naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gabrielė Leščinskaitė su nekantrumu laukia debuto žiemos žaidynėse. Biatlonininkė pirmoji iš Lietuvos olimpinės komandos pradės savo pasirodymą Pekino olimpiadoje, kai pirmadienį dalyvaus 15 km individualiose rungtynėse.

Gabrielė Leščinskaitė su nekantrumu laukia debuto žiemos žaidynėse. Biatlonininkė pirmoji iš Lietuvos olimpinės komandos pradės savo pasirodymą Pekino olimpiadoje, kai pirmadienį dalyvaus 15 km individualiose rungtynėse.

REKLAMA
REKLAMA

Biatlonininkai, tarp jų, žinoma, ir G. Leščinskaitė, treniruojasi daugiau nei už 200 kilometrų nuo Pekino nutolusioje Džangdziakou olimpinėje zonoje. Šioje trasoje sportininkai čiuoš ant dirbtinio sniego.

REKLAMA

Sportininkams nerimą kelią ne galbūt vėsoka temperatūra (dieną daugmaž -12, bet vakare atšąla labiau), bet itin nedraugiškas ir gūsingas vėjas. Vis dėlto, nepaisant oro sąlygų ir sunkios aklimatizacijos, biatlonininkė po vienos iš treniruočių sutiko pabendrauti su žiniasklaidos atstovais ir pasidalinti savo mintimis.

Dar prieš skrydį į Kiniją duodama interviu portalui tv3.lt ji tikino, kad olimpiada yra didžiausias sporto renginys, tad nerimas yra normalus dalykas. Beveik savaitę jau prabuvus Kinijoje sportininkė vėlgi išsakė panašias mintis.

REKLAMA

„Įspūdžiai nauji, įdomūs. Sunku kažką ir pasakyti, kadangi tai mano pirmosios žaidynės. Niekas dar nepatirta, viskas nauja. Tad ir tie jausmai įvairiausi ir emocijos. Sunku kol kas viską ir išgryninti“, – tikino 25-erių lietuvė.

Plačiau  interviu.

Kaip treniruotės? Ką galbūt šlifuojate, kol dar yra šiek tiek laiko iki starto.

Procesas vyksta taip pat kaip ir iki šiol. Nieko čia nepridėsi papildomo. Tobulėjame vasarą, o ne dabar. Pagrindinis tikslas atvykus į naują vietą susipažinti su trasa, šaudykla. Per treniruotes stebiu aplinką.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie pačią trasą. Su kuria ją galėtum palyginti, pavyzdžiui, kalbant apie pasaulio taurės etapus.

Ši trasa mažai su kuo palyginama. Nėra sunkių pakilimų, nėra labai techniškų nusileidimų. Tai nereiškia, kad lengva, nes jei mažai kyli mažai ir leidiesi. Tokia lygumų, bet darbinė trasa, nes reikia joje stengtis, spirtis. Aišku, oro sąlygos prideda sudėtingumo, ypač vėjas. Bet nei greičio nei jėgų toks šaltas vėjas nepridės.

REKLAMA

Kaip jums dirbtinis trasos sniegas?

Ne pirmą kartą ant dirbtinio sniego važinėjamės, tai nėra kažkokių ypatingų dalykų. Kai kas sakė, kad pasirodė jis gana grubus, bet jis toks daugiau vidutinio grubumo. Pakankamai gerai slysta slidės, galvojau teks išvis vietoje stovėti. Dirbtinis sniegas duoda greičio, su natūraliu būtų daugiau bėdų. 

REKLAMA

Vėjas nera biatlonininkų draugas. O kaip tau? O juk ir šaudykla yra tokioje gana vėjuotoje vietoje.

Vėjas niekada gyvenime nebuvo mano draugas ir nemanau kad čia susidraugausime. Aš tokio smulkesnio sudėjimo, tad mane ir trasoje, ir šaudykloje nešioja. Nerimas jaučiasi ir treniruočių metu. Man tai daug nervų kainuoja. Pykstu ant jo, bet galiausiai supranti, kad visiems tas pats pučia vėjas. Vėlgi, kaip matome, yra gūsiai stipresni ar silpnesni kartais, tai per varžybas gali būti taip pat.

REKLAMA
REKLAMA

Kažkam dėlto gal labiau pasiseks, kai kam ne tiek gerai. Laikau špygas, kad man ne mažiau sektųsi nei kitiems.

Kalbant apie kinišką tvarką. Yra gal nustebinusių dalykų?

Jau iškart supratome, kad saugumas čia pirmoje vietoje ir tų žmonių apsivilikusių baltais skafandrais daug. Visur iš paskos su dezinfekciniu skysčiu, dėvime kaukes, stengiamės laikytis atstumo. Autobuse ribojamas žmonių skaičius. Saugumas paliečia visas sritis.

REKLAMA

Bet, aišku, koronavirusas ne vakar atsirado, tad mes jau prie tų dalykų pripratome, tad nieko labai išskirtinio nėra.

Treniruotės suteikia papildomą džiugesį, nes laisvė nuo kaukių?

Tiesa (šypsosi, - aut. past.) Šiek tiek ir pabosta jau, o dar kai taip šalta jos greitai prilimpa, sušlampa, tad tenka keisti dažnai. Trasoje taip įprastai pakvėpuoti tai laimė (šypsosi,- aut. past.) 

REKLAMA

Kaip aklimatizacija?

Bijojau to ir jaučiu, kad pilnai aklimatizuotis pavyks įpusėjus ar jau pasibaigus varžyboms. Per didelis laiko skirtumas tą greitai padaryti, stengiuosi išlaikyti viduriuką. Keliamės vėliau, bet ir einame miegoti vėliau. Bet su miegu yra problemų, nes sunku užmigti.

Kokių pramogų turite olimpiniame kaimelyje?

Jų yra, bet ne itin daug. Aišku, padaryta laisvalaikio zonų, kur galima atsipūsti, pažaisti, praleisti laiką tiesiog, papramogauti. Parduotuvės ar sudalyvauti smagioje veikloje, bet, žinant, kiek laiko būsime, gal kiek ir nuobodoka.

REKLAMA
REKLAMA

Iš kitos pusės, kai prasidės varžybų maratonas nelabai ir laiko bus. Tada jau tik treniruotės, maistas, poilsis. O man dar mokslų iki kaklo, kadangi turiu rašyti bakalaurinį darbą, tad turiu veiklos.

G. Leščinskaitė 15 km individualiuo rungtyje Lietuvos laiku startuos pirmadienį 11 val. Transliaciją galėsite stebėti portale TV3.lt arba per TV3 telveiziją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų