REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anot Aurelijaus Verygos, kol kas labai mažai šansų ir vilčių, kad po dviejų savaičių kas nors bus atšaukta, todėl Vyriausybei bus siūloma karantiną pratęsti. Taip pat neaišku, kokiu režimu gyvensime ir per Kalėdas. 

Anot Aurelijaus Verygos, kol kas labai mažai šansų ir vilčių, kad po dviejų savaičių kas nors bus atšaukta, todėl Vyriausybei bus siūloma karantiną pratęsti. Taip pat neaišku, kokiu režimu gyvensime ir per Kalėdas. 

REKLAMA

Nors pastebimi pirmieji geri ženklai, atvejų augimo mažėjimo dar nematyti, sako laikinasis sveikatos apsaugos ministras. 

„Kol kas labai mažai šansų ir vilčių, kad po dviejų savaičių kas nors bus atšaukta. Nors ir matome pirminius ženklus, kad situacija stabilizuojasi, bet tai yra tik pirmieji stabilizacijos ženklai, dar nekalbama apie jokį mažėjimą. 

Nes visgi dar praėjusią savaitę buvo augimas. Priminsiu, kad pacientų pateikimo į gydymo įstaigas srautai mažiausiai savaitę atsilieka. Tai reiškia, kad dalis žmonių, kurie užsikrėtė ir susirgo po savaitės pasieks gydymo įstaigas ir krūvis medikams, deja, nemažės. Taigi šitokiam fone kalbėti apie kažkokius sušvelninimus nėra pagrindo“, – sakė jis.

Sunku atsakyti, koks režimas bus per Kalėdas

Anot A. Verygos, juo labiau iki Kalėdų dar yra pakankamai ilgas tarpas, tad neaišku, kaip gyvensime ir per jas.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai sunku atsakyti, koks bus režimas, ar vis dar galios karantinas. Juo labiau kokios bus jo sąlygos. Tikrai sudėtinga spėlioti. 

Kiek esame anksčiau ne kartą tiek mes, tiek įvairūs ekspertai komentavę, kad tam, jog situacija susinormalizuotų ir grįžtų į normalią būklę po karantino paskelbimo, prireikia ne 3, o dažniausiai 6 ar net 8 savaičių, o kartais ir ilgesnio laikotarpio. Taigi turime apsišarvuoti kantrybe ir kol kas, deja, bet turėsime pagyventi karantine, o kas bus per Kalėdas, tikrai nedrįsčiau prognozuoti“,  – teigė jis.

REKLAMA

Nepalaiko komendanto valandos

Kartu A. Veryga patvirtino, kad Vyriausybei planuoja siūlyti karantiną pratęsti.

„Jau ir anksčiau esu minėjęs, kad turbūt nėra daug abejonių, kad jis bus pratęsiamas. Kiekvieną savaitę gyvenimas įneša tam tikrų korekcijų, kur pamatome, kad yra problemų, tai tam tikrų minimalių korekcijų gali būti ir šią savaitę, bet kol kas dar anksti apie juos kalbėti. Bet bendrai dėl karantino pratęsimo tikrai toks siūlymas bus“, – kalbėjo laikinasis ministras.

Visgi jis teigė nepalaikantis svarstymų dėl komendanto valandos įvedimo, juo labiau kad tam reikėtų ir nepaprastosios padėties režimo.

REKLAMA
REKLAMA

Laikinasis ministras pabrėžė, kad dar nėra išnaudotos kitos ribojimo priemonės, o komendanto valanda nebūtų prasminga ir dėl to, kad, jo manymu, vėlai vakare žmonės jau tikrai kažkur nebevaikšto, o būna namuose.

Razmuvienė situaciją siūlė vertinti kitą savaitę 

Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų skyriaus gydytojos Daivos Razmuvienės, siekiant įvertinti situaciją dar reikia sulaukti kitos savaitės ir stebėti susirgimų skaičius. 

„Karantine gyvename dar tik antrą savaitę, taigi situacija, žiūrint į kiekvienos dienos skaičius, atrodo, kad po tuputį stabilizuojasi, bet tai nereiškia, kad kreivė pradėjo mažėti ir linkti žemyn. Kol kas dar reikėtų šią savaitę pragyventi ir ateinančios savaitės pradžioje matysime, ar visą šią savaitę tie skaičiai pasieks 1,5 tūkst., ar nebeviršys 2 tūkst. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei įvyks toks skaičių stabilizavimasis tokiuose skaičiuose, jei tą turėsime dabar ateinančios savaitės pirmadienį, galėsime sakyti, kad po truputį ta kreivė turėtų pradėti leistis žemyn“, – aiškino epidemiologė.

Ji kartu pridūrė, kad didėjantis sergančiųjų skaičius 65 m. ir vyresnių amžiaus grupėje susijęs su protrūkiais gydymo ir slaugos įstaigose. Visgi pagrindinis užsikrečiančiųjų amžius išlieka darbingas.

Daugiau nei 1 tūkst. atvejų

Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1152 nauji Covid-19 ligos atvejai, nuo koronaviruso mirė aštuoni žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

REKLAMA

Dėl kitų priežasčių mirė 3 užsikrėtusieji. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 285 žmonės, dėl kitų priežasčių – 111 užsikrėtusysis.

Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 1359 žmonės, 100 iš jų – reanimacijoje, su deguonies kaukėmis gydomi 641 pacientai, 61 žmogui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 35 tūkst. 911 asmenų, 27 tūkst. 633 asmenys, 7882 – pasveiko.

Izoliacijoje šiuo metu yra 100 tūkst. 553 asmenys. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 472 įvežtiniai atvejai.

Sekmadienį ištirti 4458 ėminiai dėl koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 187 tūkst. 674.

REKLAMA

Gydytojas pataria, kaip dėvėti kaukę: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų