• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglai savo pomėgiu alui garsėja jau seniai. Štai dabar „The Guardian“ žurnalistai nusprendė pasvarstyti, kas būtų jei Europos čempionate susigrumtų ne nacionalinės futbolo ekipos, o geriausi šalių alūs. Kaip tarė, taip ir padarė. Geriausi Senojo žemyno pirmenybėse dalyvaujančių valstybių alūs buvo suskirstyti į tokius pat pogrupius kaip ir futbolo ekipos ir stojo į kovą. Kas tapo pagrindiniais pretendentais nugalėti?

REKLAMA
REKLAMA

A grupė

Čekija

Šioje šalyje pačiu geriausiu alumi išrinktas „Pilsner Urquell“. Ant šio giganto pečių laikosi visi kiti pilznerio rūšies alūs. Šis alus pirmą kartą gaminti pradėtas 1842 metais Pilzeno mieste. Šis alus čempionate turėtų patekti bent jau į pusfinalį. Bet koks kitas rezultatas būtų tiesiog nusivylimas.

REKLAMA

Portugalija

Geriausiu šioje šalyje pripažintas lengvas, šviesus Lisabonoje gaminamas „Sagres“ alus. Tiesa, jis nėra toks geras, kad peržengtų grupės turnyro barjerą. Tiesa, stebuklai visada galimi.

Šveicarija

Geriausiu šios šalies alumi pripažįstamas 5,5 proc. stiprumo „Vollmond“ (Pilnatis). Tai yra vienas iš nedaugelio biodinamiškų alų. Jis gaminamas tik naktį ir tik esant pilnačiai. Jam gaminti naudojami tik aukštumose išauginti kviečiai bei kalnų vanduo. Būtent šis alus yra tamsusis grupės A arkliukas.

REKLAMA
REKLAMA

Turkija

5 proc. stiprumo „Efes“ yra skaniausias šios šalies alus, pasiryžęs stoti į kovą Europos čempionate. Šio alaus privalumas yra tas, kad jis daromas ne iš miežių, bet iš ryžių. Turkai – vieni pretendentų bent jau patekti į ketvirtfinalį.

B grupė

Austrija

Šios šalies alūs dažnai atsiduria kaimynų vokiečių šešėlyje, tačiau „Salzburger Stiegl“ yra tikrai ne prastesnis už vokiškus alus. Šis gaivus, sodria spalva pasižymintis alus gali kautis dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

Kroatija

Balkanų alus yra paslaptis ne tik mums, lietuviams, tačiau net ir patiems šio gėrimo specialistams anglams. Vis dėlto atstovauti šiai šaliai pasirinktas 5,2 proc. stiprumo „Ozujsko“ alus. Šis gėrimas gali tapti tamsiuoju šios grupės arkliuku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkija

Lenkams šiame čempionate atstovauja „Tyskie“ alus. Nežinia, kodėl anglai į šią garbingą vietą pasirinko būtent šį alų, nes Lenkijos tikrai netrūksta ir skanesnių alų – tarkime „Tatra Mocne“ ar „Warka Strong“. Tiesa, „Tyskie“ yra geriausiai parduodamas lenkiškas alus, tačiau tai, kas populiariausia, nebūtinai yra ir kokybiškiausia. Balsas.lt, patardamas savo kolegoms anglams, galėtų drąsiai pareikšti, kad bent jau „Tyskie“ alus tikrai nėra vertas peržengti grupės turnyro barjero.

Vokietija

Šiai šaliai atstovauja „Schneider Weisse Hefe-Weizen“ alus. Tai – geriausias kvietinis Bavarijos alus. Jei be visa kito dar mėgstate ir alų su įvairių vaisių skoniais, tai būtent šis alus turėtų būti jūsų favoritas. Tačiau Balsas.lt vėlgi nesutinka su savo kolegų anglų nuomone ir apskritai mano, kad alūs su įvairiausiais vaisių aromatais turėtų būti diskvalifikuoti iš šio čempionato. Juk gerti kažkokį alų su vaisių skoniu yra tas pats, kas žaisti futbolą pagal krepšinio taisykles.

REKLAMA

C grupė

Prancūzija

Ši šalis yra visiems žinoma savo šampanu bei vynu, tačiau, kadangi jau anglai nusprendė surengti būtent alaus čempionatą, tai prancūzams jame atstovaus „Kasteel Kru“ alus. Rafinuoto skonio, subtiliu apynių aromatu pasižymintis alus yra gaminamas Alsace – Arseno Wengero gimtinėje. Tačiau kaip ir Londono „Arsenal“ šis alus gali pasirodyti besąs per daug lengvas, kad sėkmingai įveiktų visą čempionato distanciją.

Olandija

Šiai šaliai atstovauti pasirinktas kvietinis „Grolsch Weizen“ alus. Skanus alus, tačiau tikėtis didelių stebuklų iš jo veikiausiai neverta.

REKLAMA

Italija

Dar viena vyno šalis. Vis dėlto Italijoje galima rasti ir neblogo alaus. Šiame čempionate šiai šaliai atstovauja 5,1 proc. „Peroni Nastro Azzuro“, kuris pilstomas į stilingus butelius ir pasižymi gaiviu skoniu. Vis dėlto kyla klausimas, ar šios savybės padės šiam alui įveikti grupės turnyrą.

Rumunija

Kadangi Didžiojoje Britanijoje nepardavinėjamas nė vienas rumuniškas alus, tai anglai nusprendė, kad rumunus šiame čempionate pavaduos gėrimas iš kaimyninės Bulgarijos. Pasirinktas 5 proc. stiprumo „Zagorka“ alus. Jei manote jį nurašyti iš anksto, neskubėkite ir prisiminkite, kas nutiko, kai 1992 metų Europos čempionate Danija pakeitė Jugoslaviją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D grupė

Graikija

Europos čempionų titulą ginantiems graikams atstovauja „Mythos“ alus. Tačiau, jei šis alus išsikrapštytų iš grupės turnyro, tai taptų didžiausiu siurprizu nuo pat to laiko, kai graikai 2004 metais triumfavo Senojo žemyno pirmenybėse.

Rusija

Atstovauti šiai šaliai pasirinktas gerai ir mūsų šalyje žinomas „Baltika“ alus. Ragaudami šį gėrimą, anglai ir toliau svarsto, kur glūdi visos jų nesėkmės atrankos turnyre, kuriame jie nusileido ne tik kroatams, bet ir rusams, šaknys.

Ispanija

Andalūzijoje gaminamas „Alahambra Reserva“ alus, turinti 6,4 proc. alkoholio, turėtų keliauti toli. Šis gintarinės spalvos alus pasižymi itin puikiu skoniu.

REKLAMA

Švedija

Pagrindinis pretendentas užimti antrąją vietą grupėje yra „Landsort Lager“ alus, pasižymintis aštriu skoniu. Graikai bei rusai jam neprilygsta.

Įdomu, jei būtų surengtas atrankos į šį čempionatą varžybos, ar lietuviai sugebėtų prasimušti į finalinį etapą. Veikiausiai šansų tikrai būtų daugiau nei grumiantis futbolo aikštėje, tik atstovauti mūsų šaliai turi ne koks komercinis, beskonis alus, o alaus tėvynės Biržų ar Šnekučio alus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų