• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdietė Inga Rinau neįvykdė teismo antstolio reikalavimo ir negrąžino dukters Luisės jos tėvui, Vokietijos piliečiui Michaeliui Rinau. Jis "Lietuvos žinioms" sakė norėjęs tik trumpam susitikti su dukra, tvirtino neketinąs mergytės grobti ir esąs pasirengęs kompromisams.

REKLAMA
REKLAMA

Antstolis nepasigailėjo

I.Rinau trečiadienį "Lietuvos žinioms" sakė, kad šios savaitės pradžioje nusiuntė raštą antstoliui ir paprašė jo atidėti teismo sprendimo vykdymą. Tačiau antstolis į prašymą nereagavo.

REKLAMA

"Aš gavau psichologų išvadas, kuriose pabrėžiama, kad mergaitei būtų padaryta didelė žala, jei ji būtų atplėšta nuo motinos. Be to, pateikiau prašymą Apeliaciniam teismui, kuriuo prašau nepripažinti Vokietijos Oranienburgo žemės teismo sprendimo Luisę perduoti jos tėvui Michaeliui Rinau", - susijaudinusi kalbėjo į Klaipėdos miesto Vaiko teisių apsaugos tarnybą atvykusi moteris. Mergaitės kartu ji neatsivedė - paliko namie.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris sakė įkalbinėjusi buvusį vyrą atsisakyti dukters, su kuria vis tiek negalėtų bendrauti, nes mažylė nesuprantanti vokiškai, tačiau M.Rinau esą su tuo nesutiko.

Vaikas - ne pinigai

M. Rinau interesams atstovaujanti advokatė Dalia Foigt tvirtino, kad jos klientas neketina išvežti dukters. Jis esą net sutiko, kad kartu su mergyte į Vokietiją keliautų ir motina, jai pragyvenimui svetimoje šalyje M.Rinau skirtų pinigų, tačiau Inga nesutiko ir su šiuo kompromisu.

"Vaikas juk ne pinigai, kuriuos teismo sprendimu paprasčiau išsireikalauti, - kalbėjo advokatė. - Svarbiausia šioje sudėtingoje situacijoje tai, kad vaikas nenukentėtų."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokietijoje Luisei būtų geriau?

Vokietijos Oranienburgo ir Brandenburgo žemės teismas 2006 metų rugpjūtį nusprendė globos teises laikinai suteikti tik mergaitės tėvui M.Rinau, o bendrą su mergaitės motina I.Rinau globą panaikinti. Ši bendra mergaitės globa yra panaikinta, iki kompetentingas Vokietijos teismas priims sprendimą skyrybų byloje, kurioje bus išspręstas ir nuolatinės globos klausimas.

2006 metų liepą mergaitės motina I.Rinau, gavusi mergaitės tėvo leidimą, išvažiavo su dukra į Lietuvą. Būdama Lietuvoje ji pranešė, kad į Vokietiją grįžti nežada.

REKLAMA

Pasak Apeliacinio teismo, kadangi motina turėjo mergaitės tėvo sutikimą dviem savaitėms išvežti mergaitę į Lietuvą, jos išvežimas yra teisėtas, tačiau mergaitę laikyti Lietuvoje be tėvo sutikimo ir pasibaigus nustatytam terminui yra neteisėta.

Teismo manymu, mergaitės motina neįrodė, jog vaiką grąžinus į jo kilmės šalį, jam būtų padaryta didelė psichinė arba fizinė žala, arba kad vaikas paklius į kitą netoleruotiną situaciją. Pripažįstama, jog mažametės mergaitės grąžinimas gali sukelti laikinų sunkumų, tačiau jie nėra tokio lygio, kad galėtų sukelti didelę psichinę žalą. Be to, mergaitės mamai neužkertamas kelias toliau bendrauti su dukra Vokietijoje.

REKLAMA

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės pavaduotoja Asta Juškėnaitė "Lietuvos žinioms" tvirtino, kad mergaitės iš motinos nesiekiama atimti, o tik norima grąžinti į jos gimtąją šalį: "Visoje Europoje galioja taisyklė, kad vaikas turi su mama grįžti į tą šalį, iš kurios buvo neteisėtai išvežtas. Mergaitė gimė Vokietijoje, todėl čia ir turi būti nuspręsta, su kuo jai likti - su tėvu ar su motina."

Mindaugas Milinis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų