Naujo skiepo gamintojai: „Mes turėsime vakciną, kuri gali sustabdyti Covid-19“

Praėjusią savaitę „Pfizer“ sudrebinus pasaulį naujiena apie 90 proc. efektyvumą siekiančią vakciną, šiandien „Moderna“ paskelbė savo gaminio tyrimų rezultatus: 94,5 proc. efektyvumas prieš koronavirusą. Bendrovės vadovas tvirtina, kad jie kuria „vakciną, kuri sustabdys Covid-19“.

JAV netrukus gali būti registruotos net dvi vakcinos ir jau gruodžio mėnesį šalį gali pasiekti iki 60 mln. dozių, rašoma „Reuters“. 

Kitais metais, anot naujienų agentūros šaltinių, JAV, kuriose gyvena apie 330 mln. gyventojų, gali disponuoti apie 1 mlrd. vakcinos vienetų. 

Abi vakcinos buvo sukurtos naujų technologijų pagrindu, kuris pasirodė esantis labai efektyvus kovoje su naujuoju koronavirusu. Naujienos apie kuriamas vakcinas pasirodė tuo metu, kai Europą, Rusiją ir JAV užgriuvo antroji koronaviruso banga. 

„Mes turėsime vakciną, kuri gali sustabdyti Covid-19“, – „Reuters“ cituojamas „Moderna“ vadovas Stephenas Hoge’as. 

Pirminiai „Moderna“ tyrimai rodo, kad iš visų trečiojoje vakcinos tyrimo fazėje dalyvavusių asmenų, 95 užsikrėtė infekcija. Iš tų, kurie vietoje placebo gavo „Moderna“ vakcina buvo tik 5 asmenys. 

„Moderna“ vakcina suleidžiama per du kartus – antrasis skiepas daromas praėjus 28 dienoms. 

Šių gamintojų skiepo privalumas – jam nėra būtinas „Pfizer“ vakcinai reikalingas šaltis. „Moderna“ atstovų teigimu, jų vakciną užtenka laikyti standartiniame medicinos įstaigose naudojamame šaldytuve.

Vakcina nuo Covid-19, sukurta vokiečių „BioNTech“ ir amerikiečių korporacijos „Pfizer“ mokslininkų, pademonstravo itin didelį efektyvumą, tvirtina gamintojai. Jų teigimu, riziką susirgti koronavirusu ji sumažina net 90 proc., tačiau netrukus sužinota ir tai, kad ne visos šalys sugebės ja pasinaudoti.

Daugiau apie vakciną žiūrėkite TV3 reportaže:


Rašyti komentarą...
u
ufff
2020-11-16 15:28:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na gal dar kas greiciau?Judinkites, pasaulis taip istroskes vakcinu, ypac tokiu, kurios neistirtos iki galo, bet jei virusas mutuojantis greit, tai ir vakcinu ''mutuojanciu''reiks daug, oi biznis bizniukas nusimato, o kas, jei ten koks svestas vanduo tik, skes nuo placebo irgi pasveikstama:)
Atsakyti
-5

R
Ricardas
2020-11-16 15:28:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasilikti sau tą vakcina
Atsakyti
-6

L
Lina
2020-11-16 15:39:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar mažai Pfizer baudų sumokėjo už suluošintus vaikus? Teks pasirūpinti visais popieriais dėl vakcinų patikimumo, kitaip liaudis tas vakcinas seimo administratoriams paskirstys.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų