REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kompensacijų dalijimas už šildymą – griežtinamas. Nuo šiol jas gaus kur kas mažiau gyventojų nei praėjusį šildymo sezoną. Taip nusprendė Seimas.

Kompensacijų dalijimas už šildymą – griežtinamas. Nuo šiol jas gaus kur kas mažiau gyventojų nei praėjusį šildymo sezoną. Taip nusprendė Seimas.

REKLAMA

Dabar dalijant kompensacijas bus skaičiuojamos ne tik šeimos pajamos vienam asmeniui, bet ir tai, kiek turto šeima valdo ir kokia yra jo vertė.

Vieni apgailestauja, kiti pranašauja šildymo pigimą

Už tai, kad norint gauti kompensacijas būtų vertinamos ne tik gyventojų pajamos, bet ir turimas turtas, antradienį už balsavo 91 Seimo narys, prieš buvo 9, 20 susilaikė.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuva“ Tomas Tomilinas apgailestavo, kad sodo namelis, didesnis žemės sklypas ar butas gali tapti rimta kliūtimi gauti paramą, tuo tarpu konservatorių socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sakė, kad toks sprendimas reikalingas atsižvelgiant į tai, kad prognozuojamas šilumos kainų mažėjimas.

Kiek tokios ministrės prognozės yra realios, pamatysime jau netrukus, tačiau patikėti tuo, kai  garsiai kalbama apie tai, kad „Ignitis“ ir vėl prisipirko brangių dujų, nors jų kaina rinkoje dabar gerokai mažesnė, sunku, bent jau tiems, kurie šildysis namus dujomis.

REKLAMA
REKLAMA

Prašymus galima teikti internetu arba seniūnijose

Kėdainių rajono savivaldybės Socialinio skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė sako, kad tvarka besikreipiantiems nesikeičia – kaip ir anksčiau, taip ir dabar, norintieji gauti kompensaciją turi kreiptis į seniūniją pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą.

REKLAMA

Tie, kurie būstą nuomojasi ir kurių nuomos sutartis įregistruota Registrų centre, taip pat gali kreiptis kompensacijos į tą seniūniją, kurioje yra nuomojamas būstas.

Prašymą dėl kompensacijos galima teikti ir internetu per Socialinės paramos informacinę sistemą (SPIS). Joje taip pat galima pasinaudoti ir kompensacijos skaičiuokle – iš anksto žinosite, kiek apytiksliai išlaidų galės būti kompensuota, ir taip planuotis savo biudžetą.

Kokie dokumentai reikalingi?

„Kreipiantis dėl kompensacijų būtina užpildyti nustatytos formos prašymą-paraišką, pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei dokumentus, susijusius su pajamomis (darbo užmokesčio pažyma, verslo liudijimo, individualios veiklos apskaitos duomenis), gautomis per 3 praėjusius mėnesius iki mėnesio, nuo kurio skiriama kompensacija už šildymą, arba kreipimosi mėnesio, jeigu pasikeitė bent vieno iš šeimos narių pajamų šaltinis ar keitėsi šeimos sudėtis.

REKLAMA
REKLAMA

Būtina pateikti ir AB „Panevėžio energijos“ abonento numerį.

Taip pat priklausomai nuo aplinkybių, reikalingos ir kitos pažymos kompensacijai gauti, jei informacija nėra gaunama iš valstybės registrų ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.

Duomenų apie išmokas, gaunamas iš „Sodros“, Užimtumo tarnybos pateikti nereikia.

Kai būstas šildomas kitomis energijos rūšimis (pvz., elektra, dujomis), gyventojai papildomai turi pateikti duomenis apie suvartotą elektros energiją (kiekį, elektros tarifus)“, – informavo J. Blinstrubaitė.

Kas gali gauti kompensacijas?

Kompensacijas už šildymą gali gauti nepasiturintys gyventojai, o skiriant kompensaciją žiūrima į šeimos pajamas, šeimos narių skaičių, šildomo būsto plotą, kuro kainą ir šeimos turto vertę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaičiuojant kompensacijos dydį yra taikoma tokia formulė:

Vidutinės Šeimos pajamos į rankas – (2 valstybės remiamų pajamų dydžių (2 VRP – 314 Eur) * šeimos narių skaičius).

Jei asmuo gyvena vienas, tuomet iš jo vidutinių pajamų yra atimami 3 valstybės remiamų pajamų dydžiai (3 VRP – 471 Eur).

Kompensuojama dalis, viršijanti 10 proc. pagal aukščiau pateikta formulę gauto dydžio.

Apskaičiuojant vidutines pajamas, neįskaitoma išmoka vaikui (vaiko pinigai) ir neįskaičiuojama dalis su darbo santykiais susijusių pajamų, taip pat dalis nedarbo socialinio draudimo išmokos (priklausomai nuo šeimos sudėties ir vaikų skaičiaus – nuo 20 iki 40 proc.).

REKLAMA

Kompensacijoms išleido pusšešto milijono

Vertinant kompensacijos skyrimą yra atsižvelgiama į šiuos veiksnius:

  • Būsto plotą.
  • Būste gyvenančių šeimos narių skaičių.
  • Per pastaruosius 3 mėnesius gautas pajamas ir jų šaltinius.
  • Išlaidų už būsto šildymą dydį.
  • Šeimos sukauptą turtą.

Praėjusį šildymo sezoną kompensacijų kreipėsi 14,3 tūkst. kraštiečių, o paskirtos kompensacijos buvo 13,2 tūkst. besikreipusiųjų.

„Savivaldybė gyventojams ir šildymą tiekiančioms įstaigoms išleido 5,6 mln. eurų“, – informavo J. Blinstrubaitė. 

Straipsnio autorė – Eglė Kuktienė.

Situacijų bus visokių, bet seniai reikėjo padaryti tvarką. Žmonės turi didelius butus, turi po kelis, juos nuomuoja, gauna pajamas.. O yra žmonių apvogtų, neturinčių nieko... Lygiai taip pat ir su maisto dalybomis. Atvažiuoja su mersais, o kiti stovi su lazdelėmis pasiremdami... Darykit tvarką ir tiek!
Kas gavo tas gaus ,giminės , artimieji ,svotai , kūmai ir t.t. O man ir kitims dirbantiems kodėl nieko nekompensuoja? uždirbančiam iki tūkstančio , važinėjančiam į darbą kas mėnisį tik kurui reikia po 200eu padauginti iš 12 tai 2400 eu, šildymo sezonui briketai dabar kainuo ja virš trijų šimtų tai padauginkiti 5 , gaunasi vien tik kuro sanaudoms per metus reikia 1500EU, keturis mėnesius dirbi tik energijos ištekliams , o kumunalinai mokesčiai , elektra .taip gaunasi kad Lietuvoje pusę metų dirbi tik reikmėms kadieninėms.ir jeigu dar žmogus turi vaikų , žmona neturi darbo , tai gaunasi kad Š. gaunasi , tai kaip Kubilius sakė :kad gyvenam kaip Šveicarijoje . Tai pasiektas lygis , Komunistai su Komkoservatoriais ir Komkolūkiečiais davedė šalį iki gerai išsivysčiusios industrinės bankų klestėjimo valstybės . iš kurios nuo gero gyvenimos emigravo apie milioną darbingų piliečių .
Pirmiausia būtina reikalauti, kad teisingai būtų deklaruota gyvenamoji vieta. Nes dabar registruojamas vienas niekur nedirbantis, o butas nuomojamas penkiems. Dirbantys su verslo liudijimais beveik visi nerodo realių pajamų. Pirmiau turi atsirasti reikalavimas, kad kasos aparatai būtų privalomi visur, kur mokami pinigai. Jei grožio salone dirba keletas darbuotojų, turi būti sudarytos darbo sutartys su savininku, o ne slepiami mokesčiai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų