REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagrindinis Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės konsultantas tvirtina, kad šalyje gyvenimas į įprastas vėžes gali grįžti iki pavasario. JK sveikatos apsaugos ministras Mattas Hancockas tuo tarpu nepaneigė, kad skiepai nuo koronaviruso gali būti privalomi.

Pagrindinis Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės konsultantas tvirtina, kad šalyje gyvenimas į įprastas vėžes gali grįžti iki pavasario. JK sveikatos apsaugos ministras Mattas Hancockas tuo tarpu nepaneigė, kad skiepai nuo koronaviruso gali būti privalomi.

REKLAMA

Profesorius seras Johnas Bellas, konsultuojantis JK ministrų kabinetą kovos su virusu klausimais, sako, kad „visiškai įmanoma“, jog vos po keturių mėnesių gyvenimas šalyje bus panašesnis į tą, kurį gyvenome iki šių metų kovo mėnesio – taip yra dėl JK galimybių įgyvendinti masinio vakcinavimo programas.

Jis teigė, kad kiekvieną žiemą vos per du mėnesius „visiškai be jokių sunkumų“ šalyje 40 milijonų vakcinos dozių nuo gripo yra paskiepijamas 61 procentas gyventojų – ši programa gali būti pritaikyta ir skiepijimui nuo COVID-19, rašoma dailymail.co.uk. 

J. Bellas pridūrė, kad „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinų sėkmė reiškia, kad „labiau tikėtina“, jog visų taip laukiama Oksfordo vakcina, kurios JK jau yra įsigijusi 100 milijonų dozių, taip pat sąlygos su virusu kovojančių antikūnų gamybą.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar JK vyriausybėje buvo karštligiškai bandoma užsitikrinti kuo didesnį kiekį „Moderna“ vakcinos dozių, paaiškėjus, kad bandymų metu ši vakcina, veikianti panašiai, kaip ir „Pfizer“ vakcina, gali būti 94 procentais efektyvi apsaugant nuo COVID–19. Šis skiepas, skiriamas du kartus per keturias savaites, gali būti platinamas daug lengviau, nei „Pfizer“ vakcina, nes jį galima laikyti tiesiog šaldytuve, kai tuo tarpu konkurentų vakcinai reikalinga – 70 laipsnių Celsijaus temperatūra. 

REKLAMA

M. Hancockas vakar vakare pranešė, kad JK vyriausybė užsitikrino 5 milijonus „Moderna“ vakcinos dozių, bet pripažino, kad jos tikėtis galima anksčiausiai pavasarį.

JAV, kuri jau įsigijo 100 milijonų šios vakcinos dozių, pirmosios dozės pasieks jau iki Kalėdų. M. Hancockas prieš keletą dienų neatmetė galimybės, kad vakcinacija bus privaloma, sakydamas, kad yra išmokęs „nieko neatmesti iš anksto“.

JK vyriausybėje vis labiau nerimaujama, kad „antivakserių“ bendruomenės ir melagienų sklaida socialiniuose tinkluose gali privesti prie to, kad nepasiskiepys būtinai reikalingi 80 procentų gyventojų. Ekspertų teigimu, ši riba privaloma norint sustabdyti viruso plitimą gyventojų tarpe ir grįžti į įprastą gyvenimą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kasmet per du mėnesius nuo gripo paskiepijame nuo 30 iki 40 milijonų žmonių, visiškai be jokių sunkumų. Todėl manau, kad gan efektyviai galime paskiepyti tiek JK, tiek didžiosios dalies Vakarų pasaulio gyventojus. 

Taigi, mintis, kad paskiepysime didelę dalį gyventojų iki pavasario yra visiškai realistiška, manau, kad tai labai daug ką pakeis, nes žmonės mažiau nerimaus dėl užsikrėtimo virusu, kadangi bus pasiskiepiję, tuomet užsikrėtimų labai sumažės ir vėl grįšime į įprastą gyvenimą – žiūrėkite, galbūt ne viskas bus visiškai kaip anksčiau, bet pavasarį situacija atrodys visiškai kitaip“, – „BBC“ radijo laidoje „Today“ sakė  profesorius J. Bellas, paklaustas, ar šalyje po keturių mėnesių vėl įsivyraus normalus gyvenimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, kad pastaruoju metu paskelbti kitų vakcinų bandymų teigiami rezultatai reiškia, kad „labiau tikėtina“, jog veiks ir Oksfordo vakcina. Jos rezultatų taip pat laukiama šią savaitę.

Prof. J. Bellas taip pat teigė manantis, kad bet kuri vakcina gali sustabdyti besimptomių atvejų plitimą ir viruso užkratą.

„Būčiau labai nustebęs, jei šios vakcinos viruso plitimo nesustabdytų“, – sakė jis.

Prof. J. Bellas yra anksčiau prognozavo, kad JK gyvenimas į įprastas vėžes sugrįš iki 2021 metų kovo – tuomet jis sakė tuo esąs įsitikinęs.

Vakar M. Hancockas leido suprasti, kad JK skiepai nuo koronaviruso gali būti teisiškai privalomi. 

REKLAMA

„Per šią pandemiją išmokau nieko neatmesti iš anksto“, – „talkRadio“ laidoje vakar sakė jis.

Vakar vakare per spaudos konferenciją jis pranešė, kad JK įsigijo 5 milijonus „Moderna“ vakcinos dozių. Nuo to laiko paaiškėjo, kad šis paskutinės minutės pirkinys, kuris buvo įtvirtintas tik vakar, kai paaiškėjo bandymų rezultatai, JK galėjo kainuoti 10 JAV dolerių už vakcinos dozę brangiau, nei už tą pačią vakciną mokėjo JAV.

„The Times“ duomenimis, JK už 5 milijonus dozių sumokės iš viso 125 milijonus JAV dolerių – po 25 dolerius už vakcinos dozę, kai tuo tarpu JAV, įsigijusi 100 milijonų dozių, sumokėjo 1,5 milijardo dolerių – po 15,25 dolerio už dozę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų