• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Knygoje „Valanda tarp šuns ir vilko“ neurologas Johnas Coates'as tvirtina, kad tokie hormonai kaip testosteronas daro tokią įtaką bankininkų elgesiui, kad finansiniai bumai ir bankrotai praktiškai neišvengiami“, – rašo „New Scientist“.

REKLAMA
REKLAMA

J. Coates'as atliko eksperimentus vertybinių popierių biržoje, matuodamas, kiek padidėja testosterono lygis biržos maklerių kraujyje, kai jie išlošia. Padidėjęs testosterono lygis padidina agresiją ir pasitikėjimą savimi, tačiau taip pat sukelia perdėtos savo reikšmės jausmą, dėl ko imama beprasmiškai rizikuoti, tvirtina J. Coates'as. „Bumo patirtis virsta bankrotu“, – rašo straipsnio autorius. Po to prasideda „hormoninės pagirios“ ir bankininkai patiria pavojaus jausmą. „Po krizės finansų industrija virsta ligoniais, kurie vengia sudarinėti net nerizikingus sandorius“, – mano J. Coates'as.

Jeigu J. Coates'as teisus, tai finansų krizės įsišaknijusios žmogaus fiziologijoje, pažymi straipsnio autorius. „Peršasi paprasta išvada – mažesnis testosterono kiekis padarytų rinkas stabilesnėmis“, – užbaigia žurnalistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų