, kad atsitiktinai Valinskas pasakė, jog tokius reikia šaudyti? <…> Aš sakau, kad Konstitucijoje parašyto ne tik teisės, bet ir pareigos. Mes privalome gintis nuo Konstitucinių vagių, sėdinčių čia. Mūsų pareiga — ginti Konstitucija ir savo vaikus“, – pridūrė E. Vaitkus.

Teisininkas Kęstutis Skrebys teigė, kad į Lietuvą fašizmas ateina kaip liberalizmas: „Jie atneša fašistines idėjas. Jeigu jūs manote, kad galimybių pasas veiks, jūs klystate. Labai greitai atsiras eilutė, kad dalyvavote mitinge ir dabar negalite gauti kai kurių paslaugų. <…> Valstybės rūšiavimui mes turime pasakyti ne“, – ragino protestuotojus.

REKLAMA

Po kiekvieno sveikinimo punkto aidėjo garsūs plojimai.

Protestuotojus įspėjo policija – jei nebus užtikrinti atstumai – renginys bus sustabdytas.

Po šio pranešimo žmonės šaukė : „Gėda! Gėda!“.

Kvietė į protestą 

Vos tik Vyriausybė iš esmės pritarė ribojimams skiepytis nesutinkantiems žmonėms, skandalingoji mokytoja A. G. Astrauskaitė savo feisbuko paskyroje pasidalinusi įrašu pranešė, kad „Tautos pasipriešinimas liberfašistiniam režimui prasideda rugpjūčio 10 dieną“.

REKLAMA

Jos teigimu, tai protestas, kurio metu susirinkusieji prie Seimo paleis pavojaus signalus ir butaforinius dūmus.

Nuo pakylos kalbėtojams (su tentu nuo lietaus) kalba renginio vedėjas, svečiai. Priimama Rezoliucija, kuri protesto atstovų nešama LR Prezidentui. Po Rezoliucijos paskelbimo, pasibaigus oficialiai daliai, tribūna suteikiama tautai: žmonės vietoje registruojasi kalboms pas atsakingą asmenį, išreiškia savo poziciją apie valdančiųjų veiksmais sudarytą segregacijos, nesaugumo ir neapykantos atmosferą Lietuvoje. Kas pageidauja ir yra puikiai pasirengę, taip pat atlieka Tautos dvasią ir ryžtą palaikančias patriotines, lietuviškas dainas, giesmes“, – protesto programą dėstė organizatorė.

REKLAMA
REKLAMA

„Vengiama neapykantos, riaušių kurstymo – tik taikūs, 1990 m. kovo 11 d. ir 1991 m. sausio 13 d. išbandyti Tautos veikimo būdai“, – priduria ji.

Tačiau Vilniaus miesto savivaldybė patikino, kad dalyvauti mitinge rugpjūčio 10 d. leidimas išduotas 1000 žmonių ir turėtų trukti nuo 9 val. iki 17 val.

Protesto puslapyje socialiniuose tinkluose žmonės dalinamasi septyniais reikalavimais:

„Atmesti Vyriausybės nutarimo projektą, žadantį draudimus ir ribojimus nuo rugsėjo 13 dienos;

REKLAMA

Atmesti prievartinės vakcinacijos projektus – tiek vaikams, tiek suaugusiems;

 Panaikinti bet kokį spaudimą ir sveikų žmonių diskriminaciją šių vakcinų pagrindu;

Nutraukti privalomą testavimą;

Panaikinti galimybių pasą;

Atmesti Vyriausybės kreipimąsi dėl Darbo kodekso ir Civilinės saugos įstatymo pakeitimo;

 Atšaukti Civilinės saugos įstatymo Nr. VIII-971 2, 9, 13, 15, 17, 18, 24, 28 ir 31 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą;

Atsistatydinti Vyriausybei. Visai“.

Naujienų portalą tv3.lt Vilniaus apskrities Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja patikina, kad mitinge budės tiek policijos ekipažų,  „kiek reikės“, užtikrinant ir prižiūrint viešąją tvarką, vykdant policijai pavestas funkcijas: „Organizatoriai kreipėsi dėl taikaus renginio, tai pareigūnai viskam pasiruošę“, – teigia ji.

 Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 53,3 proc. žmonių – per parą šis rodiklis nepakilo. Skaičiuojant vien pilnamečius, paskiepyta 63,2 proc. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų