98
Pasaulio čempionato pusfinalis: Anglija – Kroatija (nuotr. SCANPIX)

Kroatijos rinktinė sukūrė stebuklą. Prieš mėnesį nedaug kas tikėjosi, kad ši maža šalis pateks į jo didenybės futbolo pasaulio čempionato finalą. Apie keturis milijonus gyventojų turinčios valstybės rinktinė trečiadienį turnyro pusfinalyje po pratęsimo 2:1 įveikė futbolo tėvynės Anglijos atstovus.

98

Nei Anglijos rinktinės treneris Garethas Southgate’as, nei Kroatijos komandos strategas Zlatko Daličius sudėtyse netikėtumų nepateikė.

Anglai nuo pat rungtynių pradžios pasišovė imtis iniciatyvos ir kontroliuoti kamuolį. Kroatai prasižengė greta baudos aikštelės. 5-ąją minutę prie kamuolio stojo Kieranas Trippieras. Gynėjas meistrišku smūgiu nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą (1:0).

Anglijos komanda standartine situacija pelnė devintąjį savo čempionato įvartį iš 12-os.

Kai anglai išsiveržė į priekį, kamuolį daugiau kontroliavo kroatai. Jie pirmajame kėlinyje varžovams grasino tolimais smūgiais. Dukart mušė Ivanas Perišičius, kamuolys abusyk praskriejo netoli virpsto. Kai driokstelėjo Ante Rebičius, kamuolį pagavo Anglijos rinktinės vartininkas Jordanas Pickfordas.

Anglų išpuoliai buvo aštresni. Nemažai grėsmių kilo po standartinių padėčių. Anglijos rinktinė puikių galimybių turėjo išpuolius rengdami pozicinėmis atakomis. Kartą į vartus iš baudos aikštelės prieigų nepataikė Jesse Lingardas. Savo ruožtu rezultatyviausias čempionato žaidėjas Harry Kane’as iššoko vienas prieš vartininką Danijelį Subašičių, bet dvikovą laimėjo kroatas. Antruoju bandymu anglų puolėjas pataikė į virpstą.

Po pertraukos drąsų reidą surengė Raheemas Sterlingas. Anglą sutramdė varžovai.

Vėliau pradėjo siausti I. Perišičius. Iš pradžių kroato smūgį blokavo anglai. 68-ąją minutę futbolininko nesustabdė niekas. Saugas, pasinaudojęs puikiu Šime Vrsaljko perdavimu iš krašto, nukreipė kamuolį į vartų tinklą (1:1). Po kelių minučių kroatas galėjo išvesti savo komandą į priekį, bet pokštelėjo į tolimąjį virpstą.

Anglijos ekipos gynėjai pradėjo klysti. Tuo du kartus bandė pasinaudoti tas pats I. Perišičius. Jam dar kartą pasižymėti nepavyko. Šansą taip pat turėjo Mario Mandžukičius. Neįmušė ir jis.

Per pridėtą laiką anglai turėjo galimybę atlikti standartinę padėtį. Kroatai apsigynė, komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pirmajame pratęsimo kėlinyje aktyviau rungtyniavo anglai. Jie didžiausias grėsmes kėlė standartinėmis padėtimis. Kartą gynėjas Johnas Stonesas po kampinio mušė galva. Ta pačia kūno vieta į vartus lekiantį kamuolį išsmūgiavo Š. Vrsaljko.

Kėlinuko pabaigoje neblogą šansą turėjo kroatai. Po I. Perišičiaus perdavimo iš krašto bandė įmušti M. Mandžukičius. Anglijos rinktinę išgelbėjo greta puolėjo buvęs vartininkas J. Pickfordas.

Antrojoje pratęsimo pusėje standartinių situacijų galimybes parodė ir kroatai. Po kampinio į vartus netiksliai smūgiavo Marcelo Brozovičius. Netrukus I. Perišičius galva atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten 109-ąją minutę kamuolį kaire koja į tinklą pasiuntė M. Mandžukičius (2:1).

Anglai per likusį laiką bandė išlyginti rezultatą, bet futbolo tėvynės atstovų pastangos buvo bevaisės. Šansų turėjo ir kroatai, tačiau įvarčio nebepelnė.

Kroatijos futbolininkai sekmadienį pasaulio čempionato finale susitiks su prancūzais. Anglų šeštadienio varžovai rungtynėse dėl trečiosios vietos – belgai.