REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gitanas Nausėda: krovinių kelią iš Ukrainos į Lietuvą įmanoma sutrumpinti

papildyta 17:49 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad įmanoma sutrumpinti geležinkeliais gabenamų krovinių kelią iš Ukrainos į Lietuvą.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad įmanoma sutrumpinti geležinkeliais gabenamų krovinių kelią iš Ukrainos į Lietuvą.

REKLAMA

Lietuva yra pasiūliusi krovinius iš Ukrainos per Lenkiją iki Klaipėdos uosto gabenti traukiniais. Tikimasi, kad ši ukrainietiškų prekių, ypač grūdų, eksporto galimybė taps alternatyva Ukrainą vasarį užpuolusios Rusijos blokuojamam Odesos uostui.

Anot G. Nausėdos, du pastaruoju metu į Lietuvą geležinkeliais atvykę traukiniai su Ukrainos grūdais parodė, jog „toks kelias yra įmanomas“.

„Problema ta, kad tai trunka ilgai. Tai tikrai trunka nepateisinamai ilgai ir mes dabar turime susirūpinti, kaip sutrumpinti šitą laikotarpį“, – žurnalistams Briuselyje sakė G. Nausėda.

„Galima jį sutrumpinti šiek tiek perdėliojant logistikos akcentus ir, be jokios abejonės, sumažinant tam tikrus fitosanitarinius reikalavimus, kurie prie Lenkijos sienos yra labai dideli ir tai gerokai stabdo šį procesą“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutiniais duomenimis, antrasis traukinys su grūdais iš Ukrainos į Lietuvą atvyko praėjusią savaitę. Šiuos grūdus Klaipėdoje krauna viena didžiausių Klaipėdos uosto krovos įmonių „Bega“. 

REKLAMA

Prieš vienuolika dienų pirmą kartą istorijoje iš Ukrainos į Lietuvą aplenkiant Baltarusiją atvyko gyvulių pašarams skirto priedo lizino krovinys.

G. Nausėda: Rusija mulkina Vakarų lyderius

Dėl Rusijos pradėto karo Ukraina negali per savo uostus išvežti maždaug 20 mln. tonų pernykščio derliaus grūdų.

G. Nausėdos teigimu, Vakarai turi dėti visas pastangas Ukrainos uostams atblokuoti, tačiau perspėjo, jog susitarti su Rusija nebus paprasta.

„Turime reikalą su tokia valstybe, su kokia turime“, – sakė prezidentas.

Praėjusį šeštadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarė galimybes Ukrainai eksportuoti grūdus, tačiau Kremlius susiejo ukrainiečių uostų atvėrimą su Vakarų sankcijų Rusijai atšaukimu.

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėda sakė palaikantis Vakarų šalių lyderių bandymus susitarti, tačiau tvirtino esantis skeptiškas dėl realaus jų rezultato.

Pasak jo, dabartinė patirtis rodo, jog tokie pokalbiai „neatnešė jokio rezultato“.

„Yra turbūt atvirkščiai – Rusija jaučiasi legitimizuojama tokių pokalbių, – žurnalistams atvykęs į Europos Vadovų Tarybos posėdį sakė G. Nausėda. – Rusija turi galimybę laisvai kalbėtis su Vakarų Europos lyderiais ir nieko nepažadėti, nieko nepadaryti ir tik juos mulkinti“.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis praėjusią savaitę pranešė buriantis šalių koaliciją Ukrainos grūdams saugiai išplukdyti iš Odesos uosto, kurį blokuoja Rusijos pajėgos.

Odesa yra didžiausias Ukrainos uostas, ypač svarbus grūdų eksportui. Jo blokada kelia pavojų pasauliniam maisto tiekimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų