REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį turėjo išaušti lemtingas momentas skandalingosios „Grigeo Klaipėda“ bylos dalyviams. Deja, viskas pasisuko ne pagal planą. Šiaulių apygardos teismas turėjo atversti baudžiamąją bylą dėl Kuršių marių taršos, tačiau kortas sumaišė vienas proceso dalyvių prašymas – dėl jo byloje paskelbta pertrauka.

Antradienį turėjo išaušti lemtingas momentas skandalingosios „Grigeo Klaipėda“ bylos dalyviams. Deja, viskas pasisuko ne pagal planą. Šiaulių apygardos teismas turėjo atversti baudžiamąją bylą dėl Kuršių marių taršos, tačiau kortas sumaišė vienas proceso dalyvių prašymas – dėl jo byloje paskelbta pertrauka.

REKLAMA

Vytautas Jončas, Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene, tv3.lt patvirtino, kad byloje paskelbta pertrauka ir nurodė to priežastis.

Nuspaudė pauzės mygtuką? Dėl vieno prašymo byloje – pertrauka

„Šiandieną teismas turėjo atversti šią baudžiamąją bylą. <...> Yra gautas „Grigeo“ atstovo prašymas teismo pirmininko vardu, kad šioje byloje būtų paskirtas atsarginis teisėjas“, – sakė V. Jončas. Jo teigimu, prašymas gautas prieš kelias dienas.

V. Jončas paaiškino, ką reiškia toks kaltinamųjų prašymas bei kokią įtaką gali turėti teismo procesui.

„Atsarginio teisėjo institutas numato, kad būtų užtikrintas sklandus, nepertraukiamas, objektyvus bylos nagrinėjamas. Taip pat įvertinta tai, šios sudėtingos bylos, kurioje labai daug dokumentų, didelis kaltinamasis aktas, nagrinėjimas gali užtrukti, o teisėjas yra amžiaus, kuris po 2 metų maždaug išeina į pensiją.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl advokatai pasakė, kad yra tikimybė, kad gali būti sunku išnagrinėti bylą greitai, tai esant atsarginiam teisėjui bylos nagrinėjimas būtų visiškai sklandus ir nepertraukiamas. Todėl daugumos proceso dalyvių nuomonės sutapo ir paprašė šį klausimą išspręsti“, – išdėstė teismo atstovas.

REKLAMA

V. Jončas nurodė, kad sprendimą dėl atsarginio teisėjo paskyrimo priima teismo pirmininkas arba Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas.

„Tikimasi, kad šitą klausimą išspręs. Dabar negali nagrinėti jokių kitų klausimų, nes atsarginio teisėjo institutas numato, kad atsarginis teisėjas turi dalyvauti byloje nuo pat posėdžio pradžios. <...> Dėl tokios aplinkybės svarbios ir buvo paskelbta byloje pertrauka“, – akcentavo jis.

Paklaustas, kiek gali trukti pertrauka byloje, teismo atstovas tikino, kad viskas priklauso nuo to, kaip greitai bus paskirtas atsarginis teisėjas ir kada artimiausiu metu visi proceso dalyviai galės susiburti į posėdį.

REKLAMA
REKLAMA

„Teisėją gali skirti šiandieną, ryt, poryt. Bet datos suskirstytos šioje byloje. Kadangi labai daug kaltinamųjų, o kaltinamieji turi ne vienas po du advokatus, tai reikia prisiderinti prie kiekvieno, ar jis gali tą dieną, ar ne. Todėl paskirti posėdžio greitai, ryt arba poryt, netgi teoriškai neįmanoma“, – teigė V. Jončas.

Šiuo metu pertrauka byloje paskelbta iki kito artimiausio teismo posėdžio, kuris vyks spalio 18 d.

Bylos apimtis – didžiulė: kaltinimai surašyti šimtuose puslapių

Antradienį vykusiame posėdyje dalyvavo visi kaltinamieji. Didžioji dalis jų prisijungė nuotoliniu būdu, o „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Tomas Eikinas pasirodė Šiaulių apygardos teisme gyvai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akcentuojama, kad „Grigeo Klaipėda“ taršos bylos apimtis – itin didelė.

„Iš tikrųjų didelis dokumentų srautas. Pavyzdžiui, vien 14 specialistų išvadų yra, o kaltinamasis aktas – daugiau nei 300 puslapių“, – sakė V. Jončas.

Iš viso garsiai nuskambėjusioje taršos byloje yra 15 kaltinamųjų: 14 iš jų yra fiziniai asmenys ir 1 juridinis asmuo – akcinė bendrovė „Grigeo Klaipėda“. Jie kaltinami piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu, aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimu.

„Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Tomas Eikinas BNS teigė, jog bendrovė prisiima atsakomybę dėl įvykusio incidento ir yra pasiruošusi atlyginti visą teismo patvirtintą žalą.

REKLAMA

„Bendrovė prisiėmė teisinę atsakomybę dėl įvykusio incidento ir yra pasiruošusi pagal tarptautinę praktiką atlyginti visą teismo patvirtintą, mokslinėmis išvadomis pagrįstą žalą gamtai“, – sakė „Grigeo Klaipėda“ vadovas.

„Tikimės kad visų šalių suinteresuotumas šio proceso tikslais leis jį užbaigti kaip galima greičiau“, – pridūrė T. Eikinas.

Gresia laisvės atėmimas ir milijoninės baudos

Portalas tv3.lt primena, kad „Grigeo Klaipėdos“ tarša į viešumą iškilo 2020 metų sausį – tuomet prokurorai pradėjo tyrimą. 

Aplinkos apsaugos departamentas „Grigeo“ padarytą žalą gamtai įvertino beveik 50 milijonų eurų, o aplinkos ministras Simonas Gentvilas šių metų vasarį komentavo, kad atmeta galimybę su įmone pasirašyti taikos sutartį.

REKLAMA

„Nėra absoliučiai pasitikėjimo. Matome, kad vadovai yra tie patys, jie sako, kad kažkas nutiko praeityje, bet mes nekalti. Mes prašome procedūrų, maksimalaus poveikio aplinkai įvertinimo. Maksimalaus saugumo, jei būtų atnaujinta pilna gamyklos veikla, kad ji nebeturėtų jokių klaustukų“, – anksčiau yra sakęs S. Gentvilas.

Dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų ir dokumentų klastojimo prokurorai įtarimus pareiškė bendrovei „Grigeo Klaipėda“ ir net 14-ai esamų ir buvusių darbuotojų, tarp jų – AB „Grigeo“ vadovui ir „Grigeo“ grupės prezidentui Gintautui Pangoniui bei Tomui Eikinui, AB „Grigeo Klaipėda“ generaliniam direktoriui.

Už taršą darbuotojams gresia iki 6 metų nelaisvės, „Grigeo Klaipėdai“ – iki 5 mln. eurų bauda ir dar beveik 50 milijonų eurų dydžio žalos aplinkai atlyginimas.  

Bananlandijoj teisybes jau 33 metus nera... Girdejote kas, kad koki verslininka ar koki aferista valdzios kas nubaustu 100% NE!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų