REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
50
G. Leščinskaitė. (nuotr. LTOK)

Gabrielė Leščinskaitė pirmoji iš Lietuvos olimpiečių startavo 2022 m. Pekino žiemos žaidynėse. 25-metė biatlonininkė 15 km individualiose lenktynėse finišavo 61-oje vietoje.

50

Gabrielė Leščinskaitė pirmoji iš Lietuvos olimpiečių startavo 2022 m. Pekino žiemos žaidynėse. 25-metė biatlonininkė 15 km individualiose lenktynėse finišavo 61-oje vietoje.

REKLAMA

Šįsyk, priešingai nei praėjusias kelias dienas, trasoje nebuvo stipraus vėjo. G. Leščinskaitė pirmosiose keliose šaudyklose prašovė po sykį, o trečioje uždarė iškart visus taikinius. Tiesa, kiek lėčiau sekėsi čiuožti, tad lietuvė buvo 30-tuke.

Vėliau ji padidino tempą, bet ketvirtame šaudymo ruože prašovė dukart. Priminsime, kad kiekviena klaida šaudykloje kainuoja minutę.

Distancijoje lietuvė sugaišo 50 min. 7,8 sek. Nuo olimpine čempione tapusios vokietės Denisės Herrmann lietuvė atsiliko 7 min. 21,3 sek.

Galiausiai lietuvė finišavo 61-oje vietoje. Varžybose iš viso startavo 87 biatlonininkės, o finišavo 86. Tad G. Leščinskaitė pranoko 25 varžoves.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokios ir varžybos... Kad nusivyliau šiuo pasirodymu, apmaudu dėl šaudymo. Tikrai norėjosi, kad būtų mažiau baudų, nes sąlygos buvo idealios. Kūnas taip priešinosi, nenorėjo kilti į kalną“, – po finišo teigė sportininkė.

REKLAMA

„Trasoje buvo labai sunku. Tai buvo gal net vienos sunkiausių mano varžybų gyvenime. Į kalną slidės labai sunkiai slydo, tas labai jautėsi. Fiziškai tikrai buvo sunku. Nusileidime susidaręs buvo nemažas ledukas. Reikėjo įsitempti. Nors mačiau, kad ir kitos merginos labai kentėjo. Buvo sunku fiziškai. Šaudykloje buvo visi šansai apsieiti be baudų. Bet gavosi kaip gavosi, neturiu tam paaiškinimo, kodėl nepataikiau keturių taikinių“, – tikino G. Leščinskaitė.

Ji tikino, kad jaudulys prieš debiutą žaidynėse nors ir buvo, bet tikrai ne toks ypatingai kitoks, nei prieš kitas varžybas.

REKLAMA
REKLAMA

„Jaudulys buvo, bet tikrai nesijaudinau daugiau nei prieš kai kurias kitas pasaulio taurė etapo varžybas. Gal šiek tiek iš vakaro prasčiau miegojau. Plius tas laukimas vakaro, kai varžuybos gal kiek išvargino. Bet, kai atvažiuoju į stadioną, jaudulys silpnsta ir įsivažiuoji į ritmą“, – pridūrė olimpietė.

Kuo ypatinga ši trasa, atrodė, kad antra jos dalis jums buvo palankesnė? Pradėjo itin greitai čiuožti.

Trečiame rate pastebėjau, kad pirmoje rato dalyje nieko negalėjau padaryti, slidės neslydo, lipau kojomis. Antroje dalyje man buvo palankus reljefas, pasispirdavau daugiau nuo kalniuko, toliau nuvažiuodavau nuo nusileidimo, trumpi pakilimai, kuriuose pagaudavau gerą pagreitį, tai padėdavo gerai užbaigti ratą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antroje rato dalyje stengiausi kompensuoti tai, ką prarasdavau pirmoje. Beje, pastebėjau, kad į kalną čia slidės visiškai neslysta, o nuo kalno važiuoja gerai.

Kokios pagrindinės šiandien išmoktos pamokos prieš pentadienį vyksiantį sprintą?

Sprinte reikės visai kitos taktikos, ten palauk nėra. Reikia dirbti nuo pat pirmo metro reikia šauti į priekį, varyt, spirtis, jokių jėgų atsargai, jokio visiškai pasisaugojimo. Reikės nesitaupyti ir, aišku, susiimti šaudykloje. Nes baudos ratas tai – papildomas laikas.

Labiausiai norėčiau, kad tą dieną būtų gera savijauta. Ir jau tada nebus ką prarasti. Reikės tiesiog varyti.

G. Leščinskaitė penktadienį dar varžysis 7,5 km sprinto rungtyje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų