• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda žada susitikti su premjeru Gintautu Palucku ir aptarti viešojoje erdvėje pasklidusią informaciją apie buvusią ministro pirmininko įmonę bei verslo partnerius.

Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda žada susitikti su premjeru Gintautu Palucku ir aptarti viešojoje erdvėje pasklidusią informaciją apie buvusią ministro pirmininko įmonę bei verslo partnerius.

REKLAMA

Sekmadienį pasirodžius naujam „Sienos“ ir „Laisvės TV“ žurnalistiniam tyrimui, ELTA kreipėsi į Prezidentūrą, prašant pakomentuoti, kaip vertinama pasirodžiusi informacija apie premjerą, ar šalies vadovas ketina ją aptarti su ministru pirmininku. Taip pat teirautasi, ar prezidentas tebepasitiki G. Palucku ir kokių veiksmų, G. Nausėdos vertinimu, turėtų imtis Vyriausybės vadovas.

„Prezidentas aptars šią situaciją su premjeru G. Palucku rytojaus susitikime“, – į Eltos klausimus teatsakė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.

REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad antroje žurnalistinio tyrimo apie premjero Gintauto Palucko verslus dalyje keliami klausimai dėl Vyriausybės vadovo iki 2018-ųjų valdytos ežerų dugnų topografijos aplikaciją vysčiusios įmonės „Sagerta“ ir jos gautų šimtatūkstantinių paskolų iš verslininko Darijaus Vilčinsko atstovautos bendrovės „Uni Trading“.

REKLAMA

2013 m. G. Palucko įsigyta „Sagerta“ veikė nuostolingai, tačiau gavo daugiau nei 233 tūkst. litų akcininko paskolų – nors vieninteliu bendrovės akcininku Registrų centre tuo metu buvo nurodytas G. Paluckas, savo teiktose turto ir interesų deklaracijose šių paskolų nenurodė.

Tyrimo duomenys parodė, kad iš tiesų šias paskolas teikė verslininko D. Vilčinsko bendrovė – Registrų centrui atgaline data pateikta informacija, kad, 2015 m. G. Paluckui tapus Vilniaus vicemeru, jis dalį – 45 proc. – įmonės akcijų perleido valdyti būtent „Uni Trading“.

REKLAMA
REKLAMA

D. Vilčinskas tvirtina nebuvęs faktiniu „Uni Trading“ savininku ir G. Palucko įmonės finansų šaltiniu. Pats premjeras tyrimą atlikusiems žurnalistams teigė nežinojęs, kas kontroliavo įmonę, jo verslui teikusią kasmetines paskolas. Vis tik, pirmadienį Seime jis pripažino, kad D. Vilčinskas pats pakvietė politiką prisidėti prie „Sagertos“ vystant įmonės produktą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ryšių tarp G. Palucko ir D. Vilčinsko – ir daugiau. 2012 m. būsimasis premjeras iš verslininko vadovaujamos įmonės įsigijo 223 tūkst. eurų vertės būstą sostinės Verkių regioninio parko teritorijoje, kurio taip pat nebuvo deklaravęs 2013 m. turto bei interesų deklaracijose.

Šeimos draugu D. Vilčinską įvardijantis G. Paluckas, dirbant Vilniaus vicemeru, taip pat sprendė dėl 6 mln. eurų savivaldybės lėšų išmokėjimo su šiuo verslininku susijusiai bendrovei „VIPC Vilnius“ už jos valdomų Profsąjungų rūmų perėmimą visuomenės reikmėms.

REKLAMA

ELTA primena, kad pirmoje tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ ir „Laisvės TV“ tyrimo dalyje  keliami klausimai dėl G. Paluckui iš dalies priklausančios įmonės „Garnis“ gautos lengvatinės nacionalinio plėtros banko ILTE paskolos. Tai įvyko G. Paluckui jau einant premjero pareigas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) jau pradėjo tyrimą dėl galimo G. Palucko interesų konflikto. Savo ruožtu ILTE atliko vidinį patikrinimą, kurio metu tvarkų pažeidimų nenustatyta.

Ikiteisminį tyrimą pradėjo ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), patikrinimą dėl paskolos panaudojimo aplinkybių inicijavo ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų